Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλέπω όμως ότι είναι πολύ θορυβώδης χώρια που δεν έχει την αξιοπιστία της Asus.

ουτε η Asus εχει αξιοπιστια Asus τον τελευταιοχρονο και παραπανω...υπαρχει καπου στο φορουμ ενα θεμα με προβληματικες 280X αν οχι το 90% το 60% ειναι ολες asus!και φυσικα πολλα ακομα μεμονομενα θεματα οπως κ σ αλλες εταιριες...ειναι θεμα τυχης που θ πεσεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βλέπω όμως ότι είναι πολύ θορυβώδης χώρια που δεν έχει την αξιοπιστία της Asus.

 

Ειναι πιο θορυβωδης απο τις ακριβοτερες της. Για αυτο ειναι και φθηνοτερη.

 

Καμια εταιρια δεν εχει σοβαρη αξιοπιστια. Ολα τα προιοντα μαζικης παραγωγης εχουν μια καλη πιθανοτητα να ειναι σκαρτα. Έγκειται στην καλη εγγυηση αντικαταστασης του καθε καταστηματος για να βρεις το δικιο σου.

Επεξ/σία από XMorsX
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να φανταστώ σε φθίνουσα σειρά απόδοσης ?

 

Ευχαριστώ

 

λιγο πολυ ναι αλλα οχι ακριβως.

 

με σειρα προτεραιοτητας θα πηγαινα σε 750ti,260x,360

ωστοσο αντιλαμβανεσαι οτι δεν ειναι φοβερες οι καρτες κ οτι για να πιασει καποιος ενα καλο επιπεδο (οχι τρομερο) ανεβαινει απευθειας 220ευρω  και πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την 1η Αυγουστου ειχα κανει παραγγελια την ATI Radeon R9 290 Vapor-X Tri-X OC 4GB  απο visionstudio...

Εδω και τοσες μερες με συνεχη επικοινωνια με τους ανθρωπους μου λεγανε οτι απο βδομαδα θα την εχω και να κανω υπομονη.

Σημερα μου ειπαν οτι εξαντληθηκε και καταργηθηκε η σειρα 2xx και να προβω στην αγορα της 390 ...

 

Αυτη τη στιγμη ειμαι σε διλημμα. Θελω μια GPU που να πλαισιωσει το συστημα της υπογραφης μου στη θεση της 270 που εχω που μπηκε σε ενα παλιον υπολογιστη. Σκοπος ειναι η καρτα να αντεξει για μια 5ετια και να ειναι γυρω στα 350 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την 1η Αυγουστου ειχα κανει παραγγελια την ATI Radeon R9 290 Vapor-X Tri-X OC 4GB  απο visionstudio...

Εδω και τοσες μερες με συνεχη επικοινωνια με τους ανθρωπους μου λεγανε οτι απο βδομαδα θα την εχω και να κανω υπομονη.

Σημερα μου ειπαν οτι εξαντληθηκε και καταργηθηκε η σειρα 2xx και να προβω στην αγορα της 390 ...

 

Αυτη τη στιγμη ειμαι σε διλημμα. Θελω μια GPU που να πλαισιωσει το συστημα της υπογραφης μου στη θεση της 270 που εχω που μπηκε σε ενα παλιον υπολογιστη. Σκοπος ειναι η καρτα να αντεξει για μια 5ετια και να ειναι γυρω στα 350 ευρω.

Δεν εχεις και πολλες επιλογες, η σε 390 κοιτας η σε 970. Στα 1080p εχουν παρομοιες επιδοσεις, σε μεγαλυτερες αναλυσεις θα σου προτεινα 390 λογω περισσοτερης VRAM μιας και θες να την κρατησεις και 5 χρονια..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κουτί μου http://www.coolermaster.com/case/mid-tower/centurion-590/μπαίνει καμία 390; 

 

Πάρε χάρακα και μέτρα. Στις ιστοσελιδες των κατασκευαστών γράφουν τις διαστάσεις της καρτας, δεν εχουν ολες οι 390 το ίδιο μέγεθος. Απο οτι βλέπω απο τα specs που έχει το κουτί σου πρέπει να χωράει κάρτα μηκους περίπου μεχρι 285 mm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την 1η Αυγουστου ειχα κανει παραγγελια την ATI Radeon R9 290 Vapor-X Tri-X OC 4GB  απο visionstudio...

Εδω και τοσες μερες με συνεχη επικοινωνια με τους ανθρωπους μου λεγανε οτι απο βδομαδα θα την εχω και να κανω υπομονη.

Σημερα μου ειπαν οτι εξαντληθηκε και καταργηθηκε η σειρα 2xx και να προβω στην αγορα της 390 ...

Δεν ήξερες...Δε ρώταγες;! :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε χάρακα και μέτρα. Στις ιστοσελιδες των κατασκευαστών γράφουν τις διαστάσεις της καρτας, δεν εχουν ολες οι 390 το ίδιο μέγεθος. Απο οτι βλέπω απο τα specs που έχει το κουτί σου πρέπει να χωράει κάρτα μηκους περίπου μεχρι 285 mm

σιγουρα αυτη https://www.skroutz.gr/s/7289945/Gigabyte-Radeon-R9-390-8GB-GV-R939WF2-8GD.htmlειναι 235mm 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ φτηνοι ρε συ ομως . τωρα απο after sales δεν ξερω τι παιζει βεβαια

 

Eιναι και η γενικοτερη συγκυρια με τις τραπεζες. Πριν λιγα χρονια δεν ακουγονταν προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...