Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω την μητρική ga-880gm-ud2h και θέλω να αλλάξω κάρτα γραφικών!!!έχω βρει την r7 250 2gb καθαρά για το μέγεθος της καθώς το κουτί μου είναι compact midi tower νομίζω!!!πληροφοριακά έχω την Radeon hd series 6500 πληροφοριακά για το μέγεθος!!!Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με τις θύρες pci και αν χωράει την κάρτα η μητρική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λοιπόν έχω την μητρική ga-880gm-ud2h και θέλω να αλλάξω κάρτα γραφικών!!!έχω βρει την r7 250 2gb καθαρά για το μέγεθος της καθώς το κουτί μου είναι compact midi tower νομίζω!!!πληροφοριακά έχω την Radeon hd series 6500 πληροφοριακά για το μέγεθος!!!Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με τις θύρες pci και αν χωράει την κάρτα η μητρική

 

Mια χαρά κάνει στην μητρική.

δηλαδη τι ακριβως εννοεις??εγς για αυτα τα συγκεκριμενα ρωταω καθως δεν αλλαζω μητρικη

 

Για τον εαυτό του ρωτάει όχι για σένα.

Καλησπέρα, μπορεί αν συνδυαστεί σε dual graphics η R7 260 με τον επεξεργαστή A10-5800;

 

Crossfire να υποθέσω ότι εννοείς για το πρώτο κομμάτι. Ναι από την στιγμή που στο επιτρέπει η μητρική.

 

Κάνετε τον κόπο και διαβάζετε την πρώτη συμμετοχή αυτής της ενότητας. ΄Οταν θέτετε αόριστες ερωτήσεις θα παίρνετε και αόριστες απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να σας ευχαριστησω με ολη μου την καρδια για την βοηθεια σασς. 

Στην τελικη εβαλα ι72600 με b750-d3h kai 2χ2 giga ram!! δεν εχω λογια απλα πεταει με μονο 4gb!

 

να ειστε καλα ολοι!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να σας ευχαριστησω με ολη μου την καρδια για την βοηθεια σασς. 

Στην τελικη εβαλα ι72600 με b750-d3h kai 2χ2 giga ram!! δεν εχω λογια απλα πεταει με μονο 4gb!

 

να ειστε καλα ολοι!!!!!

 

Nα σαι καλά. Και επειδή κάτι είχες αναφέρει για ανάρρωση, σιδερένιος ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ρωτησω αν η 280χ ειναι αρκετη δυνατη για 1080π gaming για τα επομενα 3 χρονια.(και λιγο mining)

Ναι, είναι μια χαρά.. Αρκεί βέβαια να έχεις και κατάλληλο σύστημα να την υποστηρίξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ρωτησω αν η 280χ ειναι αρκετη δυνατη για 1080π gaming για τα επομενα 3 χρονια.(και λιγο mining)

 

Με τις ανάλογες θυσίες όσο περνάει ο χρόνος ναι αμέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το υπολοιπον πψ ειναι οκ πιστευω.ι 7 4770κ msi g45 gaming kai 8 gb ram kingston hyperx 8gb 1666mz.-αν τισ κανω crossfire,θα το μετανιωσω-προφανως θα κανω και λιγο mining.


απο την αλλη μερια σκεφτομουνα αν τελικα δεν παρω καμια 4κ κορεατικη οθονη,και παρω μια 1080π,να κρατησω την 7870 που εχω τωρα και να αναβαθμισω στα 20 nm,τι λετε αξιζει η αναμονη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεισ αν αξιζει να περιμενω?

 

Εννοεί μάλλον ότι εσύ ξέρεις καλύτερα από όλους τις ανάγκες σου για να αποφασίζεις πότε και για τι σου χρειάζεται αναβάθμιση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...