Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S5: Με αισθητήρα αναγνώρισης Air Gesture πολλαπλών δαχτύλων;


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατί πιστεύω ότι αυτό θα έχει ακόμα μικρότερες πωλήσεις..... άραγε....? 

 

το τι πιστεύει κανείς δεν σημαίνει τίποτα.

 

@ts

 

1 δάχτυλο η Apple? 5 η Sammy... ποιος την έχει μεγαλύτερη δηλαδή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστεύω πως όταν κάποιος παίρνει android πιο καλή λύση είναι : LG/SONY/ MOTOROLA/ HTC 

 

Η πιο καλή λύση είναι NEXUS γιατί και τα UI και των παραπάνω τα ίδια σκατά είναι... Ιδίως της Sony...

 

Της HTC με είχε εντυπωσιάσει μόνο, αλλά σαν των nexus το pure android όχι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ρε παιδια εγω iphonakias ειμαι αλλα τελος παντων η τεχνολογια εξελισεται κ πρεπει να κανει τα πρωτα τις βηματα! Κ αυτα ειναι μερικα! Μπορει σε μερικα χρονια οι τωρα χαζες κινησεις πανω απο το κινητο να ειναι οι μελλοντικες κινησεις οπου ενας προτζεκτορας για παραδειγμα μου δειχνει κ θα μου επιτρεπει να επεξεργαζομαι ολογραματα για παραδειγμα. Ναι οπως στις ταινιες για οσους βιαστουν να γελασουν! Το μελλον ειναι κοντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, αναρωτιέμαι το lag που το έχουν δει στο S4 κάποιοι εδώ μέσα...Επειδή πήγατε δηλαδή στα Public και το "πιάσατε στα χέρια σας" ενώ το έχουνε περάσει άλλα 45 χέρια απο πάνω και του έχουνε ανοίξει 45 εφαρμογές χωρίς να τις κλείσει κανείς περιμένετε να αποκρίνεται σωστά το κινητο; Ούτε υπολογιστής δεν το κάνει αυτό! Λοιπόν, ως κάτοχος S4 δεν υπάρχει lag (έχω προσωπικό κόλλημα με αυτό τον τομέα) με Advanced Task Killer και λίγο bloatware απενεργοποίηση τρέχει με 1200mb Ram εύκολα ελεύθερη, συν 2μιση μέρες μπαταρία με κανονική χρήση (όχι βέβαια όλη την ώρα FB ανοικτό με 3g). Και τέλος, οι δυνατότητες του TouchWiz είναι τέτοιες που δεν υπάρχουν σε custom rom (εκτός κι αν βάλεις ένα ένα πάλι τα Bloatware).

 

Υ.Γ. Το S4 έχει IR blaster, πράγμα που σημαίνει ότι αντικαθιστάς ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ τηλεκοντρόλ στο σπίτι και χειρίζεσαι απο κλιματιστικά τηλεοράσεις media center pc και παντζούρια, φώτα ενισχυτές ότι έχει receiver. Εκτός από το HTC One, κανένα άλλο κινητό δεν το έχει αυτό. Έχω φίλο που άλλαξε σε 3 μέρες από Iphone 5 σε S4 γιατί κάποιος βλάκας σε καφενείο ενώ έπαιζε ο Ολυμπιακός άλλαζε το κανάλι γιατί ήταν Βάζελος και ήθελε και καλά να δεί άλλο ματς Τσου Λου, και εγώ τα γύρναγα πίσω για να βλέπουμε. Μόλις το δε αυτό, πήγαμε στο προποτζίδικο δίπλα και αλλάξαμε τα φώτα σε όλες τις τηλεοράσεις. Χεχε.

 

Αν το S5 έχει και ενσωματωμένο IR Scanner (για να βρίσκει μόνο του τα τηλεκοντρόλ απλά βάζοντας τα απέναντι) μαζί με το Blaster, το έχω πάρει χωρίς δεύτερη σκέψη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φίλο που άλλαξε σε 3 μέρες από Iphone 5 σε S4 γιατί κάποιος βλάκας σε καφενείο ενώ έπαιζε ο Ολυμπιακός άλλαζε το κανάλι γιατί ήταν Βάζελος και ήθελε και καλά να δεί άλλο ματς Τσου Λου, και εγώ τα γύρναγα πίσω για να βλέπουμε. Μόλις το δε αυτό, πήγαμε στο προποτζίδικο δίπλα και αλλάξαμε τα φώτα σε όλες τις τηλεοράσεις. Χεχε.

Το πήρε για επαγγελματική χρήση, δηλαδή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω πως όταν κάποιος παίρνει android πιο καλή λύση είναι : LG/SONY/ MOTOROLA/ HTC 

Εγώ θα το πω αλλιώς...

όποιος θέλει Ios θα πάρει (αναγκαστικά) Iphone, όποιος θέλει android οι λύσεις είναι Nexus ή Motorola και για WP NOKIA έτσι απλά, όλα τα άλλα είναι φουλ φρου φρου και αρώματα για να εντυπωσιάζουν τον κόσμο χωρίς να έχουν καμία πρακτική αξία

 

ΥΓ. α, ξέχασα και μια ακομα κατηγορία, αν θέλεις Fashion phone να είσαι in  και μέσα σε όλα στις παρέες τότε μόνο Iphone ή Samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το πω αλλιώς...

όποιος θέλει Ios θα πάρει (αναγκαστικά) Iphone, όποιος θέλει android οι λύσεις είναι Nexus ή Motorola και για WP NOKIA έτσι απλά, όλα τα άλλα είναι φουλ φρου φρου και αρώματα για να εντυπωσιάζουν τον κόσμο χωρίς να έχουν καμία πρακτική αξία

 

ΥΓ. α, ξέχασα και μια ακομα κατηγορία, αν θέλεις Fashion phone να είσαι in  και μέσα σε όλα στις παρέες τότε μόνο Iphone ή Samsung.

τι ειναι αυτο που κανει την nexus και την motorola (ειδικα για την τελευταια γελαω) καλυτερες απο sony,samsung,lg?

τα λες και με σιγουρια τρομαρα σου..περιμενω επιχειρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα το πω αλλιώς...

όποιος θέλει Ios θα πάρει (αναγκαστικά) Iphone, όποιος θέλει android οι λύσεις είναι Nexus ή Motorola και για WP NOKIA έτσι απλά, όλα τα άλλα είναι φουλ φρου φρου και αρώματα για να εντυπωσιάζουν τον κόσμο χωρίς να έχουν καμία πρακτική αξία

 

ΥΓ. α, ξέχασα και μια ακομα κατηγορία, αν θέλεις Fashion phone να είσαι in  και μέσα σε όλα στις παρέες τότε μόνο Iphone ή Samsung.

Δηλαδη εγω που δεν με νοιαζει να εχω fashion phone και να ειμαι in,ουτε μου αρεσει το pure android του nexus(καλα για iphone δεν το συζηταω καν),αλλ εχω gs3 σε ποια κατηγορια ανοικω;Και ναι τα 'φρου φρου' οπως τα λες για εμενα εχουν πρακτικη αξια(οχι ολα,αλλα μερικα εχουν).

 

Για παραδειγμα:Α) αυτο που κοιτας την επαφη ή το μηνυμα του αλλου και οταν φερεις το κινητο στο αυτι σου παιρνει τηλεφωνο,με βολεψε αφανταστα(λογω μεγαλης οθονης το χερι δεν βολευει παντα να πηγαινει τερμα πανω γωνια για κληση οταν διαβαζεις μηνυμα).

 

Β)Περνας το χερι πανω απο την οθονι για print screen.

 

Γ)S voice.Βαζω στο αυτοκινητο συχνα πυκνα μουσικη απο το bluetooth του κινητου,λεω next  και αλλαζει το τραγουδι χωρις να παιρνω χερια απο το τιμονι(κακο εαν καποιο τραγουδι εχει την λεξη next  :P )

 

Δ)Τουμπα το κινητο οταν καποιος σε παιρνει τηλεφωνο και σταματει η δονηση και ο ηχος=βολευει παλι αφανταστα οταν οδηγας γτ δεν ψαχνεις για κουμπια κλεισιματος,σιγασης κλπ,απλα τουμπαρεις το κινητο.

 

Πριν λιγες μερες δοκιμασα cyanogenmod και το κινητο πραγματικα μου φαινεται χειροτερο σε σχεση με αυτο που ηταν πριν.Ναι ειναι λιγο(τονιζω το λιγο) πιο γρηγορο αλλα εχασα τοσα features που τωρα καταλαβα ποσο με ειχαν βολεψει.

 

 

Οσο για fashion δηλωνω οτι ειχα huawei u8800pro και πηρα ενα δευτερο-για πιο προχειρο-alcatel των 80 ευρω.Δεν νομιζω να ειναι in τα παραπανω κινητο και πολλες φορες μαλιστα σκαω στην "καφετερια" με το alcatel.Τελος γνωρισα προσφατα ατομο με iphone ο οποιος πραγματικα το χρειαζεται και δεν το εχει για την μοστρα.Ο τυπος εχει desktop και laptop apple,apple tv και πραγματικα γουσταρει το οικοσυστημα που εχει(φουλ επικοινωνια και συνχρονισμος μεταξυ τους,κατι το οποιο τον διευκολυνει στην δουλεια του και στην ψυχαγωγια του).

 

 

Για αυτο μην βαζετε ταμπελες παντου(αξιζει μονο το νεξους,ολα τα αλλα φρουφρου αχρηστα πραγματα και για μουρη παρε apple η samsung).Φιλικα  :-)

Επεξ/σία από nemesiskp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα-δυο μήνες θα βγει το s5, επειδή βλέπω αρκετούς και ψάχνονται για “ακριβό”Smartphone, κρατήστε τα λεφτά σας, μέχρι να το παρουσιάσουν γιατί μπορεί να πάρετε Smartphone με περσινά spec…

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...