Προς το περιεχόμενο

Sony Xperia Sirius: Νέες εικόνες από το UI της επερχόμενης ναυαρχίδας


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με την αποκάλυψη της επόμενης ναυαρχίδας της Sony να αναμένεται στην έκθεση Mobile World Congress τον επόμενο μήνα, η εταιρεία ετοιμάζεται πυρετωδώς, με τις πρώτες διαρροές του UI αλλά και των τεχνικών χαρακτηριστικών να έχουν ήδη ξεκινήσει.

Σύμφωνα με μέλος της ιστοσελίδας XDA το επερχόμενο Xperia D6503 Sirius (κωδική ονομασία) θα διαθέτει οθόνη 4.9 ιντσών ανάλυσης FullHD (με τις προηγούμενες φήμες να κάνουν λόγο για 5.2 ίντσες), τετραπύρηνο επεξεργαστή Snapdragon 800 χρονισμένο στα 2.3GHz, ταχύτερη Adreno 330 GPU, 3GB μνήμης RAM, κάμερα 20.7MP με μεγαλύτερο αισθητήρα, ενώ θα τρέχει την έκδοση 4.3 του λειτουργικού συστήματος Android, με τις έως τώρα φήμες και διαρροές να ανέφερουν την έκδοση 4.4.

 

Τα screenshot δείχνουν τις αλλαγές στο UI της Sony, με νέα εικονίδια στις γρήγορες ρυθμίσεις, επιλογή διαχείρισης των ειδοποιήσεων από την εξατομίκευση αλλά και νέα θέματα. Αναμένουμε περισσότερες εικόνες από το XDA, αν και μόλις ένας μήνας και κάτι μας χωρίζει από την MWC 2014 (αν όντως ισχύουν οι φήμες).

 

Sony Xperia Sirius

Sony Xperia Sirius

Sony Xperia Sirius

Sony Xperia Sirius

Sony Xperia Sirius

Sony Xperia Sirius

Sony Xperia Sirius

Sony Xperia Sirius


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια τακτικη η sony.

 

4 ναυαρχιδες σε 14 μηνες. 

 

Τ, Ζ, Ζ1 Και τωρα αυτο. 

 

και το ενα απο το αλλο ας πουμε εχει διαφορά 1 γιγα ραμ.. 8 μεγαπιξελ καμερας..  γελοιοτητες

 

τραγικη εταιρια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναυαρχιδες τις ονομαζει ο καθε αρθρογραφος. Η καθε εταιρεια βγαζει τη σειρα προιοντων της, με μικρες διαφορες πολλες φορες και υποτιθεται οτι τα δινει στην αγορα και με διαφορετικες τιμες με βαση τα τεχνικα χαρακτηριστικα. Το οτι μπορει να βγαλει ταυτοχρονα 2 ή 3 high end προιοντα δεν πρεπει να ειναι κατακριτεο, αρκει η τιμολογηση τους να ειναι αναλογη αυτων που προσφερουν.

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sony? Not again. Ότι έχω πάρει μου έχει βγει μούφα κ ας το ακριβό πλήρωσα. Τα ίδια κι με το ps4. Πιο φτηνοδουλεια παιθαινεις. Αυτο όμως που κάθε εξάμηνο βγάζουν νέα κινητά δεν θα βγει σε καλό σε καμια εταιρία.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ότι βγάζει καινούρια μοντέλα στην αγορά γιατί να μην είναι καλό ; Γιατί έχουμε περισσότερες επιλογές και πέφτει η τιμή στα προηγούμενα μοντέλα ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό έπρεπε να ειναι το ακριβώς επόμενο μοντέλο απ'το Ζ και όχι το Ζ1...νμιζω συνδιάζει τις δυνατότητες του Z1 με σχεδιασμό μικρότερο απο αυτόν του Ζ και όχι μεγαλύτερο (οπως το Ζ1), βελτιώνοντας το κυριότερο ελάττωμα που είχαν οι 2 προηγούμενες "ναυαρχίδες" απο άποψη design

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να βάλω τα πράγματα στην θέση τους!

 

Εδώ και καιρό η Sony βγάζει πολλά κινητά περίπου ίδιας κατηγορίας ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ.

 

Πολλά κινητά δεν κυκλοφορούν Ευρώπη, μπείτε στο Site και δείτε τα μοντέλα της.

 

Άντε... σοβαρευτείτε!

 

ΥΓ: Ακόμα και έτσι συμφωνώ ότι τελευταία το παράκανε, καλά καλά δεν συνήλθαμε από το Ζ1 & Ζ1 Compact και σε "1 βδομάδα" μου βγαλε το Τ2 και αυτό.

 

ηρέεεεεμησεεεε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ένα πράγμα ξέρω και η HTC μας γέμιζε με ναυαρχίδες κάθε τρεις και λίγο και να που κατάντησε! ο κόσμος όταν δίνει λεφτά για ένα κινητό θέλει να κρατήσει μια χρονιά. Εάν βγάλει 10 και στις αναβαθμίσεις θα αργεί πολυ και η αξία του προιοντός θα πέφτει. οπότε γιατί να μην πάει στη Samsung Nokia ή Apple ο άλλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ αυτό που ξέρω απο την "αστεία" όπως λέτε μερικοί εταιρία είναι οτι το Xperia Τ ρίχνει στα αυτάκια των αντίστοιχων πιο ακριβών Iphone 4s..και 5 

Το κόστος του δε 230 ευρώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε να βάλω τα πράγματα στην θέση τους!

 

Εδώ και καιρό η Sony βγάζει πολλά κινητά περίπου ίδιας κατηγορίας ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΟΛΛΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ.

 

Πολλά κινητά δεν κυκλοφορούν Ευρώπη, μπείτε στο Site και δείτε τα μοντέλα της.

 

Άντε... σοβαρευτείτε!

 

ΥΓ: Ακόμα και έτσι συμφωνώ ότι τελευταία το παράκανε, καλά καλά δεν συνήλθαμε από το Ζ1 & Ζ1 Compact και σε "1 βδομάδα" μου βγαλε το Τ2 και αυτό.

 

ηρέεεεεμησεεεε!

 

Ποια δηλαδή κινητα των 700+ ευρω δεν προορίζονται για την ευρώπη? Και εμενα σαν καταναλωτή αυτο ακριβώς τι με ενδιαφέρει, οταν στην απέναντι μεριά εχεις την Apple με πολιτική που βγάζει 1 συσκευή καθε χρόνο και χάνει 120 ευρώ απο την αρχική του αξία. 

749 αρχική 629 τον 2ο χρόνο. 

 

Σε κάπως καλύτερη τύχη βρισκεται μονο η Samsung απο πλευράς android, μιας και ειναι η μόνη που κρατάει τις συσκευες της 1 χρόνο.

 

εγώ αυτό που ξέρω απο την "αστεία" όπως λέτε μερικοί εταιρία είναι οτι το Xperia Τ ρίχνει στα αυτάκια των αντίστοιχων πιο ακριβών Iphone 4s..και 5 

Το κόστος του δε 230 ευρώ..

 

Προφανώς δεν εχεις πιάσει JailBroken iPhone 5 στα χέρια σου. 

Αναγκάστηκα να χρησιμοποιησω το Ζ για 4 μέρες, χειρότερη εμπειρια android customized δεν εχω ξαναζήσει. 

προφανώς εχεις Σονυ Τ και θελεις να υπερασπιστείς την επιλογή σου, οπως θα εκανες και 3310 αν ειχες παρει..αλλα η αληθεια ειναι οτι πηρες μια συσκευη 680 ευρω (James Bond Promo) και σε 4 μηνες εχασες 400 ευρω απο την αξια του γιατι βγηκε το Ζ. 

Και μετά απο αλλους 5 μηνες εχασες και απο το Ζ αλλα 400 ευρώ γιατι βγηκε το Ζ1. 

Και οσοι πηραν το Ζ1 θα χασουν αλλα 300 ευρώ τωρα που θα βγει το Ζ2.

 

καντε τα μαθηματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...