Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@xrospax

 

http://www.skroutz.gr/s/4138998/Club3D-Radeon-R9-280X-3GB-royalQueen.html

 

ή την msi,και σε αυτό που σου πα να τύχεις λύνεται.

 

Η 380 είναι πιο σύγχρονη και λόγω αρχιτεκτονικής/optimization μπορεί σε ορισμένα παιχνίδια να περνάει μπροστά από 280Χ.Υποστηρίζει και freesync ενώ η 280Χ όχι.Για GTA η 280Χ νομίζω πως είναι καλύτερη όπως και για άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Από την στιγμή που ήρθε η 380 Ελλαδα στα 230 ευρώ, γνώμη μου είναι ξεχαστε τις άλλες κάρτες από 200 μέχρι 300 ευρώ. Ανάλογες επιδόσεις της 280Χ με νέες τεχνολογίες όπως λέει και ο millenium σε καλύτερη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ειχα δει κι εγω απλα δεν ηθελα σε αυτη τη τιμη και amd να του προτεινω καρτα με 2 γιγα απο την στιγμη που μπορουσε να παει στα 3.

κατα τ'αλλα καλη επιλογη σιγουρα και ''φρεσκια φρεσκια''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα με προβλημάτισε αυτό με την vram και βλέπω πως οι τελευταίοι τίτλοι για να παίξουν σε υψηλά γραφικά θέλουν minimum 2vram παρολαυτα αν δεν κάνω λάθος υπάρχει και έκδοση r9 380 στα 4gb έτσι δεν είναι ;;

 

Επισης σκεφτομαι να παρω το smart se 730w για να το εχω περισσοτερο καιρο και να μην χρειαστει να αλλαξω τροφοδοτικο για καποια μελλοντικη αναβαθμιση.Να το προτιμησω ή να παω σε κατι αλλο ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες και καλές οι νέες κάρτες της Amd αλλα με το σύστημα της υπογραφής θέλω να βάλω και ακόμη μια 290.Φαντάζομαι το τροφοδοτικό αντέχει.Υπάρχει περίπτωση να πέσουν οι τιμές στις 290 γιατι δεν θέλω να δώσω πάνω από 200-210 μιας και θα την βάλω και αυτή στο νερό όπως αυτή που ήδη έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες και καλές οι νέες κάρτες της Amd αλλα με το σύστημα της υπογραφής θέλω να βάλω και ακόμη μια 290.Φαντάζομαι το τροφοδοτικό αντέχει.Υπάρχει περίπτωση να πέσουν οι τιμές στις 290 γιατι δεν θέλω να δώσω πάνω από 200-210 μιας και θα την βάλω και αυτή στο νερό όπως αυτή που ήδη έχω.

 

΄Αλλο ένα πλαστικό παπάκι δηλαδή στην μπανιέρα σου ε; (αστειεύομαι). Ναι το τροφοδοτικό μια χαρά είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που ήρθε η 380 Ελλαδα στα 230 ευρώ, γνώμη μου είναι ξεχαστε τις άλλες κάρτες από 200 μέχρι 300 ευρώ. Ανάλογες επιδόσεις της 280Χ με νέες τεχνολογίες όπως λέει και ο millenium σε καλύτερη τιμή.

Είναι αρκετά πιο κάτω σε επιδόσεις η 380 από 280Χ. Ψάξε καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα γίνει cf και επειδή για να πας σε 390 ή 390Χ θέλεις πακέτο γι`αυτό το ψάχνω.Και τα παπάκια καλά είναι μωρέ :-D .Και θα σου πως είναι σόμπα και όχι μπανιέρα χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλύτερη η 280Χ από GTX 960...

Μολις πηρα το Smart SE 730w απο την 280x να προτιμησω αυτην που ανεφερε ο rider77 ή να προτιμησω καποια αλλη υλοποιηση της ;;;

 

Επισης το buymore shop ειναι αξιοπιστο σαν καταστημα να το εμπιστευτω ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες τελικά ο φιλος μου πήρε την g1 gtx960 gigabyte 2GB....Αλλά Δεν είναι καθόλου ευχαριστημενος.ο λόγος Ότι αν ενεργοποίησει το antilasing στο full (x16) η σχεδόν full (x8) εχει τρελλΑ κολλήματα.κ μιλάμε για ανάλυση 1920χ1080 .....

κοιτα το anti-iliasing ειναι κομματι που επιβαρυνει την καρτα . ομως εγω στεκομαι στην εν λογω καρτα η οποια προτεινεται πολυ απ'οτι βλεπω , ακομα και η εκδοση με τα 4GB......(εν ετη 2015 να προτεινουμε καρτες με 128bit διαυλο) οταν στα χρηματα τους υπαρχουν αποδεδειγμενα πολυ καλυτερες καρτες , οι οποιες ΦΥΣΙΚΑ και σου προταθηκαν.....ομως ο φιλος εχασε λογω της ξεροκεφαλιας του :-)  :devil:

σαφεστατα την πρωτη!!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις πηρα το Smart SE 730w απο την 280x να προτιμησω αυτην που ανεφερε ο rider77 ή να προτιμησω καποια αλλη υλοποιηση της ;;;

 

Επισης το buymore shop ειναι αξιοπιστο σαν καταστημα να το εμπιστευτω ;;

εχω αγορασει 2καρτες γραφικων απο το buy more και ολα καλα.Εαν δεν το εχουν  το προιον στο καταστημα ομως πρεπει να περιμενεις να το εχεις στα χερια σου τη τελευταια απο τις αναγραφομενες εργασιμες ημερες αναμονης.

Και γενικα απ οτι ειδα εαν ψαχνεις για καινουρια καρτα εχω να σου πω οτι η ΜΟΝΗ που αξιζει τα λεφτα της καινουρια ειναι η gtx970 οποτε κανε λιγο οικονομια ακομα να τη παρεις!

Και επισης θα προτεινα να κανεις λιγο υπομονη να βγουν στην ελληνικη αγορα οι καινουριες ATI διοτι μπορει να πεσουν και αλλο οι τιμες στις παλιοτερες

Και τελος εαν τα χρηματα σου ειναι τσιμα τσιμα θα σου προτεινα παλι να παρεις την 280Χ μεταχειρισμενη γυρω στα 170ευρω. Εχουν περασει 3 απο τα χερια μου και δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα..Ετσι θα γλυτωσεις και περιπου 70ευρω. Πουλανε πολλες και εδω στο ινσομνια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω αγορασει 2καρτες γραφικων απο το buy more και ολα καλα.Εαν δεν το εχουν  το προιον στο καταστημα ομως πρεπει να περιμενεις να το εχεις στα χερια σου τη τελευταια απο τις αναγραφομενες εργασιμες ημερες αναμονης.

Και γενικα απ οτι ειδα εαν ψαχνεις για καινουρια καρτα εχω να σου πω οτι η ΜΟΝΗ που αξιζει τα λεφτα της καινουρια ειναι η gtx970 οποτε κανε λιγο οικονομια ακομα να τη παρεις!

Και επισης θα προτεινα να κανεις λιγο υπομονη να βγουν στην ελληνικη αγορα οι καινουριες ATI διοτι μπορει να πεσουν και αλλο οι τιμες στις παλιοτερες

Και τελος εαν τα χρηματα σου ειναι τσιμα τσιμα θα σου προτεινα παλι να παρεις την 280Χ μεταχειρισμενη γυρω στα 170ευρω. Εχουν περασει 3 απο τα χερια μου και δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα..Ετσι θα γλυτωσεις και περιπου 70ευρω. Πουλανε πολλες και εδω στο ινσομνια

Βασικα θελω να αγορασω καινουργια δεν την θελω απο 2ο χερι...

επισης θα εχω και bottleneck λογω του cpu μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...