Προς το περιεχόμενο

Ειδη UPS και οδηγός Αγοράς


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει καποιος λογος που θες τοσο μεγαλο ups?

Προσωπικα δε τα ξερω τα tescom αλλα βλεποντας τη τιμη καταλαβαινω πως δεν ειναι κατι ιδιαιτερο.

Επισης εχει μονο 2 9αρες μπαταριες που ειναι λιγες για τα 1200watt που ισχυριζεται πως εχει.Θα περιμενα να εχει 3 7αρες τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 17/8/2020 στις 11:38 ΠΜ, lak10 είπε

Μην μπλέκεις με αυτά. Είμαι στον χώρο του UPS Και της μπαταρίας γιατί είναι επάγγελμα μου και έχουν πολύ άσχημο όνομα.

Από Τουρκία είναι αλλά αν θες φτηνό Τούρκικο κοίτα Makelsan είναι πιο αξιόπιστο.

Επεξ/σία από Visehrad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια...θα ηθελα προτασεις για ups για το συστημα της υπογραφης (τον πυργο και την οθονη θα εχει επανω). Αν ειναι δυνατον μαξ 120 ευρω.Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, PantKo είπε

καλησπερα παιδια...θα ηθελα προτασεις για ups για το συστημα της υπογραφης (τον πυργο και την οθονη θα εχει επανω). Αν ειναι δυνατον μαξ 120 ευρω.Ευχαριστω πολυ.

Εδω εισαι

https://www.skroutz.gr/s/6234121/APC-Back-UPS-950VA-Schuko.html

Λιγο οριακα μεν αλλα θα σε καλυψει.

 

Τωρα αν θες κατι λιγο μεγαλυτερο,καλες αξιολογησεις εχει και αυτο

https://www.skroutz.gr/s/6234419/Bitmore-U1200LCD.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Κατι απλο για να εχω το modem/router πανω παίζει; 

Εχω ένα APC 750 για τον υπολογιστή αλλά καθε 3 χρόνια θέλει μπαταρία και με τσαντίζει γιατι πεθαίνει απότομα και μενω χωρις δικτυο (ασε που κάθε φορά που πεφτει χανω σε ταχυτητα) μιας και σημερα εχω εκει και το ρουτερ..

Κατι σαν αυτό είναι ΟΚ; Θα κρατήσει; Αλλαζει η μπαταρία ή αν τελειώσει το πετάς; 

APC BV 650 VA Back- UPS 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iceman είπε

Κατι απλο για να εχω το modem/router πανω παίζει; 

Εχω ένα APC 750 για τον υπολογιστή αλλά καθε 3 χρόνια θέλει μπαταρία και με τσαντίζει γιατι πεθαίνει απότομα και μενω χωρις δικτυο (ασε που κάθε φορά που πεφτει χανω σε ταχυτητα) μιας και σημερα εχω εκει και το ρουτερ..

Κατι σαν αυτό είναι ΟΚ; Θα κρατήσει; Αλλαζει η μπαταρία ή αν τελειώσει το πετάς; 

APC BV 650 VA Back- UPS 

Θα στο κραταει το μοντεμ ανετα καμια ωρα.Αλλα θα σου ελεγα κατι πιο οικονομικο σαν αυτο

https://www.skroutz.gr/s/6685436/Eaton-5E-650VA-DIN-230V.html

Ειναι αρκετα καλα τα eaton.

Αλλα το οτι πεφτει σε ταχυτητα οταν πεφτει το δικτυο δεν επρεπε να συμβαινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλά ! 

Με τα μεταφορικά πλησιάζει το πιο βολικό (λόγω σουκο) apc.

Το θέμα με την ταχύτητα έχει να κάνει με το φόρτο του κέντρου. Το εχω ψάξει στο adslgr 

Το καλοκαίρι που φέυγει ο κόσμος συνδέομαι παντα καλύτερα! Δεν μιλάμε για τραγικές διαφορές απλά το βλέπεις στο που τερματίζει η 100αρα και βουρλίζεσαι! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
έχω το παρακάτω σύστημα: hp xw8600 workstation
 
 
Form factor
full tower
Available processors
2 επεξεργαστές
Intel Xeon processor2 52603 3.33 GHz4 6 MB L2 1333 MHz FSB5 (expected availability 01/08)
 
Chipset
Intel® 5400
Memory
8 GB DDR2-667 ECC; 8 DIMM slots (with 8 GB DIMMs—expected availability Q2/08)
Drive controllers
Integrated SATA 3.0 Gb/s Controller, RAID 0, 1, 10, 5 capability
Hard drive(s)
1 ssd samsung 800 evo 500gb, hdd 320gb
Optical drives
2  DVD/CD-RW  with LightScribe 
Drive bays
3 external 5.25-inch bays*; 5 internal 3.5-inch bays (4 with acoustic dampening rail assemblies) *Third external 5.25" bay is not full-depth, bottom bay is limited to 200 mm device depth.
Slots
7 full length slots: 2 PCIe x16 Gen2 Graphics PCIe (x8 mechanically, x4 electrically), 1 PCIe x8 (switchable as x1 or x8), 1 PCI-X 133 MHz slot, and 1 PCI 32-bit/33 MHz slot
Graphics
sapphire radeon rx 550 4gb pulse
Audio
High Definition Integrated Realtek ALC262 Audio; optional Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Audio Card.
Network
Dual integrated Broadcom 5755 NetXtreme Gigabit PCIe; optional Broadcom 5751 NetXtreme Gigabit PCIe; optional Intel Pro 1000 PT Gigabit Ethernet Controller (PCIe)
Ports
Front: 2 USB 2.0; IEEE 1394; 1 microphone in; 1 headphone out.
Internal: 1 USB 2.0
Rear: 5 USB 2.0; 1 IEEE 1394; 1 serial; 2 PS/2; 2 RJ-45 to integrated Gigabit LAN; 1 audio in; 1 audio out; 1 microphone in
Input devices
PS/2 standard keyboard; USB standard keyboard; USB Smart Card Keyboard; PS/2 2-button optical scroll mouse; USB 2-button optical scroll mouse; USB 3-button optical mouse; USB SpaceExplorer; USB SpacePilot
Dimensions
(H x W x D) 17.9 x 8.3 x 20.7 in (45.5 x 21.1 x52.6 cm)
Power supply
 1050 watts 80 PLUS efficient power supply wide ranging, Active Power Factor Correction
Compliance and regulatory
ENERGY STAR® qualified configurations
Monitors
lenovo lcd 19", pro view 14" (από τα παλιά τα μπαουλάκια)

πόσο μεγάλο ups θα χρειαστώ;

Επεξ/σία από jmj1969
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη το accupower που εχω μετα απο 7 χρονια τελειωνει τι προτεινετε για 2000va line interactive? το bitmore αξιζει? δεν βλεπω κατι αλλο σε αυτα τα va αν μπορουσα θα επαιρνα παλι accupower αλλα δυστυχως η alpha grissin βαρεσε κανονι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dantε είπε

2000VA γιατι?

Για τα bitmore δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα.Λιγο λαχειο ειναι.

βαζω αρκετα πραγματα και θελω οσο το δυνατον μεγαλυτερη αυτονομια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DimitrisM. είπε

Εχω περιπου ενα χρονο. Αθορυβο, δουλευει αμεσα χωρις προβληματα σε διακοπες ρευματος. Χωρις να εχω εμπειρια απο apc το συστηνω.

Bitmore η Legrand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...