Προς το περιεχόμενο

Styx: Master of Shadows


Millennium

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Το παιχνίδι είναι εξαιρετικό. Μόνο που δεν βλέπει το xbox 360 controller μου και με χαλάει.

¨Εχει κανείς άλλος αυτό το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To έχουν κι άλλοι απ ότι βλέπω. Ναι, μόνο σε αυτό.

Μάλλον φταίει ότι έχω 2 χειριστήρια συνδεδεμένα.

 

εντιτ: όντως έβγαλα το ένα και είδε το xbox controller απευθείας.Ωραίο παιχνίδι πάντως

Επεξ/σία από Federacion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το έβαλα λίγο μόλις να δω πως είναι, πολύ μέτριο.Έχει καλό stealth στοιχείο αλλά μόνο αυτό, αν σε δουν οι εχθροί, το combat είναι μάπα(Πρέπει να κάνεις 3 φορές parry το σπαθί του και μετά τον σκοτώνεις, στο μεταξύ οι υπόλοιποι εχθροί γύρω απλά κοιτάνε πως θα σκοτώσεις τον έναν και μετά έρχονται ένας ένας) και τα γραφικά του επίσης.Και σαν ιστορία δηλαδή δεν με τράβηξε, ίσως να βελτιώνεται στην πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Το παιχνίδι είναι αμιγώς stealth και το πετυχαίνει μια χαρά. Δεν υπάρχουν δυστυχώς πολλά παρόμοια και μπράβο στη Cyanide για τη προσπάθειά της.

 

Το παίζω στο goblin difficulty που αφαιρεί τη δυνατότητα μάχης, κάτι απόλυτα θετικό για μένα ακριβώς για να επικεντρωθείς στο stealth που είναι η ουσία. Είμαι στο 2ο mission και είναι πολύ καλός ο σχεδιασμός των επιπέδων. Η AI δεν είναι πάντα καλή αλλά αναμενόμενο. Υπάρχουν πολλαπλές επιλογές διαδρομής, ο τεχνικός τομέας είναι μια χαρά και η διάρκεια του παιχνιδιού αρκετά μεγάλη (8 missions με 3-4 stages η καθεμία). Μου αρέσει πολύ ως τώρα και το προτείνω σε όλους τους φίλους των Hitman-Splinter Cell-Thief και παρομοίων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι ακριβώς λέει ο Δέσποτας. Πολύ καλοφτιαγμένο stealth που θα ήθελε λίγους παραπάνω μηχανισμούς και λίγο λιγότερο backtracking για να είναι κορυφαίο. Καθαρά stealth εμπειρία και όχι action με ολίγη από stealth. Level design πάρα πολύ όμορφο, με πολλαπλές επιλογές, πολύ ψάξιμο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...