Προς το περιεχόμενο

Galaxy Note 3: Η αναβάθμιση σε KitKat τερματίζει την υποστήριξη αξεσουάρ τρίτων κατασκευαστών [Ενημέρωση]


Leo360

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παραδεχτείτε το ότι κάνει η apple (μάντρωμα) το κάνουν και οι άλλοι android windows

 

Όχι φίλε μου... δεν το έκανε επειδή το έχει κάνει και η Apple (ξέρεις... υπάρχουν και άλλα πράγματα για να ασχοληθούν από το να κοιτάξουν τι κάνει η κάθε Apple)

 

Πολύ απλά το κάνανε για το κέρδος, να μην αγοράζει ο κόσμος ξένα αξεσουάρ (που σημαίνει μειον κέρδος για την Samy)

 

Απλά τραγική κίνηση (ο κόσμος θα προτιμήσει να τα κάνει σουβλάκια τα λεφτά του παρά να πάρει τέτοιες συσκευές)

 

Τα λέμε στα γυράδικα!

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είπαμε μέχρι σε ένα σημείο καλή είναι αλλά όχι όμως να καταργήσει και τα αξεσουάρ και να πρέπει εμείς να δίνουμε ένα σκασμό χρήματα για δήθεν original αξεσουάρ. Κύρια samsung θα σου  έρθουν και οι harckers και θα βρουν κάποιο τρόπο να υποστηρίζουν τα αντίγραφα. Δεν σου φτάνουν τα λεφτά που παίρνεις από τόσες συσκευές? αυτό σε μάρανε? η μήπως θα έπρεπε να ασχοληθείς με την μπαταρία και να αφήσεις τα αξεσουάρ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σε θήκη πουγκι θα μπαίνει μετά την αναβάθμιση η θα είναι και αυτό ασύμβατο? :)

Άσε και δεν μπορώ να βρω πουθενά στην Αθήνα θήκη πουγκι για το note 3! Πουλάνε όλοι κάτι τεράστιες που είναι για συσκευές 6"+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου... δεν το έκανε επειδή το έχει κάνει και η Apple (ξέρεις... υπάρχουν και άλλα πράγματα για να ασχοληθούν από το να κοιτάξουν τι κάνει η κάθε Apple)

 

Πολύ απλά το κάνανε για το κέρδος, να μην αγοράζει ο κόσμος ξένα αξεσουάρ (που σημαίνει μειον κέρδος για την Samy)

 

Απλά τραγική κίνηση (ο κόσμος θα προτιμήσει να τα κάνει σουβλάκια τα λεφτά του παρά να πάρει τέτοιες συσκευές)

 

Τα λέμε στα γυράδικα!

 

Ζήτω τα σουβλάκια.!!

 

Στο θέμα μας τώρα, έχει καταντήσει ξεφτίλα πια, άφησε με ρε εταιρία να αγοράσω την 3rd party θήκη αφού η δικιά σου είναι μάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε και δεν μπορώ να βρω πουθενά στην Αθήνα θήκη πουγκι για το note 3! Πουλάνε όλοι κάτι τεράστιες που είναι για συσκευές 6"+

Έχω ένα πουγκι με χρυσά νομίσματα από τον Κουρεα της Σεβίλλης που κάναμε στη Λυρική πρόβες άμα θες που είναι στα μέτρα του αχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπως το πανε, θα βαζουν περιορισμους και στην εγκατασταση εφαρμογων.
Αν η Samsung παρηγαγε παραλληλα μια ευρεια γκαμα προϊοντων, για ολα τα βαλαντια, τοτε μια τετοια κινηση θα δικαιολογουνταν απο την αποψη πως μπορει να λειτουργει αυτονομα. Αλλα προφανως παραβλεπει το γεγονος πως εφτασε εδω σχεδον παρασητικα, εκμετταλευομενη αρχικα το Android, μετεπειτα την ορεξη των developers, την ευχερεια που προσεφεραν οι λοιποι κατασκευαστες αξεσουαρ και ιδιως οι Κινεζοι, ωστε να αγοραζει ο κοσμος τα πλαστικα παιχνιδια της. Απ' τη μυγα ξίγκι ομως κανεις δεν καταφερε να βγαλει, ο ανταγωνισμος ειναι ακομα εκει εξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε θήκη πουγκι θα μπαίνει μετά την αναβάθμιση η θα είναι και αυτό ασύμβατο? :)

δυστηχως θα ειναι ασυμβατο ευτηχως εγω εχω sony  αλα μην νομιζεται τα παλια ακουστικα δεν δουλευουν με το z που εχω γιατι μονο και μονο λενε ericsson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια θήκη δεν δουλευει και βγήκε είδηση οτι δεν δουλευουν third party accesories...

 

Αυτή η θήκη μόνο δεν δουλευει... Spigen S-View Flip case

 

Άρα μπάναρε μια εταιρία ή ένα αξεσουάρ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχεις πληρωσει ενα καρο λεφτα για s4/note 3 κτλ...δωσε 30 με 40ευρω να παρεις το genuine flip wallet της samsung και τελειωσε το θεμα(ειναι και πιο ωραιο απο τα oem)...λες και θα γλιτωσεις λεφτα με τις oem θηκες...οσο γι αυτους που γραφουν και εχουν apple θα πω το εξης : παρτε πρωτα ειδικη αδεια απο την εταιρεια να βαλετε κανενα ηχο κλησης και μετα μιληστε για τη samsung...(και εννοειται οτι ειναι παραδειγμα αυτο το τελευταιο)

 

http://www.androidtapp.com/wp-content/uploads/2013/09/Galaxy-Note-3-Flip-Cover-Open-Pen-Mocha-Gray.jpg

Επεξ/σία από Evoliasmenos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις πληρωσει ενα καρο λεφτα για s4/note 3 κτλ...δωσε 30 με 40ευρω να παρεις το genuine flip cover της samsung και τελειωσε το θεμα(ειναι και πιο ωραιο απο τα oem)...λες και θα γλιτωσεις λεφτα με τις oem θηκες...οσο γι αυτους που γραφουν και εχουν apple θα πω το εξης : παρτε πρωτα ειδικη αδεια απο την εταιρεια να βαλετε κανενα ηχο κλησης και μετα μιληστε για τη samsung...(και εννοειται οτι ειναι παραδειγμα αυτο το τελευταιο)

 

http://www.androidtapp.com/wp-content/uploads/2013/09/Galaxy-Note-3-Flip-Cover-Open-Pen-Mocha-Gray.jpg

 

Επειδή έχω s4, και έχω τσεκάρει τι θήκες βγάζει η εταιρία, είναι ΟΛΕΣ για τα μπάζα. Καταρχάς, το υλικό κατασκευής τους, είναι αίσχος. Πιο φτηνό, πεθαίνεις. Κατά δεύτερον, δεν υπάρχει τρόπος να κλείνει η θήκη και να κρατιέται κλειστή, με ένα μαγνητάκι ή έστω κάτι άλλο. Κατά τρίτον, θέλω να έχω επιλογές και όχι να με περιορίζουν.

 

Οπότε όχι, η λύση δεν είναι να πάμε με τα νερά της Samsung. Δηλαδή, είναι ωραία λογική αυτή; Α, με περιορίζει, άρα τι κάνω εγώ; Μα φυσικά, σαν άμυαλο καταναλωτή που με θέλουν, συμφωνώ με ότι πει η εταιρία όσο χαζό κι αν είναι. Όχι.

 

Η Samsung έχει πάρει άσχημο δρόμο (knox, τώρα αυτό). Πολύ άσχημο. Το επόμενο κινητό ΣΙΓΟΥΡΑ, θα είναι Motorola. Φτηνές και συγχρόνως καλές συσκευές, γρήγορα updates, σχεδόν stock android κλπ. Κι άσε τη Samsung να κουρεύεται. Ο καθένας όμως, όπως στρώνει, κοιμάται. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά η samy θα αναρωτάται γιατί την τρώνε τα κινέζικα δίκαρτα android.. 

 

Απαράδεκτη, δεν κατάλαβε ότι θα βγάλει κάτι παραπάνω από αξεσουάρ αλλά θα χάσει κάτι περισσότερο από τσαντισμένους πελάτες.

 

Ακόμα και να μην είναι σοβαρή απώλεια καθώς πολλοί δεν αγοράζουν ιδιαίτερα τρίτα αξεσουάρ (ότι χρειάζεται συνήθως παρέχεται), δεν κατάλαβε καλά η "ψυχολογία" πως λειτουργεί στον αγοραστή. Και με αυτά που κάνει του την χάλασε απέναντι της.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...