Προς το περιεχόμενο

Σημαντική βελτίωση επιδόσεων στο Battlefield 4 με τους νέους οδηγούς της AMD


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πως ακριβώς πήρες +20% όταν η AMD λέει η ίδια οτι οι 7ΧΧΧ δεν υποστηρίζονται ακόμα από το mantle ;

Φιλε μου,πηγαινε διαβασε τα patch notes του beta driver και μετα ελα και γραψτο δημοσίος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου,πηγαινε διαβασε τα patch notes του beta driver και μετα ελα και γραψτο δημοσιος.

 

Εδώ λέει άλλα… +20% δεν πήρες...

 

 

 

Mantle performance for the AMD Radeon™ HD 7000/HD 8000 Series GPUs and AMD Radeon™ R9 280X and R9 270X GPUs will be optimized for BattleField 4™ in future AMD Catalyst™ releases. These products will see limited gains in BattleField 4™ and AMD is currently investigating optimizations for them.

 

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ λέει άλλα… +20% δεν πήρες...

 

 

 

 

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx

Και οντως ειναι 20%,οταν πρωτα με τα παντα ultra επαιζα στα 40-48fps,44-45fps average,και με mantle πηγα στα 55-65fps,average 55fps!!Κανε τον υπολογισμο.

Edit:Βασικα εκανα τον υπολογισμο,στα 45 με +20% ειναι +9,αρα ειναι 20-21% παραπανω αποδοση στα fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οντως ειναι 20%,οταν πρωτα με τα παντα ultra επαιζα στα 40-48fps,44-45fps average,και με mantle πηγα στα 55-65fps,average 55fps!!Κανε τον υπολογισμο.

Edit:Βασικα εκανα τον υπολογισμο,στα 45 με +20% ειναι +9,αρα ειναι 20-21% παραπανω αποδοση στα fps.

 

Δηλαδή παρόλο που η υποστηρίξη στην κάρτα γραφικών σου είναι από μηδενική έως μερική, εσύ ειδές +20% αποτέλεσμα, όταν θα την υποστηρίξει κανονικά θα δεις +60% ? :P

 

Κάνε μια αναζήτηση να δεις οι κάτοχοι της 7870 τι λένε για το θέμα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή παρόλο που η υποστηρίξη στην κάρτα γραφικών σου είναι από μηδενική έως μερική, εσύ ειδές +20% αποτέλεσμα, όταν θα την υποστηρίξει κανονικά θα δεις +60% ? :P

 

Κάνε μια αναζήτηση να δεις οι κάτοχοι της 7870 τι λένε για το θέμα…

Σε οποιον κατσει καλα ειναι,καταρχας παιζουν πολλα ρολο,απο ποιο μοντελο ειναι μεχρι και ποια γραμμη παραγωγης ειναι,η δικια μου ειναι η ghz τελευταιας γραμμης της sapphire,και κατα δευτερον τα 10pfs παραπανω που ειδα δεν ειναι και κατι τρελο,τωρα παιζει ρολο και η συνθεση του pc,παιζουν πολλα ρολο στο πως θα δουλεψει και τι αποδοση θα βγαλει,απο εκει και περα θες το πιστευεις δεν θες,δεν το πιστευεις.

Εγω ειδα αυτη την διαφορα και την ανεφερα.

Οπως και καποιοι αλλοι ειδαν τετοιες διαφορες και το ειπανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...