Προς το περιεχόμενο

ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

topic starter. 

σε αυτα τα χρηματα επισης υπαρχει η r9 fury που ειναι πολυ πιο future proof πιστευω εναντι της 980.

Σε παλιους τιτλους ειναι πανω κατω στο ιδιο επιπεδο , στους directx 12 περναει πολυ μπροστα η fury 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και για πες μου τι ειναι το ts που λες???

ευχαριστω για την προταση.

ο οποιοσδηποτε ανοιξε θεμα ή ζηταει βοηθεια...δηλαδη εσυ και το προηγουμενο παιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πια η γνωμη σας για τη συγκεκριμενη? Απο οτι βλεπω ειναι περιπου στα ιδια χρηματα με τη 390 nitro και εχει ιδαιτερα μεγαλη ταχυτητα μνημης & επεξεργαστη, ειναι πιο δυνατη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, 

Εχω ενα συστημα στο οποιο σκεφτομαι να κανω αναβαθμηση την καρτα γραφικων μεχρι να φτιαξω ενα καινουριο PC που εχω ετοιμασει απλα μαζευω χρηματα και μεχρι τοτε θελω να παιζω μερικα παιχνιδια!

 

το τωρινο μου συστημα εχει τα εξης:

 

Processor: Intel i3-3220 3.3 GHz 
RAM: Corsair Vengeance 4GB DDR3-1600MHz 
Graphics card: MSI Nvidia GT620 2GB 
PSU: 500W 
Motherboard: Gigabyte B75M-D3H LGA 1155 
HDD(1): Western Digital 250gb
HDD(2): Western Digital Caviar Black 500gb
OS: Windows 7 Ultimate 64-Bit

 

H καρτα γραφικων που σκεφτομαι να βαλω στο τωρινο μου συστημα ειναι η MSI GTX 750ti 2GB, αλλα δεν ξερω αν θα παιζει καλα παιχνιδια οπως το GTA, DayZ, Dying light και αλλα με σταθερο FPS και χωρις drops.

 

Το νεο συστημα που θα φτιαξω θα εχει τα εξης: 

 

Processor: Intel i5-4460 3.2 GHz

RAM: HyperX Savage 4GB DDR3-1600MHz (x2)

Graphics card: MSI Nvidia GTX 960 4GB PSU: Corsair Builder Series CX600M 80Plus Bronze Motherboard: Gigabyte B85-HD3 HDD:

Western Digital Caviar Blue 1TB

SSD: Samsung 850 Evo 120GB Case:

Aerocool Aero-500 (Window)

OS: Windows 7 Ultimate 64-Bit

 

Μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει μια τετοια αναβαθμηση για ενα χρονικο διαστημα περιπου 5-6 μηνων που θα μαζευω τα χρηματα για το νεο συστημα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας,

Εχω ενα συστημα στο οποιο σκεφτομαι να κανω αναβαθμηση την καρτα γραφικων μεχρι να φτιαξω ενα καινουριο PC που εχω ετοιμασει απλα μαζευω χρηματα και μεχρι τοτε θελω να παιζω μερικα παιχνιδια!

 

το τωρινο μου συστημα εχει τα εξης:

 

Processor: Intel i3-3220 3.3 GHz RAM: Corsair Vengeance 4GB DDR3-1600MHz Graphics card: MSI Nvidia GT620 2GB PSU: 500W Motherboard: Gigabyte B75M-D3H LGA 1155 HDD(1): Western Digital 250gbHDD(2): Western Digital Caviar Black 500gbOS: Windows 7 Ultimate 64-Bit

 

H καρτα γραφικων που σκεφτομαι να βαλω στο τωρινο μου συστημα ειναι η MSI GTX 750ti 2GB, αλλα δεν ξερω αν θα παιζει καλα παιχνιδια οπως το GTA, DayZ, Dying light και αλλα με σταθερο FPS και χωρις drops.

 

Το νεο συστημα που θα φτιαξω θα εχει τα εξης:

 

Processor: Intel i5-4460 3.2 GHz

RAM: HyperX Savage 4GB DDR3-1600MHz (x2)

Graphics card: MSI Nvidia GTX 960 4GB PSU: Corsair Builder Series CX600M 80Plus Bronze Motherboard: Gigabyte B85-HD3 HDD:

Western Digital Caviar Blue 1TB

SSD: Samsung 850 Evo 120GB Case:

Aerocool Aero-500 (Window)

OS: Windows 7 Ultimate 64-Bit

 

Μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει μια τετοια αναβαθμηση για ενα χρονικο διαστημα περιπου 5-6 μηνων που θα μαζευω τα χρηματα για το νεο συστημα?

Προσωπικα πιστευω πως δεν αξιζει μια τετοια αναβαθμηση για χρονικο διαστημα 5-6 μηνων.Κρατα τα για να πας σε πλατφορμα 1151 με ddr4 8gb.Καλητερα σε νεα πλατφορμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την ρ9 270 της υπογραφης μου σε τι καρτα γραφικων να μεταβω?

Ασχολουμε με gaming αλλα οχι hardcore καταστασεις

R9 380. Μετα πας για παραπάνω. Αλλά θα σ πρότεινα να μείνεις με αυτήν και να περιμένεις τις νέες κάρτες το καλοκαίρι
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να μου λυσετε μία απορία έστω χαζή, το αιώνιο πρόβλημα των pc, "ιοί" μπαίνω και κατεβασω συνέχεια games εδώ και καιρό από το site "nosteam.ro" και πετάει 500 παραθυρακια pop up και το antivirus μπλοκάρει κάμποσα site και κάμποσες χαζομαρες που κατεβαίνουν μόνες τους οπβς επισης καιβτα παινιδια που κατεβαζω απο κει μου τα βριακε σαν ιους πολες φορες αλλά δε ξέρω κατά πόσα όλα αυτά μπορούν να επιβαρύνουν το pc αισθητά και μάλιστα στο θέμα gaming, θα ήθελα την άποψή σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να μου λυσετε μία απορία έστω χαζή, το αιώνιο πρόβλημα των pc, "ιοί" μπαίνω και κατεβασω συνέχεια games εδώ και καιρό από το site "nosteam.ro" και πετάει 500 παραθυρακια pop up και το antivirus μπλοκάρει κάμποσα site και κάμποσες χαζομαρες που κατεβαίνουν μόνες τους οπβς επισης καιβτα παινιδια που κατεβαζω απο κει μου τα βριακε σαν ιους πολες φορες αλλά δε ξέρω κατά πόσα όλα αυτά μπορούν να επιβαρύνουν το pc αισθητά και μάλιστα στο θέμα gaming, θα ήθελα την άποψή σας

 

Αγόρασε και κανά game ...τέτοιο ακριβό σύστημα και pirate games δεν πάει...Γενικά θα το επιβραδύνει το σύστημά σου...έχουν ένα σωρό σκουπίδια τα crack μέσα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ισχύει και για τους ssd? Αν κάνεις συχνά φορμάτ χαλάνε και επιβραδύνουν το συστημα? Λίγο οφτοπικ αλλά μιας και είμαι από κινητό που να ψάχνω τώρα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Έφτασε η ώρα για καρτούλα. Δε χρειάζομαι βοήθεια στην επιλογή μοντέλου, την 970 θα πάρω απλά θέλω ν ακούσω γνώμες για υλοποίηση.

Έχω μια αδυναμία στην Asus και κοιτάω Link.png Site: αυτήν .

Άλλες προτάσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Έφτασε η ώρα για καρτούλα. Δε χρειάζομαι βοήθεια στην επιλογή μοντέλου, την 970 θα πάρω απλά θέλω ν ακούσω γνώμες για υλοποίηση.

Έχω μια αδυναμία στην Asus και κοιτάω Link.png Site: αυτήν .

Άλλες προτάσεις?

 

Στην σειρά gtx 900series καλύτερες υλοποιήσεις είναι τις G1 και τις msi...μετά έρχεται της asus

http://www.skroutz.gr/s/5535666/Gigabyte-GeForce-GTX970-4GB-G1-Gaming-GV-N970G1-GAMING-4GD.html

http://www.skroutz.gr/s/5589117/MSI-GeForce-GTX970-4GB-Gaming-GTX-970-GAMING-4G.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Έφτασε η ώρα για καρτούλα. Δε χρειάζομαι βοήθεια στην επιλογή μοντέλου, την 970 θα πάρω απλά θέλω ν ακούσω γνώμες για υλοποίηση.

Έχω μια αδυναμία στην Asus και κοιτάω Link.png Site: αυτήν .

Άλλες προτάσεις?

Source.png Πηγή: Gigabyte

Η συγκεκριμένη υλοποίηση είναι κατά γενική ομολογία η καλύτερη υλοποίηση σύμφωνα με τα reviews. Το ίδιο κόλλημα με σένα έχω και εγώ και έχω πάρει ASUS απλά να ξέρεις ότι γενικότερα δεν έχουν και το καλύτερο σύστημα ψύξης οπότε OC αν έχεις σκοπό είναι δύσκολο. Επίσης αν το κουτί σου δεν έχει καλό airflow μη τη προτιμήσεις.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην σειρά gtx 900series καλύτερες υλοποιήσεις είναι τις G1 και τις msi...μετά έρχεται της asus

http://www.skroutz.gr/s/5535666/Gigabyte-GeForce-GTX970-4GB-G1-Gaming-GV-N970G1-GAMING-4GD.html

http://www.skroutz.gr/s/5589117/MSI-GeForce-GTX970-4GB-Gaming-GTX-970-GAMING-4G.html

 

 

Source.png Πηγή: Gigabyte

Η συγκεκριμένη υλοποίηση είναι κατά γενική ομολογία η καλύτερη υλοποίηση σύμφωνα με τα reviews. Το ίδιο κόλλημα με σένα έχω και εγώ και έχω πάρει ASUS απλά να ξέρεις ότι γενικότερα δεν έχουν και το καλύτερο σύστημα ψύξης οπότε OC αν έχεις σκοπό είναι δύσκολο. Επίσης αν το κουτί σου δεν έχει καλό airflow μη τη προτιμήσεις.

Δηλαδή MSI και GΒ είναι φθηνότερες και καλύτερες..

Δεν έχω σκοπό να κάνω OC.

Απ αυτές τις δύο τότε εσείς ποια θα προτιμούσατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...