Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με ελαχιστες διαφορες,ομως προτεινω την 960 για δυο λογους,για σιγουρη αποφυγει bottleneck και για χαμηλη καταναλωση..

αν θελει ναι ,παει για 2gb,αναλογα για το τι παιζει κιολλας,εεε για ενα gta5 ομως καλο θα ηταν να ειχε κατι παραπανω

Χαχα το GTA V ειναι ενα απο τα στανταρ που παιζω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Μαρεσει πολυ η 280x που μου προτεινες απο τροφοδοτικο λεω να παω στο Smart se μια και ειναι modular ;)

Με το Smart se θα ειμαι οκ και σε περιπτωση που κανω overclock τον cpu στα 4.2 στο cpu voltage και το και voltage του northbridge ;;

Παντως καλα δεν θα ειναι να παρω την 280x απο την gtx 960 λογω του vram να ειναι και πιο futureproof ?

 

επιμενω εδω παντως:

 

Μπορεις να μου εξηγησεις λιγο γιατι πρεπει να προτιμησω την εκδοση τον 4GB απο τα 2GB με μια προχειρη ματια που ειδα σε reviews βλεπω πως δεν εχουν διαφορες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xrospax μόνο GTA V θα παίζεις; 960 με 260-270€ είναι πεταμένα λεφτά.Κοίτα σε 280Χ ή 285 για φτηνότερα.

Και αλλα παιχνιδια που βγαινουν εννοειται απλα πιο πολυ gta v επειδη ειμαι fan απο μικρος :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για gtav εχει μια απαιτηση σε μνημη ram,ετσι προτεινα 4gb χωρις να ειναι αναγκαιο,μπορεις να πας στα 2gb και παλι οκ θα εισαι.


xrospax μόνο GTA V θα παίζεις; 960 με 260-270€ είναι πεταμένα λεφτά.Κοίτα σε 280Χ ή 285 για φτηνότερα.

με τον επεξεργαστη που φοραει και μια 285 τι πιστευεις?θα εχει bottleneck η οχι??αν οχι φυσικα να την παρει,απλως εγω το φοβαμαι και δεν θα το ριψοκινδυνευα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αλλα παιχνιδια που βγαινουν εννοειται απλα πιο πολυ gta v επειδη ειμαι fan απο μικρος :P

 

Κοίτα τις προτάσεις του babisflou7 ή μια R9 285 με 220ε και ένα τροφοδοτικό.Αν θες nvidia μια 960 των 200-210 σου κάνει αν και πιο αδύναμη.Ο επεξεργαστής σου είναι ανεβασμένος για stock.Είναι σχετικά οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα τις προτάσεις του babisflou7 ή μια R9 285 με 220ε και ένα τροφοδοτικό.Αν θες nvidia μια 960 των 200-210 σου κάνει αν και πιο αδύναμη.Ο επεξεργαστής σου είναι ανεβασμένος για stock.Είναι σχετικά οκ.

Οκ φιλε μου λογικα θα παω σε μια R9 280X απο την msi και τροφοδοτικο το smart se στα 630w ή 730w  ;)

Παντως και σε περιπτωση που κανω overclock τον cpu θα ειμαι καλα χωρις προβλημα με το smart se 630w και την r9 280x πανω ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ φιλε μου λογικα θα παω σε μια R9 280X απο την msi και τροφοδοτικο το smart se στα 630w ή 730w   ;)

Παντως και σε περιπτωση που κανω overclock τον cpu θα ειμαι καλα χωρις προβλημα με το smart se 630w και την r9 280x πανω ;;

με την βοηθεια ΤΟΥ ολα γινονται..

για gtav εχει μια απαιτηση σε μνημη ram,ετσι προτεινα 4gb χωρις να ειναι αναγκαιο,μπορεις να πας στα 2gb και παλι οκ θα εισαι.

με τον επεξεργαστη που φοραει και μια 285 τι πιστευεις?θα εχει bottleneck η οχι??αν οχι φυσικα να την παρει,απλως εγω το φοβαμαι και δεν θα το ριψοκινδυνευα..

μαλιστα.....

Γεια σας παιδια υπαρχει καποιος τροπος να αγορασω κατι απο εξωτερικο και να γλυτωσω το τελωνειο

http://www.hardwareversand.de/en/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα για 270'280 ευρώ, να δώσει άλλα 20 να πάρει 290 αντί για 4άρα 960.

Τα παραπάνω gb σίγουρα βοηθάνε σε κάποια παιχνίδια αλλά η 290 αν και ρουφήχτρα, αξιζει σαν δύναμη.

 

Φυσικά θέλει και τροφοδοτικό καλό.

 

 

Απο τα προτεινόμενα καλύτερα ένα Seasonic 520 παρά Thermaltake 630 στα ίδια λευτά.

Προσωπικά πιστεύω τα ΚΑΛΑ 520 είναι αρκετά για μια 290 αν δεν συνοδεύεται απο FX ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ φιλε μου λογικα θα παω σε μια R9 280X απο την msi και τροφοδοτικο το smart se στα 630w ή 730w   ;)

Παντως και σε περιπτωση που κανω overclock τον cpu θα ειμαι καλα χωρις προβλημα με το smart se 630w και την r9 280x πανω ;;

 

Όχι δε θα χεις πρόβλημα.Και ένα πολύ ποιοτικό 550w παίρνει 280x με αυτά που χεις και λίγο oc.Ίσως να προτιμούσα απλά άλλη υλοποίηση γιατί αρκετές από τις πρώτες msi δεν είχαν καλές θερμοκρασίες και διορθώθηκε στις επόμενες παρτίδες/rev.

 

 

Βλέπω πάντως οτι άρχισαν να ρχόνται και οι 380 ελλάδα με κάπως καλύτερες τιμές http://buy-more.gr/gigabyte-gv-r938wf2oc-2gd-amd-radeon-r9-380-2gb-graphics-card.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

\

 

Όχι δε θα χεις πρόβλημα.Και ένα πολύ ποιοτικό 550w παίρνει 280x με αυτά που χεις και λίγο oc.Ίσως να προτιμούσα απλά άλλη υλοποίηση γιατί αρκετές από τις πρώτες msi δεν είχαν καλές θερμοκρασίες και διορθώθηκε στις επόμενες παρτίδες/rev.

 

 

Βλέπω πάντως οτι άρχισαν να ρχόνται και οι 380 ελλάδα με κάπως καλύτερες τιμές http://buy-more.gr/gigabyte-gv-r938wf2oc-2gd-amd-radeon-r9-380-2gb-graphics-card.html

Ποια αλλη υλοποιηση της R9 280X προτεινεις ;; 

Επιπλεον ηθελα να ρωτησω η R9 380 πως παει απο επιδοσεις ;; ειναι καλυτερη απο την r9 280x ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...