Προς το περιεχόμενο

Sony: Σταματάει την υποστήριξη για όλα τα XPERIA smartphones του 2012 εκτός δύο μοντέλων


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

<p>Δεν σας χαλασε που σας ξεζουμιζει η καθε sony. Εγω ενα S3 πηρα και θα το κρατησω μεχρι να λιωσει στα χερια μου. Χ@στηκα αν θα το υποστηριζει η καθε samsung και αν θελω rom ξερω που θα την βρω μονο και μονο για να πειραματιστω.</p>

 

Εντυπωσιακό δείγμα καταναλωτή, χαχαχχά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αυτό Νόκια και πάλι Νόκια, μπορεί να μην σας αρέσουν τα WP  αλλά ακόμη και το ταπεινό μου LUMIA 520 των 130 ευρώ έχει την τελευταία αναβάθμηση του λειτουργικού!!! Δώστε 400 ευρώ και πάρτε κατι που σε 1 χρονο δεν θα έχει κατι που επιβάλεται, υποστήριξη και updates...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nokia? Sorry ρε φίλε αλλά τι συγκρίνεις...

Δεν έχω διάθεση να ανοίξω πόλεμο, απλά η Νοκια και η Μicrosoft είναι στη χειρότερη τους φάση... Το δε λογισμικό, πολύ πίσω με ελειπεις εφαρμογές (όλα beta είναι). Ξανά λέω δεν ανοίγω πόλεμο, τοποθετούμαι κ λέω απλά τι συμβαίνει! :)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έτσι κουβέντα να γίνεται, εγώ πάλι πιστεύω ότι μετά την 8,1 είναι ένα αξιοπρεπέστατο λειτουργικό που μια χαρά χτυπάει τον ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nokia? Sorry ρε φίλε αλλά τι συγκρίνεις...

Δεν έχω διάθεση να ανοίξω πόλεμο, απλά η Νοκια και η Μicrosoft είναι στη χειρότερη τους φάση... Το δε λογισμικό, πολύ πίσω με ελειπεις εφαρμογές (όλα beta είναι). Ξανά λέω δεν ανοίγω πόλεμο, τοποθετούμαι κ λέω απλά τι συμβαίνει! :)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Ναι αλλα προς το παρον δεν εχει ουτε samsung,ουτε κινεζους να ανταγωρινιζεται στα wp!

Oσο αυξανονται οι πωλησεις των wp,σχεδων ολα μπαινουν στους λογαριασμους της nokia!

Απο την αλλη ολα τα εξοδα καλυπτονται απο τους λογαριασμους της ms,απο τα λεφτα που μπαινουν απο τις πωλησεις των android κινητων,λογω πατεντων!

 

Τωρα πες μου ποιος ειναι σε καλυτερη καταστηση,η sony ή nokia??? ;)

 

Τα wp ουσιαστικα σαν τηλεφωνα με μαξ 5" οθονη πρεπει να κανουν τα εξης:

1.Να ΜΗΝ κολλανε σχεδον ποτε!Ειναι μεσο επικοινωνιας και τετοια φαινομενα ΔΕΝ εχουν θεση σε τετοιες συσκευες!

2.Να μη κοστιζει μια περιουσια.

3.Να εχει γρηγορη προσβαση στο internet,email και γενικα οτι εχει σχεση με τις ΑΜΕΣΕΣ αναγκες μας οταν ειμαστε on the go!

 

Δευτερευοντες δυνατοτητες,αλλα σημαντικες:

1.Καλη φωτογραφικη,γιατι δε μπορουμε να εχουμε μαζι μας 24 ωρες το 24ωρο DSLR φωτογραφικες.

2.Δυνατοτητα προσβαση και διαχειριση των social network λογαριασμων μας.

3.Καλο offline navigation app,γιατι πλεον οι χαρτες δε βολευουν και κοσμος γυρο μας,δεν εχει τη διαθεση να σταθει να μας εξηγησει που να παμε!

4.Kαλη συνεργασια και συγχρονισμο με τις υπολοιπες συσκευες μας.

 

Kαι μετα ερχονται και οι υπολοιπες δυνατοτητες.

Οπως videos,youtube,gaming,και διαφορες αλλες τετοιου τυπου εφαρμογες!

 

Νομιζω αν κατσει και τα συνυπολογισεις ολα θα δεις οτι με το wp μου δεν ειμαι σε χειροτερη θεση απο κανενα αλλο με android ή iphone!

Σε μερικες περιπτωσεις μπορει να ειμαι και σε καλυτερη θεση!

 

Υποψη οτι στα κινητα μετρα πολυ και η εμφανηση,γιατι ειναι πλεον στη κατηγορια των αξεσορι,αλλα αυτο ειναι πολυ υποκειμενικο θεμα και βασιζεται κυριως στο γουστο του καθε ανθρωπου/χρηστη ξεχωριστα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σας χαλασε που σας ξεζουμιζει η καθε sony. Εγω ενα S3 πηρα και θα το κρατησω μεχρι να λιωσει στα χερια μου. Χ@στηκα αν θα το υποστηριζει η καθε samsung και αν θελω rom ξερω που θα την βρω μονο και μονο για να πειραματιστω.

Με την ιδια λογικη χεστηκαν και αυτοι για το εαν θα τους υποστιριξει η καθε sony.Εκτος αν πιστευεις οτι το xda υπαρχει μονο για κατοχους samsung κινητων και το γνωριζεις μονο εσυ.

 

BTW δεν σε χαλασε η εμφανως πιο βαρια και με διαφορα bugs v4,3 του s3 σε σχεση με την v4.1.2.Για να σε προλαβω.....κατοχος s3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nokia? Sorry ρε φίλε αλλά τι συγκρίνεις...

Δεν έχω διάθεση να ανοίξω πόλεμο, απλά η Νοκια και η Μicrosoft είναι στη χειρότερη τους φάση... Το δε λογισμικό, πολύ πίσω με ελειπεις εφαρμογές (όλα beta είναι). Ξανά λέω δεν ανοίγω πόλεμο, τοποθετούμαι κ λέω απλά τι συμβαίνει! :)

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

"Of course you realize, this means war!" :P

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jelly bean και πολύ σας ειναι

ICS 4.0 και πολύ τους είναι! Εγώ το εχω ξανα πει. Ή έχεις τα λεφτά και παίρνεις ενα smartphone της προκοπής ή αν δεν έχεις ή δεν θέλεις να δώσεις τόσα λεφτά, τότε παίρνεις ενα κινητάκι των 30 ευρώ που στα καταστήματα δεν τα έχουν σε κλειδωμένα ντουλαπάκια αλλά σε καλάθια, με τα οποία έχεις 2 χρόνια εγγύηση, έχεις τηλέφωνο, sms, και ραδιόφωνο και είσαι άρχοντας!

Η μέση οδός (βλέπε πλαστικές σαβούρες των 100-300 ευρώ) για μένα δεν είναι σοβαρή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ICS 4.0 και πολύ τους είναι! Εγώ το εχω ξανα πει. Ή έχεις τα λεφτά και παίρνεις ενα smartphone της προκοπής ή αν δεν έχεις ή δεν θέλεις να δώσεις τόσα λεφτά, τότε παίρνεις ενα κινητάκι των 30 ευρώ που στα καταστήματα δεν τα έχουν σε κλειδωμένα ντουλαπάκια αλλά σε καλάθια, με τα οποία έχεις 2 χρόνια εγγύηση, έχεις τηλέφωνο, sms, και ραδιόφωνο και είσαι άρχοντας!

Η μέση οδός (βλέπε πλαστικές σαβούρες των 100-300 ευρώ) για μένα δεν είναι σοβαρή επιλογή.

ή Ferrari ή 50αρι παπί δηλαδή!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία από τα ίδια όλες οι εταιρείες. Μετά από 1-1,5 χρόνο σου λένε πάρε καινούργιο αν θέλεις updates.

εκτός της apple...iphone 3GS..μη τα ξαναλέμε...σε αυτο το τομεα δεν θα ανταγωνιστουν ποτε την apple..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή Ferrari ή 50αρι παπί δηλαδή!!

Δεν είναι το ίδιο. Μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Εχω εμπειρία απο φθηνά smartphone και δυστυχώς είναι πολύ τραγική! Οπότε είμαι αυτής της άποψης. Κάποιον άλλον μπορεί να μην τον πειράζει οταν στο "smartphone" του κολλάει το σύμπαν όλο και δεν μπορεί να δει ούτε ενα βιντεακι στο youtube χωρίς να του βγεί η πίστη. ή μήπως να πάρω ένα smartphone των 150 ευρω μονο και μονο για να λεω οτι εχω smartphone χωρίς να μπορώ να κάνω μ'αυτό αν οχι τα πάντα τουλάχιστον τα βασικά?

Και για να καταλάβεις την διαφορά, ενα αυτοκίνητο όσο φθηνό και αν είναι την δουλειά του την κάνει! Ενα smartphone ομως των 150 ευρω δεν την κάνει την δουλειά του! Και μην μου πεις οτι η δουλειά του είναι να παίρνει τηλ ή να μπαίνει στο messenger γιατί θα γελάσω! Το γεγονός οτι έχει οθόνη αφής (χάλια ποιότητα) και σύνδεση wi-fi δεν το κάνει αυτόματα smartphone...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το ίδιο. Μη συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Εχω εμπειρία απο φθηνά smartphone και δυστυχώς είναι πολύ τραγική! Οπότε είμαι αυτής της άποψης. Κάποιον άλλον μπορεί να μην τον πειράζει οταν στο "smartphone" του κολλάει το σύμπαν όλο και δεν μπορεί να δει ούτε ενα βιντεακι στο youtube χωρίς να του βγεί η πίστη. ή μήπως να πάρω ένα smartphone των 150 ευρω μονο και μονο για να λεω οτι εχω smartphone χωρίς να μπορώ να κάνω μ'αυτό αν οχι τα πάντα τουλάχιστον τα βασικά?

Και για να καταλάβεις την διαφορά, ενα αυτοκίνητο όσο φθηνό και αν είναι την δουλειά του την κάνει! Ενα smartphone ομως των 150 ευρω δεν την κάνει την δουλειά του! Και μην μου πεις οτι η δουλειά του είναι να παίρνει τηλ ή να μπαίνει στο messenger γιατί θα γελάσω! Το γεγονός οτι έχει οθόνη αφής (χάλια ποιότητα) και σύνδεση wi-fi δεν το κάνει αυτόματα smartphone...

 

http://www.gsmarena.com/xiaomi_hongmi-5609.php

ανάλυση 720 x 1280 pixels, 4.7 inches (~312 ppi pixel density)

και 2καρτο και 150 ευρώ στην πόρτα σου και πίστεψε με κάνει τη δουλειά του μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...