Προς το περιεχόμενο

[SSD] Kingston V300 128GB - 60€ - Msystems [ΤΕΛΟΣ]


j0maK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να κάνω μια ερώτηση; Αν και είναι SSD Sata III αν κουμπώσει σε SATA II θα παίζει κανονικά; Λογικά ναι... Αλλά θα χάσει πολύ απο την ταχύτητα μεταφοράς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 241
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οι sata 3 μπορουν να μουν σε μητρικη sata 2 η υπαρχει προβλημα;

 

 

εγώ είμαι με sata 2 και παίζει κανονικά. βέβαια sata 2 3Gb/s ενώ το  SATA 3 6Gb/s 

 

χανεις απο ταχύτητα θεωριτικά. αλλά και τι να λεει. εμένα μπαίνει windows σε 30''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ είμαι με sata 2 και παίζει κανονικά. βέβαια sata 2 3Gb/s ενώ το  SATA 3 6Gb/s 

 

χανεις απο ταχύτητα θεωριτικά. αλλά και τι να λεει. εμένα μπαίνει windows σε 30''

εγω που θελω να παρω καινουργιο pc και τον θελω για να βλαω windows, kapoies εφαρμογες και καποια παιχνιδια 1-2 δηλαδη...

θα ειναι αργος.... δηλαδη ποσο χανει απο το σατα 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά πάνω που έψαχνα στις αγγελίες για μεταχειρισμένο sata 2/ sata 3 ssd για το δεύτερο λαπτόπι (thinkpad L520 εκείνο της περσινής προσφοράς απο makro στα 289 €  :P ).

Στο διαταύτα πράγματι μας έχει κάψει μεν αυτό το thread αλλά μας έχει σώσει πολλάκις.

Στα 60€ είναι μια χαρά ο δίσκος μην τρελαίνεστε με benchmarks.

Ενα οποιοδήποτε laptop (παλιό sata 2 /καινούργιο sata 3) θα το απογειώσει.

Η διαφορά με τους μηχανικούς των laptop είναι χαοτική....

Thnx TS!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου ηρθε email για να τον παραλαβω αυριο.

 

Εγω τωρα θα τον βαλω σε sata 2 αργοτερα θα στησω mini htpc με haswell i3 η i5 και εκει σιγουρα θα εχει sata 3

 

Μην σας πω οτι δεν θα τον βαλω καθολου στην μοναδα που εχω θα αφησω τον μηχανικο και θα μπει στο συρταρι για το στησιμο του haswell

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...