Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπότε αν είναι κάποιος απαιτητικός θέλει 4GB vram για 1080p.

Ok

Σε γενικές γραμμές, ναι. Σε μερικές περιπτώσεις (πχ. GTA V) δε φτάνουν ούτε τα 4GB...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι αφου ηρθαν ετσι τα πραγματα λεω να παρω την r7 260x και ενα τροφοδοτικο το οποιο να μπορει να την αντεξει.. γιατι δεν μπορω να διαθεσω παραπανω απο 180

εκτος αν πας σε καμια gtx 750 ti που εχει χαμηλη καταναλωση,δεν θα χρειαστει να παρεις καινουργιο τροφοδοτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος αν πας σε καμια gtx 750 ti που εχει χαμηλη καταναλωση,δεν θα χρειαστει να παρεις καινουργιο τροφοδοτικο

ωραια οποτε θα παρω την gtx 750, μηπως ξερεις ποια μαρκα ειναι η καλυτερη? και για χαρ/κα κτλπ οπως ειπα την θελω πιο πολυ για μονο to counter strike global offensive να μην μου πεφτουν τα fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια οποτε θα παρω την gtx 750, μηπως ξερεις ποια μαρκα ειναι η καλυτερη? και για χαρ/κα κτλπ οπως ειπα την θελω πιο πολυ για μονο to counter strike global offensive να μην μου πεφτουν τα fps

σε μια απο αυτες:

http://www.skroutz.gr/comparelists/55?compare=4529657%2C4529758%2C4536336%2C4682189%2C4513802

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές, ναι. Σε μερικές περιπτώσεις (πχ. GTA V) δε φτάνουν ούτε τα 4GB...

ωπα ρε συ.για 1080 θελεις 4gb και πανω? για τι settings μιλαμε?antiliasing full? και με τι cpu?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω μια κάρτα για το σύστημα της υπογραφής, που να αποτελεί μια αισθητή αναβάθμιση σε σχέση με την υπάρχουσα. Είμαι casual gamer, περισσότερο ασχολούμαι με fighting και sports παιχνίδια. Η 7770 που έχω δε μπορώ να πω ότι δε με καλύπτει προς το παρόν (βέβαια σε mortal kombat x και nba 2k15 έχει κάποια μικροπροβλήματα σε 1080p) αλλά θα ήθελα μια κάρτα που να με καλύψει για κάποια χρόνια στο μέλλον, για τις περιορισμένες απαιτήσεις που έχω. Χρηματικά, δε θα ήθελα να ξεπεράσω τα 150€, από την άλλη θέλω να ξεχάσω το θέμα κάρτα για καιρό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις προτάσεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω μια κάρτα για το σύστημα της υπογραφής, που να αποτελεί μια αισθητή αναβάθμιση σε σχέση με την υπάρχουσα. Είμαι casual gamer, περισσότερο ασχολούμαι με fighting και sports παιχνίδια. Η 7770 που έχω δε μπορώ να πω ότι δε με καλύπτει προς το παρόν (βέβαια σε mortal kombat x και nba 2k15 έχει κάποια μικροπροβλήματα σε 1080p) αλλά θα ήθελα μια κάρτα που να με καλύψει για κάποια χρόνια στο μέλλον, για τις περιορισμένες απαιτήσεις που έχω. Χρηματικά, δε θα ήθελα να ξεπεράσω τα 150€, από την άλλη θέλω να ξεχάσω το θέμα κάρτα για καιρό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις προτάσεις σας.

Μη περιμενεισ να δεις τρελες διαφορες απο μια καινουρια των 150ευρω στην ελληνικη αγορα

Εμπιστεψουμε με  και παρε μια μεταχειρισμενη.Σε αυτα τα λεφτα μπορεις να βρεισ μεχρι και gtx680 που εχει ιδιες επιδοσεις με gtx 770-r9 280x

Καινουρια με 150 ευρω θα σου προτεινα αυτη

https://www.skroutz.gr/s/7085615/XFX-Radeon-R7-370-4GB-R7-370P-2SF5.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα ρε συ.για 1080 θελεις 4gb και πανω? για τι settings μιλαμε?antiliasing full? και με τι cpu?

Μιλάμε για settings ULTRA τα πάντα όλα ΚΑΙ στη σελίδα με τα advanced (δε θυμάμαι ακριβώς πως λέγεται η ξεχωριστή σελίδα ρυθμίσεων) ΚΑΙ MSAA 4X. ΔΕ φτάνουν τα 4GB, ούτε για 1080p. Κάνε το πείραμα και δες τι γράφει πίσω το GPU-Z. Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου...;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όση μνήμη και να βάλεις σε αυτούς τους πυρήνες, μικρή διαφορά θα δεις σε σχέση με τα 4gb.Ακόμα και η fury x δεν είδα να έχει πρόβλημα σε αυτό το τομέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για settings ULTRA τα πάντα όλα ΚΑΙ στη σελίδα με τα advanced (δε θυμάμαι ακριβώς πως λέγεται η ξεχωριστή σελίδα ρυθμίσεων) ΚΑΙ MSAA 4X. ΔΕ φτάνουν τα 4GB, ούτε για 1080p. Κάνε το πείραμα και δες τι γράφει πίσω το GPU-Z. Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου... ;)

αρα με λιγα λογια θελουμε ενα σκασμο λεφτα....bullshit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοσμια...και επιστροφη στις συμβουλες για αναβαθμιση και ΜΟΝΟ.

Ναι, σε ότι αφορά τις συμβουλές αναβάθμισης, με βάση τα ερωτήματα που διατυπώθηκαν πρόσφατα σε αυτό το thread, για HIGH END κάρτα που είναι να αγοραστεί μέσα στο 2015+, προτείνω κάτι με ελάχιστο 6GB VRAM. Καλώς ή κακώς, σε ΑΑΑ τίτλους με τέρμα settings κλπ. ήδη δε φτάνουν τα 4GB ούτε σε 1080p και σίγουρα δε θα φτάνουν κατά μείζονα λόγο, όσο προχωράει η τεχνολογία.

Αν δεν έχεις υψηλές απαιτήσεις και δε σε ενοχλεί να κόβεις settings, τότε τη βγάζεις και με λιγότερη μνήμη, σίγουρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη περιμενεισ να δεις τρελες διαφορες απο μια καινουρια των 150ευρω στην ελληνικη αγορα

Εμπιστεψουμε με  και παρε μια μεταχειρισμενη.Σε αυτα τα λεφτα μπορεις να βρεισ μεχρι και gtx680 που εχει ιδιες επιδοσεις με gtx 770-r9 280x

Καινουρια με 150 ευρω θα σου προτεινα αυτη

https://www.skroutz.gr/s/7085615/XFX-Radeon-R7-370-4GB-R7-370P-2SF5.html

Δυστυχώς δεν έχω τις γνώσεις για να αξιολογήσω μια μεταχειρισμένη κάρτα γραφικών, και την έχω ήδη πατήσει μια φορά με κάρτα από αγγελία που κάηκε στο τρίμηνο... Αν πήγαινα στα 200€ θα μπορούσα να πάρω κάτι αρκετά καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν έχω τις γνώσεις για να αξιολογήσω μια μεταχειρισμένη κάρτα γραφικών, και την έχω ήδη πατήσει μια φορά με κάρτα από αγγελία που κάηκε στο τρίμηνο... Αν πήγαινα στα 200€ θα μπορούσα να πάρω κάτι αρκετά καλύτερο;

Πάρε μια 380 η 960 η 280, με αυτή τη σειρά προτεραιότητας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...