Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ εχετε δικιο και επειδη δεν θελω να χαραμισω τα λεφτακια μου αφου σε λιγο καιρο ερχονται οι 20 νμ καρτες θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν 2χ7870 ειναι αρκετες για 4κ gaming


μπορει αν μαζε9ω πιο πολλα λεφτα  να ριξω και ενα γαματο overclock!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οκ εχετε δικιο και επειδη δεν θελω να χαραμισω τα λεφτακια μου αφου σε λιγο καιρο ερχονται οι 20 νμ καρτες θα ηθελα λοιπον να ρωτησω αν 2χ7870 ειναι αρκετες για 4κ gaming

μπορει αν μαζε9ω πιο πολλα λεφτα  να ριξω και ενα γαματο overclock!!

 

Eγώ θα ήθελα να σοβαρευτείς γιατί όπως βλέπω συλλογικά την τάση για τρολλάρισμα στις τελευταίες σου συμμετοχές δεν βλέπω να κρατάει για πολύ η παραμονή σου αν συνεχίσεις έτσι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα

R9 270X η GTX 660 TI? (Αυστηρα λογω budget θα παω σε μεταχειρισμενο) πανω σε Ι5 3570Κ

Σκοπος gaming 1080p και imovie (video editing)

Αν υπαρχει καποια αλλη προταση για ιδιες η καλυτερες αποδοσεις σε αυτα τα χρηματα καλοδεχουμενη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπαρχει καποια αλλη προταση για ιδιες η καλυτερες αποδοσεις σε αυτα τα χρηματα καλοδεχουμενη :)D

 

Δεν ξέρουμε για πόσα χρήματα μιλάμε καθώς και τροφοδοτικό,κουτί.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτικο εχω Corsair CX500 και ενα thermaltake 550 spare

Κουτι Midi.

 

προσωπικα θα πηγαινα σε ρ9 270χ ως κατοχος της 7870 και επειδη πιστευω οτι σε αυτο το range χρηματων η nvidia δεν αξιζει

ναι αλλα η GTX 660 ti βγαινει καλυτερη εδω σε γενικες γραμμες χωρις να ξερω πολλα πολλα (170-180 εχει η 270X)

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-270X-vs-GeForce-GTX-660-Ti

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου προτεινετε κι εμενα μια καρτουλα? Ειχα μια 5770hd αλλα παρεδωσε το πνευμα. Ο επεξεργαστης ειναι  core 2duo.

Να ειναι αξιοπρεπης αν γινεται κι οχι πανω απο 80 ευρα . Γινεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@mtzs καλά άσε τι λέει το gpuboss.Ίσες είναι σε DX περίπου (μετά κοιτάς Mantle και ανάλογα τα παιχνίδια).

 

@yansta http://www.digital-master.gr/el-gr/Products.aspx?ElementID=7cf2582a-adda-42da-ba8f-10e21ce286b3 ή   http://www.skroutz.gr/s/4036957/MSI-Radeon-R7-250-2GB-OC.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου προτεινετε κι εμενα μια καρτουλα? Ειχα μια 5770hd αλλα παρεδωσε το πνευμα. Ο επεξεργαστης ειναι  core 2duo.

Να ειναι αξιοπρεπης αν γινεται κι οχι πανω απο 80 ευρα . Γινεται ?

Στα 80Ε καινούριες παίζουν οι 7750 αλλά σε επιδόσεις είναι παρόμοιες με την 5770 που είχες, οπότε δεν θα υπάρξει αισθητή βελτίωση. Αν κοιτάς για μεταχειρισμένα με μία 6870 π.χ. θα έβλεπες σημαντική διαφορά -εφόσον την σηκώνει και το σύστημά σου-.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τροφοδοτικο εχω Corsair CX500 και ενα thermaltake 550 spare

Κουτι Midi.

 

ναι αλλα η GTX 660 ti βγαινει καλυτερη εδω σε γενικες γραμμες χωρις να ξερω πολλα πολλα (170-180 εχει η 270X)

http://gpuboss.com/gpus/Radeon-R9-270X-vs-GeForce-GTX-660-Ti

ειναι η μινι εκδοση τησ ρ9 270χ αυτη...κοιτα τα θηριακia τησ asus η τησ gigabyte

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να τη σηκωνει το συστημα μου?

Ο επεξεργαστης ειναι αρκετα παλιος. ενας core 2 duo e7200 αν θυμαμαι καλα.

Ναι, ο επεξεργαστής σου μπορεί να σηκώσει μέχρι μία 6870 χωρίς να είναι αισθητές οι απώλεις επιδόσεων. Πες μας όμως και το μοντέλο του τροφοδοτικού σου (όχι μόνο watt) για να είμαστε σίγουροι κι από αυτή την πλευρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας εχω το εξης συστημα motherboard p8h77-v le,i5 3450 τροφ corsair gs 600 kinkston hyper x 8 gb 1600 θελω μια καρτα καταρχην για να παιζω 1980-1080 δεν ειμαι gamer αλλα μ αρεσουν τα games san to crysis μπορειτε να μου προτεινεται  μερικες καρτες οχι πολυ ακριβες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας εχω το εξης συστημα motherboard p8h77-v le,i5 3450 τροφ corsair gs 600 kinkston hyper x 8 gb 1600 θελω μια καρτα καταρχην για να παιζω 1980-1080 δεν ειμαι gamer αλλα μ αρεσουν τα games san to crysis μπορειτε να μου προτεινεται  μερικες καρτες οχι πολυ ακριβες.

 

Πες μας αν μπορείς ποσα χρήματα θέλεις / μπορεις να δώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...