Προς το περιεχόμενο
ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Χωρίς να μακρηγορω βρίσκομαι εδώ.

attachicon.gifreceived_10207088448915525-1.jpg

Σκέφτομαι να αλλάξω την gpu ίσα ίσα για να μου δώσει λίγο παραπάνω να μπορέσω να το κρατήσω για κανένα δυο χρόνια ακόμα.Στόχος gaming στα 1080

Τα καταφέρνει μέχρι στιγμής με κάποιες υποχωρήσεις.Θέλω να τις εξαλειψω :-P

Budget ~ 300€ αν πρόκειται Μόνο για gpu Αλλιώς μπορώ να ανέβω λίγο σε περίπτωση που κρίνεται απαραίτητο...

Καταληγω στην 970 της gigabyte απλα αυτο που με απασχολει ειναι οι καινουργιες σειρες που θα βγουν(καλοκαιρι?)..Υπαρχει περιπτωση να βρω κατι καλυτερο με ταβανι τα 350-400 ευρω??αξιζει να περιμενω ισως καποια μεγαλη πτωση τιμων στις τωρινες??

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 13,5k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

H ενότητα αυτή θα περιλαμβάνει από τώρα και στο εξής προτάσεις για αναβαθμίσεις καρτών γραφικών. Για να διευκολύνετε τους χρήστες μας που έχουν την ευγενή καλοσύνη να σας βοηθήσουν, θα παρακαλούσαμε ν

^και τι σημασια εχουν τα μηνύματα οταν ο άλλος ειναι μεσα στην ειρωνία;να κλείσουμε εαν ειναι το φορουμ για τα νέα μέλη και να το εχουμε για τις μεταξυ μας συζητήσεις....

Ενω ο σοβαρος Gamer θα δωσει 650+ ευρω για καρτα γραφικων και 150ευρω για οθονη για να νιωσει την ’’εμπειρια’’του 1080p ε

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καταληγω στην 970 της gigabyte απλα αυτο που με απασχολει ειναι οι καινουργιες σειρες που θα βγουν(καλοκαιρι?)..Υπαρχει περιπτωση να βρω κατι καλυτερο με ταβανι τα 350-400 ευρω??αξιζει να περιμενω ισως καποια μεγαλη πτωση τιμων στις τωρινες??

Πάρε την 970 δεν θα σε απογοητεύσει

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Η 390 εχει αναλογες επιδόσεις και 8GB ram. Μεχρι τα 1080p νομιζω οτι η 970 ειναι λιγο μπροστα, και το αναποδο συμβαινει σε μεγαλυτερες αναλυσεις.

Αξιζει να προτιμησεις την 390 αν εχεις στο νου σου να αγορασεις συντομα μια οθονη με Freesync, καθως (θα) ειναι φθηνοτερες απο αυτες με G-Sync.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

hmm η μια https://www.skroutz.gr/s/5349061/AOC-G2460PG.html?keyphrase=AOC+G2460PG

θελει display port λογικα τωρα πρπει να βρω καρτα με display port

Ναι ένα από τα μειονεκτήματα των g-sync είναι τα περιορισμένα inputs.Είναι πολύ ακριβή η συγκεκριμένη πάντως.Σου προτάθηκαν πιο συμφέρουσες.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ναι ένα από τα μειονεκτήματα των g-sync είναι τα περιορισμένα inputs.Είναι πολύ ακριβή η συγκεκριμένη πάντως.Σου προτάθηκαν πιο συμφέρουσες.

Δεν υπαρχει πιο συμφερουσα με G-Sync. Οι φθηνοτερες δεν εχουν G-Sync.

Το οτι το G-Sync ειναι ακριβο ειναι αλλη κουβεντα που θα συμφωνουσα, αλλα κανει και μεγαλη δουλεια οποτε δε το απορριπτω...

Αντε να δουμε και τις αντιστοιχες freesync της aoc που ανακοινωσε προσφατα. Αν αυτες ειναι στα 300 αντι τα 450, τοτε θα μιλαμε για πολυ καλη περιπτωση για gaming monitor.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Για 970 ποια υλοποιηση αναμεσα σε MSI-ASUS-EVGA-ZOTAC με ενδιαφερει κυριως καλες θερμοκρασιες και θορυβο και ας υστερει λιγο σε o/c

θα σου προτεινα σε galax..την εχω εγω και εχω μεινει απο την ποιοτητα της,αθορυβη εντελως και τιποτα απο θρμοκρασιες!!βεβαια ειναι λιγο τσιμπημενη αλλα αξιζει! αλλιως σε msi,gigabyte εκτος αν πας σε asus να πας μονο στην srtix εκδοση!

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δεν υπαρχει πιο συμφερουσα με G-Sync. Οι φθηνοτερες δεν εχουν G-Sync.

Το οτι το G-Sync ειναι ακριβο ειναι αλλη κουβεντα που θα συμφωνουσα, αλλα κανει και μεγαλη δουλεια οποτε δε το απορριπτω...

Αντε να δουμε και τις αντιστοιχες freesync της aoc που ανακοινωσε προσφατα. Αν αυτες ειναι στα 300 αντι τα 450, τοτε θα μιλαμε για πολυ καλη περιπτωση για gaming monitor.

Υπάρχει και φθηνότερη με G-Sync αλλά δεν τη βλέπω Ελλάδα.Αν είναι να δώσει 450+ πάει και σε 27'' στο κάτω κάτω.Οι freesync συμφέρουν αλλά κλίνει προς nvidia ο φίλος.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Η σειρα 750 και 760 ειναι πολυ κατωτερες απο την 960?

Η 750 είναι , με την 760 είναι στα ίδια επίπεδα σε γενικές γραμμές με ένα μικρό προβάδισμα για την 960

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Υπάρχει και φθηνότερη με G-Sync αλλά δεν τη βλέπω Ελλάδα.Αν είναι να δώσει 450+ πάει και σε 27'' στο κάτω κάτω.Οι freesync συμφέρουν αλλά κλίνει προς nvidia ο φίλος.

αυτην που έβαλα εγώ.Στο skroutz δεν την βρηκα αλλά νομίζω την είχα δει gamerland και mysystems 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

αυτην που έβαλα εγώ.Στο skroutz δεν την βρηκα αλλά νομίζω την είχα δει gamerland και mysystems 

H Αcer δεν ειναι φθηνοτερη, οριστε απο Amazon.de. Μια απο τα ιδια με την ΑΟC σε τιμη και επιδοσεις ειναι, και τελικα χειροτερη δεδομενου οτι εχει glossy black bezels που χαλανε το αντιλαμβανομενο βαθος του μαυρου.

http://www.amazon.de/Acer-Predator-XB240HAbpr-Reaktionszeit-H%C3%B6henverstellbar/dp/B00P67ZW3C/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1435774663&sr=8-1&keywords=XB240H

http://www.amazon.de/AOC-G2460PG-LED-Monitor-Displayport-Reaktionszeit/dp/B00LBSZHAI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1435774831&sr=8-1&keywords=G2460PG

Βγαινουμε off-topic ομως.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

H Αcer δεν ειναι φθηνοτερη, οριστε απο Amazon.de. Μια απο τα ιδια με την ΑΟC σε τιμη και επιδοσεις ειναι, και τελικα χειροτερη δεδομενου οτι εχει glossy black bezels που χαλανε το αντιλαμβανομενο βαθος του μαυρου.

http://www.amazon.de/Acer-Predator-XB240HAbpr-Reaktionszeit-H%C3%B6henverstellbar/dp/B00P67ZW3C/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1435774663&sr=8-1&keywords=XB240H

http://www.amazon.de/AOC-G2460PG-LED-Monitor-Displayport-Reaktionszeit/dp/B00LBSZHAI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1435774831&sr=8-1&keywords=G2460PG

δεν φταιω εγω η ισοτιμια :P

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Η Acer είναι χειρότερη αλλά εγώ κάπου την είδα φθηνότερα...Εν πάση περιπτώσει off topic.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Νε εχεις δικιο απλα παρασυρθηκα με το ψαξιμο hahaha

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

παιδια μπορειτε να μου προτεινετε καποια καρτα γραφικων η οποια θα μπορουσε να με κρατησει στα παιχνιδια: dayz,Counter Strike Global Offensive. χωρις να κολλαω σε ρυθμισεις 1280 ως αναλυση? Δεν συμπληρωσα την φορμα γιατι ειμαι μακρια απο το σπιτι μου και δεν μπορω να δω τα specs του υπολογιστη μου..
εχει επεξεργαστη ι5 3330 3.0 ghz και αυτη την στιγμη εχει για gpu:gt 610 τρεχει και τα 2 παιχνιδια στα very low χωρις να κολλαω αλλα στο csgo οταν ειμαι μεσα σε σμοκες ή σε μεγαλο map κολλαει..Πιο πολυ την χρειαζομαι για το csgo εχετε να μου προτεινετε καποια? εγω σκεφτομουν αυτην: https://www.skroutz.gr/s/4171432/XFX-Radeon-R7-260X-2GB-Core-Edition.html

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.