Προς το περιεχόμενο

5GHz Club. Έλα να μαζευόμαστε!


STORM1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Γιατι δεν τρέχεις Prime95 26.6 χωρις AVX? και τρεχεις το Intel burn test?

Το θεωρω καλυτερο για stability test. 10 runs very high και ξερεις οτι μπλε οθονη δεν προκειται να δεις ποτε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 850
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νομίζω οτι με handbrake με H264 Realbench και Prime95 26.6 και aida64 ολα αυτα απο ενα 20λεπτο πιστευω θα εισαι Stable!εσυ βαζεις προγραμμα το να μην βγαλεις Blue screen?με το ενα δεν εισαι καλημενος!

edit: το ΙBT δεν ειναι για εσενα ειναι για ποιο παλιους!! αν και μερικοι διαφωνουν αυτο που λεω!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Νομίζω οτι με handbrake με H264 Realbench και Prime95 26.6 και aida64 ολα αυτα απο ενα 20λεπτο πιστευω θα εισαι Stable!εσυ βαζεις προγραμμα το να μην βγαλεις Blue screen?με το ενα δεν εισαι καλημενος!

edit: το ΙBT δεν ειναι για εσενα ειναι για ποιο παλιους!! αν και μερικοι διαφωνουν αυτο που λεω!

Και realbench τρεχω μερικες φορες. Οταν λες για παλιους? Βαζω προγραμμα για να δω σταθεροτητα και θερμοκρασιες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panakos_thess είπε

Ωραιος!!!!οταν λεω παλιους ενοω sandy-ivy bridge σε αυτην την γενια! για το IBT λεω οχι για το hwinfo :P

Προτείνεις realbench δηλαδή παρά ibtl. Για το ibtl είπα που ανεβάζει τις υψηλότερες θερμοκρασίες από κάθε άλλο πρόγραμμα εκτός prime95 avx. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και Prime95 26.6 no AVX το λεει και ο der8uaser με ενα 20λεπτο τεστ εισαι ΟΚ!μνημες μπορεις και με aida64!!Το Intel burn test εχει 5χρονια που δεν ασχοληθηκα οταν ειχα 980Χ-3960Χ-4960Χ και μετα τελος!

edit: το Realbench εχει και Hanbrake render πολυ σημαντικο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα Realbench και prime non avx αν βγάζεις είσαι κατά μεγάλο ποσοστό κομπλέ. 

Εγώ τρέχω και ibt 10 loops για σιγουριά  

Για μνήμες memtest64. Βρίσκει αμέσως stability issues,οπότε αν βγάζεις καμία ώρα είσαι κομπλέ και με oced ram.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Heybro είπε

Θα φαει ποδι το ibtl παιδια και θα εχω μονο realbench και prime non avx οπως προτεινετε. Απο ενα 20λεπτο αν τα τρεχω ειναι οκ? 

Το prime μου είχε βρει στο πεντάλεπτο μια φορά,οπότε με 20 λεπτά καλά είναι. 

Το realbench όσο περισσότερο τόσο καλύτερα. Με καμιά ώρα είσαι οκ  .Μετά από αυτα αν φας κανα bsod σε game-λίγο δυσκολο- δώσε λίγο ρευμα ακόμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mcrae13 είπε

Το prime μου είχε βρει στο πεντάλεπτο μια φορά,οπότε με 20 λεπτά καλά είναι. 

Το realbench όσο περισσότερο τόσο καλύτερα. Με καμιά ώρα είσαι οκ  .Μετά από αυτα αν φας κανα bsod σε game-λίγο δυσκολο- δώσε λίγο ρευμα ακόμα 

Θα το τρεξω καμια ωρα το realbench στα 5 με 1.33 να δουμε και θερμοκρασιες και σταθεροτητα και βλεπουμε για prime. Περασα προχθες την αναβαθμιση των windows και στο wildlands εχω θεματα με το vsync on μου ριχνει τα fps 73 74 αρκετες φορες ενω χωρις vsync εχω 85 90 μονιμα αλλα με tearing. Τι μπορει να εγινε αν γνωριζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...