Προς το περιεχόμενο
ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντήσεις 13,5k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

H ενότητα αυτή θα περιλαμβάνει από τώρα και στο εξής προτάσεις για αναβαθμίσεις καρτών γραφικών. Για να διευκολύνετε τους χρήστες μας που έχουν την ευγενή καλοσύνη να σας βοηθήσουν, θα παρακαλούσαμε ν

^και τι σημασια εχουν τα μηνύματα οταν ο άλλος ειναι μεσα στην ειρωνία;να κλείσουμε εαν ειναι το φορουμ για τα νέα μέλη και να το εχουμε για τις μεταξυ μας συζητήσεις....

Ενω ο σοβαρος Gamer θα δωσει 650+ ευρω για καρτα γραφικων και 150ευρω για οθονη για να νιωσει την ’’εμπειρια’’του 1080p ε

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιζω σε 50αρα samsung h6200

Τότε κοίταξε να πάρεις καλό monitor με προτίμηση να χει δυνατότητα freesync για να χεις καλύτερη εμπειρία και αποτέλεσμα με αυτά που έχεις και άσε τη κάρτα.

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη λετε καλητερα να παρω τροφ.. παρα καρτα ?

δηλαδη το τροφ που εχω τωρα δεν θα κανει δουλεια καθολου ? επειδη οικονομικα ειναι χαλια τωρα γιαυτο δεν μπορω να παρω και τα 2

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

δηλαδη λετε καλητερα να παρω τροφ.. παρα καρτα ?

δηλαδη το τροφ που εχω τωρα δεν θα κανει δουλεια καθολου ? επειδη οικονομικα ειναι χαλια τωρα γιαυτο δεν μπορω να παρω και τα 2

Ναι... Δες αν θες καια μεταχειρησμένη κάρτα με 40, και άλλα 40 επώνυμο τροφοδοτικό.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

εχω ενα tyrbo x 450watt ,μεχρι ενα 60 μαχ δεν ειμαι για πολλα εχω και πσ4 οποτε απλα την καρτα την θελω για να παιξω ειδη τα υπαρχων παιχνιδια

Δες κάτι τέτοιο για αρχή και ύστερα κοιτάς για gpu...

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=43697&cat=17

(με την προϋπόθεση πάντα ότι θες ένα stable system και μακριά από μπελάδες)

Με το turbo x δεν πας πουθενά!Μόνο για surf στο net κάνουν.

Τροφοδοτικό πάντα επώνυμο και με certification τουλάχιστον 80+.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

καλημερα. ενα τροφοδοτικο 750w evga supernova μπορει να σηκωσει 2 r9 290? επεξεργαστης ειναι ο 6700k

αν οχι ποιο ειναι το minimum?

Σε αυτή την ενότητα είσαι σωστός http://www.insomnia.gr/topic/487346-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-desktop%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CF%82/

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ειναι πολυ καλο το τροφοδοτικο,στοκ τις καρτες ισως και να τις σηκωσει.Θα ειναι ομως πολυ κοντα στα ορια του.Επειδη ειναι κορυφαιο τροφοδοτικο εγω θα το δοκιμαζα,δεν πιστευω να εχεις δυσαρεστες εκπληξεις.Αν ηταν το 850 θα ηταν οκ σιγουρα.Παντως και να μην τις σηκωνει,το πουλας και παιρνεις το 850.Για πιο λογο ομως να βαλεις και δευτερη 290?Σε τι αναλυση παιζεις?

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

παιδια εχω ενα απλο συστημα με ιντερ γ2130 κατι τετοιο ειναι δεν θελω κατι τρελω :D 

το τροφοδοτικο που εδωσε λινκ ο μπαμπις τσ θα αντεχη την καρτα ?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ειναι πολυ καλο το τροφοδοτικο,στοκ τις καρτες ισως και να τις σηκωσει.Θα ειναι ομως πολυ κοντα στα ορια του.Επειδη ειναι κορυφαιο τροφοδοτικο εγω θα το δοκιμαζα,δεν πιστευω να εχεις δυσαρεστες εκπληξεις.Αν ηταν το 850 θα ηταν οκ σιγουρα.Παντως και να μην τις σηκωνει,το πουλας και παιρνεις το 850.Για πιο λογο ομως να βαλεις και δευτερη 290?Σε τι αναλυση παιζεις?

για bench. η αληθεια ειναι πως πρεπει να παρω ενα μεγαλυτερο για να ειμαι σιγουρος. βρηκα ακομη μια σε καλη τιμη και αξιζει.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

για bench. η αληθεια ειναι πως πρεπει να παρω ενα μεγαλυτερο για να ειμαι σιγουρος. βρηκα ακομη μια σε καλη τιμη και αξιζει.

Αν θες oc σε cpu & gpus με ένα τέτοιο είσαι οκ (σε αυτήν την κατηγορία κοιτάω τουλάχιστον να είναι 80+gold)

http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=cba42329-d352-4af8-874b-ffeea5792387

(5 χρόνια εγγύηση)

ειδάλλως στο αντίστοιχο της σειράς σου με 10 χρονάκια εγγύηση

http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=40848&cat=17

Όλα αυτά για να έχει κάποιον αέρα το σύστημα σου...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Overkill δεν θα είναι (ούτε θα έχεις κάποιο πρόβλημα) απλά για να γλυτώσεις και κάποια χρήματα και με το 850 μια χαρά θα είσαι.Αλλά έτσι όπως πάει η εποχή και οι κάρτες θέλουν λιγότερα psu requirements (και για μελλοντικά sli/crossfire) πιστεύω με το 850watt θα είσαι cool.Το χιλιάρι μετά θα μένει ανεκμετάλλευτο.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.