Προς το περιεχόμενο

Αργεντινή: Τελωνειακός έλεγχος για κάθε αποστολή πακέτου από e-shops του εξωτερικού


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιαυτο ανεφερα εξαρχης οτι ειναι μια τολμηρη κινηση το να πας εκει , ο δρομος δεν θα ειναι στρωμενος με ροδοπεταλα και απαιτει υπομονη και θυσιες

 

Τα ίδια ακριβώς ισχυρίζονται και αυτοί που κυβερνούν τώρα και έχουν διαλέξει τον άλλο δρόμο.

 

Υ.Γ. Μάλλον troll είσαι και σπατάλησα το χρόνο μου. Πάντως είσαι καλός την πάτησα :)

Επεξ/σία από bill81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ. Μάλλον troll είσαι και σπατάλησα το χρόνο μου. Πάντως είσαι καλός :)

Ποιητικό τρολ είναι!

Είδες ωραία κενά στις γραμμές που άφησε; Σαν ποίημα του Σεφέρη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ίδια ακριβώς ισχυρίζονται και αυτοί που κυβερνούν τώρα και έχουν διαλέξει τον άλλο δρόμο.

 

 

Για τα υπόλοιπα που γράφεις νομίζω πως ονειροπολείς. Για να ακριβολογώ ποιο πιθανό θεωρό να πάρει Αρης στο ποδόσφαιρο το πρωτάθλημα με την βοήθεια των εξωγήινων παρά αυτό που γράφεις. Δικαίωμα σου να ονειρεύεσαι ότι θέλεις αλλά προσωπικά είμαι ρεαλιστής και όπου αναφέρεται κάτι για <<ανρωπινους παράγοντες>> και <<το χωρίς συμφέροντα>> κτλ απλά προσπερνάω γιατί ξέρω ότι δεν είναι εφικτό από την ίδια μας την φύση.

 

Υ.Γ. Μάλλον troll είσαι και σπατάλησα το χρόνο μου. Πάντως είσαι καλός :)

Δεν εισαι ρεαλιστης ,δεχεσαι μια κατασταση παθητικα γιατι θεωρεις οτι ειναι η ευκολη λυση,λυση που σαφηνει με σταυρωμενα τα χερια. εχεις βρει ενα αλλοθι για να σε εξουσιαζουν οι gangsters και ετσι περνουν ολες τις σημαντικες αποφασεις για σενα χωρις εσενα. Στο τελος φυσικα απλα ευθυγραμιζεσαι και οσο και αν νομιζεις το αντιθετο, σε διαβεβαιωνω οτι ευθυγραμμιζεσαι με τις πολιτικες τις κυβερνησης ,γιατι συμβιβαζεσαι με τον δρομο που ακολουθει η κυβερνηση που τον θεωρεις ως μονοδρομο. Αυτα περι τρολαρισματος ειναι μπουρδες για 15χρονα.Εγω σου μιλησα για μια κοινωνια οπου για πρωτη φορα θα μπορεις να λαμβανεις εσυ αποφασεις για την χωρα σου σε ολα, ψηφιζοντας εσυ για ολα τα κρισιμα ζητηματα, οπως συμβαινει π.χ στην Ελβετια! Αν δεν σου αρεσει αυτο τοτε πρεπει σκεφτεις τι πολιτευμα θελεις για την πατριδα σου .Κομουνιστικο ? Φασιστικο ?Δουλοπαροικια χρεους οπως τωρα? Οκ διαφωνουμε , αυτο που υποστηριζεις εσυ η που νομιζεις οτι εισαι καπου στην μεση, δεν εχει αποτελεσμα ,εχει κανει ανυπολογιστη ζημια στην κοινωνια και συνεχιζει με αμειωτο ρυθμο το καταστροφικο του εργο, αυτο παλι που λεω εγω απλα μενει να το δουμε στο μελλον κατα ποσο τρομοκρατικη θεωρια ειναι.Επισης αυτο με την ανθρωπινη φυση λεω παντως να το ξαναψαξεις, ισως διαπιστωσεις οτι δεν εισαι γεννημενος να εισαι δουλακι κανενος ξενου και εγχωριου .

Ποιητικό τρολ είναι!

Είδες ωραία κενά στις γραμμές που άφησε; Σαν ποίημα του Σεφέρη!

Για σενα εχω αλλα ποιηματα! ειδικα στα μετρα σου, στα γαλλικα και μαλιστα πολυ πικαντικα! Νομιζω οτι θα ξετρελαθεις ! :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μεγάλη επιτυχία του εθνικού νομίσματος και της μονομερούς στάσης πληρωμών. 10 χρόνια μετά είναι πάλι στα ίδια.

Θα έλεγα μακάρι να τα δουν αυτά και αρκετοί που υποστηρίζουν οτι αυτή είναι η λύση και για εμάς και να βάλουν μυαλό. Αλλά που μυαλό όταν ο λαικισμός φέρνει ψήφους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H μεγάλη επιτυχία του εθνικού νομίσματος και της μονομερούς στάσης πληρωμών. 10 χρόνια μετά είναι πάλι στα ίδια.

 

Θα έλεγα μακάρι να τα δουν αυτά και αρκετοί που υποστηρίζουν οτι αυτή είναι η λύση και για εμάς και να βάλουν μυαλό. Αλλά που μυαλό όταν ο λαικισμός φέρνει ψήφους.

 

Για πες μας τωρα και για την μεγαλη επιτυχια που εχουμε εμεις τηρωντας στο ακεραιο τις εντολες των εταιρων μας. Οι Αργεντινοι παντως κρατησαν την αξιοπρεπεια τους, εμεις παντως σιγουρα οχι. 
Μειωθηκε το χρεος μας? ΟΧΙ
7 Χρονια συνεχομενης υφεσης σε  περιοδο ειρηνης ειναι παγκοσμιο φαινομενο.
Το να σε κυβερνουν οι ιδιοι που σε φεραν σε αυτο το χαλι, ειναι και αυτο παγκοσμιο φαινομενο.
Το να θελεις να παραμεινεις σε ενα νομισμα που σε εχει καταστρεψει ειναι ...
 
Επεξ/σία από silverado
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H μεγάλη επιτυχία του εθνικού νομίσματος και της μονομερούς στάσης πληρωμών. 10 χρόνια μετά είναι πάλι στα ίδια.

 

Θα έλεγα μακάρι να τα δουν αυτά και αρκετοί που υποστηρίζουν οτι αυτή είναι η λύση και για εμάς και να βάλουν μυαλό. Αλλά που μυαλό όταν ο λαικισμός φέρνει ψήφους.

Εσυ κοιτας το δεντρο και χανεις το δασος . Ας ημασταν αργεντινη και ας το προβλημα μας ηταν μονο η επιβαρυνση του κρατους στα γκατζετακια που πουλανε στο EBAY και το amazon... Γνωριζεις οτι απο την ισπανια μετακινειται κοσμος στην αργεντινη για να βρει δουλεια?Αυτα ειναι ψιλα γραμματα για σενα. Εσυ ακου τις προπαγανδες για μια χωρα που ειχε το θαρος να γραψει στα @@ της αυτους που εμεις πεσαμε στα γονατα και παρακαλαμε για λιγα ακομα δανεικα ! Αλλα αν δεν εισαι εκγαθετος της κυβερνησης και υποστηριζεις αυτη την αρρωστημενη κατασταση γιατι απλως σου φυτεψαν στο μυαλο οτι ετσι ειναι τα πραματα , θα πεσεις απο τα συννεφα μαυτα που θα συμβουνε εδω και οταν θα αναθεωρησεις θα ειναι πολυ αργα για δακρυα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση ειναι τολμηρή και απαιτεί υπομονή και θυσίες τουλάχιστον για ενα μικρό διάστημα εαν θελουμε μακροπρόθεσμα να ορθόποδησουμε και αυτή ειναι η επιστροφή σε εθνική οικονομία με εθνικό νόμισμα ... Επίσης το θελουμε η όχι αυτή η λύση εχει πολλές ομοιότητες μαυτο που έκανε η Αργεντινή τότε όταν έδιωξε το δντ και δεν αναγνώρισε το μεγαλύτερο μέρος των χρεών της . Γιαυτο άλλωστε και την πολεμάνε με τόση μανία η παγκοσμιοποιητες στήνοντας προβοκατσια με πληρωμένους τραμπούκους να κάνουνε πλιατσικα στα σούπερ μάρκετ ώστε να παρουσιάζουν τα διεθνή media οτι η Αργεντινή ειναι υπό κατάρρευση! Η Αργεντινη ειναι το κακό παράδειγμα για τις πτωχευμένες χώρες απέναντι στο δόγμα της αποπληρως των χρεών και των μέτρων λητοτητας. δυστυχως έτσι εχουν τα πράματα κύριοι !

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

 

Εσυ κοιτας το δεντρο και χανεις το δασος . Ας ημασταν αργεντινη και ας το προβλημα μας ηταν μονο η επιβαρυνση του κρατους στα γκατζετακια που πουλανε στο EBAY και το amazon... Γνωριζεις οτι απο την ισπανια μετακινειται κοσμος στην αργεντινη για να βρει δουλεια?Αυτα ειναι ψιλα γραμματα για σενα. Εσυ ακου τις προπαγανδες για μια χωρα που ειχε το θαρος να γραψει στα @@ της αυτους που εμεις πεσαμε στα γονατα και παρακαλαμε για λιγα ακομα δανεικα ! Αλλα αν δεν εισαι εκγαθετος της κυβερνησης και υποστηριζεις αυτη την αρρωστημενη κατασταση γιατι απλως σου φυτεψαν στο μυαλο οτι ετσι ειναι τα πραματα , θα πεσεις απο τα συννεφα μαυτα που θα συμβουνε εδω και οταν θα αναθεωρησεις θα ειναι πολυ αργα για δακρυα !

Εχεις παει στην Αργεντινη ψαγμενε?Αν ειχες παει  δεν θα ελεγες αυτες τις μπουρδες  λογυδρια ασχετοσυνης...Θα παρακαλαγες να ησουν οπως εισαι τωρα εδω στην Ελλαδα παρα εκει .

Αναμασαει ο καθενας οτι βλακεια διαβαζει ,εδω μπουκαρανε στα σουπερμαρκετ και στα μαγαζια  και εσυ νομιζεις οτι ειναι  σκηνοθετημενο,πες μας και οτι  Αμερικανοι δεν πηγαν στο Φεγγαρι .

Καλα ο αλλος με τα σεντονια νομιζει πως μας ψεκαζουν εχει και αποψη για την οικονομια ...

Το εχω ξαναπει προσεχτε τι ευχεστε  εσεις οι ιδιοι που ονειρευεστε δραχμες και βαλκανικες βουνοκορφες με μια βλαχονοσταλγια αγνοωντας το πολυ βασικο ΠΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΑΣ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι ρεαλιστης ,δεχεσαι μια κατασταση παθητικα γιατι θεωρεις οτι ειναι η ευκολη λυση,λυση που σαφηνει με σταυρωμενα τα χερια. εχεις βρει ενα αλλοθι για να σε εξουσιαζουν οι gangsters και ετσι περνουν ολες τις σημαντικες αποφασεις για σενα χωρις εσενα. Στο τελος φυσικα απλα ευθυγραμιζεσαι και οσο και αν νομιζεις το αντιθετο, σε διαβεβαιωνω οτι ευθυγραμμιζεσαι με τις πολιτικες τις κυβερνησης ,γιατι συμβιβαζεσαι με τον δρομο που ακολουθει η κυβερνηση που τον θεωρεις ως μονοδρομο. Αυτα περι τρολαρισματος ειναι μπουρδες για 15χρονα.Εγω σου μιλησα για μια κοινωνια οπου για πρωτη φορα θα μπορεις να λαμβανεις εσυ αποφασεις για την χωρα σου σε ολα, ψηφιζοντας εσυ για ολα τα κρισιμα ζητηματα, οπως συμβαινει π.χ στην Ελβετια! Αν δεν σου αρεσει αυτο τοτε πρεπει σκεφτεις τι πολιτευμα θελεις για την πατριδα σου .Κομουνιστικο ? Φασιστικο ?Δουλοπαροικια χρεους οπως τωρα? Οκ διαφωνουμε , αυτο που υποστηριζεις εσυ η που νομιζεις οτι εισαι καπου στην μεση, δεν εχει αποτελεσμα ,εχει κανει ανυπολογιστη ζημια στην κοινωνια και συνεχιζει με αμειωτο ρυθμο το καταστροφικο του εργο, αυτο παλι που λεω εγω απλα μενει να το δουμε στο μελλον κατα ποσο τρομοκρατικη θεωρια ειναι.Επισης αυτο με την ανθρωπινη φυση λεω παντως να το ξαναψαξεις, ισως διαπιστωσεις οτι δεν εισαι γεννημενος να εισαι δουλακι κανενος ξενου και εγχωριου .

 

 

θα σου απαντούσα σοβαρά αν δεν είσουν troll αλλά δεν πρόκειται να χάσω αλλο το χρόνο μου. :) Να σαι καλά φίλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παει στην Αργεντινη ψαγμενε?Αν ειχες παει  δεν θα ελεγες αυτες τις μπουρδες  λογυδρια ασχετοσυνης...Θα παρακαλαγες να ησουν οπως εισαι τωρα εδω στην Ελλαδα παρα εκει .

Αναμασαει ο καθενας οτι βλακεια διαβαζει ,εδω μπουκαρανε στα σουπερμαρκετ και στα μαγαζια  και εσυ νομιζεις οτι ειναι  σκηνοθετημενο,πες μας και οτι  Αμερικανοι δεν πηγαν στο Φεγγαρι .

Καλα ο αλλος με τα σεντονια νομιζει πως μας ψεκαζουν εχει και αποψη για την οικονομια ...

Το εχω ξαναπει προσεχτε τι ευχεστε  εσεις οι ιδιοι που ονειρευεστε δραχμες και βαλκανικες βουνοκορφες με μια βλαχονοσταλγια αγνοωντας το πολυ βασικο ΠΩΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΔΑΝΕΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΟΤΙ ΓΙΝΟΤΑΝ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΘΑ ΦΕΡΕΤΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΧΕΤΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΑΣ. 

αρα μια ζωη με δανεικα θα ειμαστε?

και τα οποια ποιος θα τα ξεπληρωσει?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Οι Αργεντινοι παντως κρατησαν την αξιοπρεπεια τους, εμεις παντως σιγουρα οχι. 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=I4RKN18sxSE

 

Ευχαριστώ, αλλά τέτοια "αξιοπρέπεια" δεν τη θέλω! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά που στη χώρα μας μπορούμε ακόμα να κρατάμε την αξιοπρέπεια μας...

 

Γιαγιά πετάει πέτρες στα ΜΑΤ

 

Και μια που τις μετράμε (τις αξιοπρέπειες) να άλλο ένα παράδειγμα

 

Αργεντινή μετά το default

 

post-132066-0-28504700-1390820448_thumb.gif

 

http://en.wikipedia.org/wiki/1998%E2%80%932002_Argentine_great_depression#Effects_on_wealth_distribution

 

Ελλαδάρα της τρόικας

 

Greek%20Poverty_1_0.jpg

 

http://www.zerohedge.com/news/2014-01-06/chart-day-greek-poverty

 

Αλλά δεν πειράζει, μπορεί να μην έχουμε να φάμε αλλά ψωνίζουμε από το amazon.

 

Και μπορούμε να έχουμε και άποψη για τα πάντα γιατί είμαστε ελληνάρες και γαμώ τα παιδια ναουμ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάλι καλά που στη χώρα μας μπορούμε ακόμα να κρατάμε την αξιοπρέπεια μας...

 

Γιαγιά πετάει πέτρες στα ΜΑΤ

 

Και μια που τις μετράμε (τις αξιοπρέπειες) να άλλο ένα παράδειγμα

 

Αργεντινή μετά το default

 

attachicon.gifCapture.GIF

 

http://en.wikipedia.org/wiki/1998%E2%80%932002_Argentine_great_depression#Effects_on_wealth_distribution

 

Ελλαδάρα της τρόικας

 

Greek%20Poverty_1_0.jpg

 

http://www.zerohedge.com/news/2014-01-06/chart-day-greek-poverty

 

Αλλά δεν πειράζει, μπορεί να μην έχουμε να φάμε αλλά ψωνίζουμε από το amazon.

 

Και μπορούμε να έχουμε και άποψη για τα πάντα γιατί είμαστε ελληνάρες και γαμώ τα παιδια ναουμ.

 

Αν "δεν είχαμε να φάμε" δεν θα είμασταν τώρα εδώ να τα συζητάμε αυτά... Καταλαβαίνεις προφανώς τι θέλω να πω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο ανεφερα εξαρχης οτι ειναι μια τολμηρη κινηση το να πας εκει , ο δρομος δεν θα ειναι στρωμενος με ροδοπεταλα και απαιτει υπομονη και θυσιες, με μια αφετηρια ομως που υποσχεται ενα μελλον για την χωρα και τους κατοικους της . Μια χωρα με δικη της οικονομικη πολιτικη που θα παραγει εθνικο προιον, καινουργιο συνταγμα ,και καθαρους νομους που θα γραφτουν απο τον ιδιο τον λαο και οχι απο υπαλληλους πολιτικαντηδες... Μιλαμε δηλαδη για μια δημοκρατικη χωρα που δεν θα ξαναεπιτρεψει να φτασει στο ιδιο σημειο , δεν θα επιτρεψει το ιδιο το συνταγμα που θα συνταχτει να μπει ο ανθρωπινος παραγων, να διαχειριστει το μελλον ενος ολοκληρου εθνους και να αλλοιωσει συνειδησεις και αξιες, αυτο δηλαδη που τοσα χρονια συμβαινει. Μια τετοια χωρα ονειρευομαι εγω προσωπικα οχι μονο για την δικη μου αλλα για ολες τις χωρες του κοσμου και ευχομαι να γινει καποια στιγμη πραγματικοτητα.

 

Αυτα ολα δεν εκανε και η Αργερντινη; Γιατι πηγε παλι απατα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα ολα δεν εκανε και η Αργερντινη; Γιατι πηγε παλι απατα;

Σταματήστε εγκάθετοι!

Με πλατινένια κουτάλια τρώνε και όλoι αυτοί που (νομίζουμε) ότι βλέπουμε είναι ηθοποιοί/πράκτορες/προβοκάτορες/δοσίλογοι/γερμανογκάουτσος :P κλπ κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν "δεν είχαμε να φάμε" δεν θα είμασταν τώρα εδώ να τα συζητάμε αυτά... Καταλαβαίνεις προφανώς τι θέλω να πω. 

 

Το ότι υπάρχει (ακόμα) μεσαία τάξη στην Ελλάδα και είμαστε τυχεροί που ανήκουμε (ακόμα) σε αυτή δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει κόσμος που πεινάει.

 

Αλλά και έτσι εγωιστικά να το δεις, ποιός σου λέει ότι δεν έρχεται η ώρα σου?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...