Προς το περιεχόμενο

[SSD] Kingston V300 128GB - 60€ - Msystems [ΤΕΛΟΣ]


j0maK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Α.* SPOILER *

Β.* SPOILER *

Γ.* SPOILER *

 

kosh #1

* SPOILER *

Φαίνεται δεν με διαβάζεις, παρόλα ταύτα μου απευθύνεσαι και προσωπικά.

 

Το λοιπόν kosh,

 

Δεν προτιμώ κανένα από τα δύο. Απλό.

Και δεν σκέφτομαι ποτέ με την λογική " το μή χείρον βέλτιστον ".

 

Αν ίσχυε το Α θα ψώνιζα μόνο από εκεί αφού χτυπούσα tatoo "M-Systems rulez!".

Επειδή όμως ισχύει το Β και το Γ, τότε απλά έκαναν αυτό που έπρεπε.

 

Νομίζω πως λέμε τα ίδια και τα ίδια. Άλλωστε το είπα πως θα ξαναεπισκεφθώ το κατάστημα για μελλοντικές αγορές αν και μακριά μου, αλλά έχω τις επιφυλάξεις μου (όπως τις έχω άλλωστε με κάθε κατάστημα).

 

Ειλικρινά, μην δημιουργείτε θέμα χωρίς να υπάρχει.

 

kosh #2

* SPOILER *

Ο δίσκος είναι ανοιγμένος γιατί αφού δούλεψε, διαπιστώθηκε πως δεν δουλεύει όπως θα έπρεπε.

Συνεπώς δεν εξυπηρετεί τις ανάγκες του καταναλωτή κλπ κλπ.

Αυτό έλειπε, ό,τι ανοίγεις να το παντρεύεσαι. </p>

 

Απο τη στιγμη που εχουμε μια διαφωνια, θεωρω πιο εντιμο να σου απευθυνθω προσωπικα

παρα να χρησιμοποιησω γενικοτητες, τριτα προσωπα, πληθυντικους και να κρυφτω πισω απο το

δαχτυλο μου.

 

Στην ερωτηση μου απαντησες γενικα και οχι συγκεκριμενα. Πιστευεις οτι υπαρχει μαγαζι απο

αυτα που πουλανε τωρα τον ιδιο δισκο, που αν τους τον επιστρεψεις ανοιγμενο θα σου δωσει τα λεφτα σου? Προκαλω οποιονδηποτε να το δοκιμασει στο e-shop,ή στο you,ή στο πλαισιο και να μας πει.

 

Γαι να μη μπερδευομαστε συμφωνω οτι τα μαγαζια θα επρεπε να συμπεριφερονται ετσι.

Επειδη ομως δε ζουμε σε κοσμο αγγελικα πλασμενο, επειδη ολοι εχουμε τις εμπειριες μας

και επειδη τα μαγαζια δεν δινουν δεκαρα για τα μαρκετινιστικα κολπα καθε εταιριας, αλλα μονο

για το κερδος τους, ειναι η πρωτη φορα που ειδα τετοια αντιμετωπιση και θεωρησα σωστο να

γραψω κατι θετικο.

 

Απο την αλλη η Kingston το εχει γυρισει ηδη στο τσαμικο, λεγοντας οτι της φταινε τα benchmarks

και αλλα ωραια. Με την ιδια χαρακτηριστικη ευκολια μπορει να αρνηθει και το καθε μαγαζι την επιστροφη.

Αν επροκειτο για αλλους λοιπον, στην καλυτερη περιπτωση θα ελεγχαν το σκληρο και εφοσον δουλευει

θα σου ελεγαν να τον κρατησουν και να συμβουλευτουν την εταιρια.

Παντως επαναλαμβανω, οποιος διαφωνει μαζι μου και ειναι σιγουρος οτι δουλευουν και αλλα μαγαζακια ετσι, ας το δοκιμασει να επιστρεψει εναν. Ιδου η Ροδος, ιδου και το πηδημα. Αν εχει δικιο δε θα

χασει τιποτα σε χρημα, και επιπλεον οτι χασει σε χρονο θα το κερδισει απο τη δικαιωση του

οτι η Msystems δεν εκανε κατι περα απο το μεσο ορο ή την πλειοψηφια των μαγαζιων.

 

Για τα υπολοιπα με καλυψε απολυτα ο SV1EOD.

 

Σωστά. Ουσιαστικά συμφωνούμε mr kosh.

 

Απλά θα πρέπει να αντιληφθούμε πως επειδή το MSystems έκανε κάτι που πιθανόν-εώς απόλυτα βέβαια- δεν θα έκαναν άλλα καταστήματα, ΔΕΝ καθιστά την -σωστή κατά τ´ άλλα- κίνηση αυτή σπουδαία!

Την καθιστά απλά διαφορετική από την πιθανή -ως βέβαιη- συμπεριφορά των ανταγωνιστών του.

Πως να στο πω;

Μαγκιά του!

 

Απλά τα δικά μου κριτήρια είναι λίγο πιο αυστηρά όσον αφορά την ανθρωποκεντρική εξυπηρέτηση και δύσκολα θα χτυπήσω παλαμάκια (κλαπ κλαπ)!

 

Και έχω βαρεθεί στην ελληνική αγορά ηλεκτρονικών/ηλεκτρολογικών ειδών και ειδών τεχνολογίας, ο ΜΕΓΑΣ ΕΛΛΗΝ έμπορας και τα γατόνια πωλητάρια του να σε αντιμετωπίζουν σαν άσχετο κάνοντάς σε να μετανιώνεις την ώρα και την στιγμή που πάτησες στο μαγαζί τους.

 

Και για να κλείσουμε, θεωρώ καλό που το θέμα εξελίχθηκε έτσι, γιατί τουλάχιστον από αυτό το φόρουμ, ενημερώθηκε ο κόσμος για το τί παίζει με το συγκεκριμένο σκληρό.

 

Sent from my iPhone

 

Edit: Στην ερώτηση σου δεν μπορώ να απαντήσω γιατί δεν έχω μαντικές ικανότητες. Ωστόσο όπως έγραψα, υποθέτω πως τα υπόλοιπα μεγαλοκαταστήματα είναι πολύ πιθανόν να μην έκαναν δεκτή οποιαδήποτε επιστροφή. Ειδικά τα 2 μεγάλα ακατονόμαστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...