Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι 1080p... σκέψου οτι λέω μεχρι κανένα 300 ευρώ. 

σε τι άλλο μπορεί να οφείλονται τα κολλήματα που τρώει???

 

Κάπου κει βρίσκεις 290 (Eu σίγουρα) αν και είναι πολύ για 1080p για κάποια παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδη εχω εγω το Haf 912 ηθελα να δω αν με παιρνει για την Gigabyte.

 

Ψάχνοντας για το αν χωρά στο δικό μου κουτί πέτυχα συζήτηση στον γουγλη για το 912  (http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2320081/gigabyte-gtx-970-fit-cooler-master-haf-912.html). Ελπίζω να σε καλύψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεγοντας 660 εννοεις τροφοδοτικο?

παρε μια r9380 4GB και θα εισαι αρχοντας . αν δεν μπορεις να διαθεσεις τοσα gtx 960 2GB(αν και ειναι λιγο χειροτερη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα 2 φανς συνήθως ΔΕΝ έχεις ποιο ήσυχη κάρτα γιατί είναι οβερκλοκαρισμένη κατα 2-3%

 

οπότε πράγματι σε πολλές περιπτώσεις αγοράζουμε premium εκδοσεις μιας κάρτας με 3% παραπάνω απόδοση από την default σε τιμή που έχει η καλύτερη κάρτα που έχει 20 ή 30% καλύτερες επιδόσεις. 

 

(γενικά μιλώντας οι premium κάρτες με πολλους ανεμιστήρες , μπιχλιμπιδια και 2-3% o/c ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ VFM , πληρώνεις την μούρη που έχουν)

 

Ευχαριστώ σε όλους όσους απάντησαν.

Οπότε κλείνω προς 750ti, αν και μπήκε και η r7 360 στο δίλλημα που είναι στα ίδια λεφτά η οποία βλέπω πως έχει υποστήριξη για directx 12. Διάβασα στο νετ πως και η 750ti υποστηρίζει directx12 αλλά μπορεί να μην υποστηρίζει κάποια features που θέλουν καινούριο hardware (οπως τς 360).

Γνωρίζετε αν θα έχει διαφορά; ή παίρνω την 750ti που είναι(?) πιο δυνατή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.στο συστημα της υπογραφης μου σκεφτομουν να προσθεσω αλλη μια 290x.πιστευετε πως θα δω διαφορα? Αξιζει?

Σε τι αναλυση παιζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.στο συστημα της υπογραφης μου σκεφτομουν να προσθεσω αλλη μια 290x.πιστευετε πως θα δω διαφορα? Αξιζει?

Γιατι υπαρχει παιχνιδι που δεν στο σηκωνει το τωρινο σου συστημα και σκεφτεσαι για Crossfire??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ασχετο αλλα που μπορω να βρω καποιον να μου φτιαξει το pc αν εχω ολα τα εξαρτηματα? Γραφω εδω επειδη εχω ξαναγραψει και δεν βλεπω κανενα forum title που να ταιριαζει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να βαλω μια καρτα γραφικων απλη για πολυ απλο gaming οπως λολ κοδ μπλακ οπσ2 το πολυ και δεν ειμια για πολλα εξοδα αυτη η καρτα παρακατω κανει ?


και εχω 450βαττ τροφοδοτικο 


 


http://www.skroutz.gr/s/5580546/Palit-GeForce-GT720-2GB-Passive-LP-NEAT7200HD46H.html


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...