Προς το περιεχόμενο

Apacer: Aνακοίνωσε νέο εξωτερικό SSD με συνδεσιμότητα SATA III & USB 3.0


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H Apacer ανακοίνωσε σήμερα την επικείμενη κυκλοφορία ενός νέου φορητού (εξωτερικού) SSD χωρητικότητας 128GB με την ονομασία AS710, με τον οποίο φιλοδοξεί να προσφέρει στους υποψήφιους κατόχους του ευελιξία αλλά και υψηλές ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων.Το νέο αυτό εξωτερικό μέσο αποθήκευσης προσφέρει διπλό interface (SATA III & USB 3.0) και υποστηρίζει τη λειτουργία Windows-To-Go ενώ όπως μπορείτε να δείτε και στη φωτογραφία που σας παραθέτουμε έρχεται σε μαύρο χρώμα και αρκετά μικρό μέγεθος καθώς έχει πάχος μόλις 0.7 εκατοστά και βάρος 75 γραμμάρια.

Σύμφωνα με τις δοκιμές που έχει πραγματοποιήσει η εταιρεία οι κάτοχοί του θα μπορούν να μεταφέρουν δεδομένα με ταχύτητες ανάγνωσης και εγγραφής έως 550 MB/s και 530 MB/s αντίστοιχα εάν χρησιμοποιήσουν το SATA III interface η 380/420 MB/s σε περίπτωση σύνδεσης σε USB 3.0.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Ακόμη, ιδιαίτερα σημαντικό είναι το γεγονός ότι έρχεται με ενσωματωμένο Error Correction Code (ECC), υποστήριξη Trim, προστασία από δονήσεις έως και 30G, αλλά και προστασία δυνατές και απότομες καταπονήσεις έως και 3000G.

 

Προς το παρόν η Apacer δεν έχει ανακοινώσει την ακριβή ημερομηνία κυκλοφορίας του ή την τιμή του.

 

Link.png Site: ΤechPowerUp

Επεξ/σία από zanskou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Παρεπιπτοντως ο πρώτος μου SSD (ocz) είχε αυτή την δυνατότητα φυσικά Sata II τότε και USB 2 την οποία σύμφωνα με την χρήση μου την ειχα βρει πολύ βολική.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή κάνει άνετα για φορητό και backup?

αν σου φτανουν τα 128gb εσενα για buckup...

 

εγω πιο πολυ το βλεπω σαν ενα μεσο μεταφορας τεραστιων αρχειων απο υπολογιστη σε υπολογιστη με μεγαλυτερη ταχυηττηα. 

 

Κυριως δηλαδη για οσους κανουν επεξεργασια βιντεο και τετοια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σου φτανουν τα 128gb εσενα για buckup...

 

εγω πιο πολυ το βλεπω σαν ενα μεσο μεταφορας τεραστιων αρχειων απο υπολογιστη σε υπολογιστη με μεγαλυτερη ταχυηττηα. 

 

Κυριως δηλαδη για οσους κανουν επεξεργασια βιντεο και τετοια.

 

ποιος ο λογος υπαρξης ενος ssd μεσα σε ενα βρακακι usb3 το οποιο max να μπορει να φτασει τα 100mb/s σε πραγματικες συνθηκες κ οχι ενος απλου συμβατικου σκληρου με πολυ περισσοτερο χωρο κ μικροτερο κοστος?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ισχυουν ουτε με ευνοικο τυφωνα τα νουμερα που λες

 

αν δεν με πιστευεις γκουγκλαρε

http://www.everythingusb.com/kingston-hyperx-max-usb-3.0-ssd-20754.html (review απο το 2011 , 3 χρονια πριν ταχυητητες 200-250mb/s)

 

 

που κανω λαθος πες μου? επιμενω, μηπως μπερδευεσαι με usb 2 ή με τους μηχανικους usb3 ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

διαβασε το σημειο που λεει real world perfomance κ πες μου ποσο δικιο εχω

o συγκεκριμένος SSD είναι gtpk "HyperX Max 3.0 is a SSDNow V+100 Solid "

 

αν βάλεις SSD της προκοπής οι επιδόσεις είναι ότι πρέπει...

 

 

 

 

http://www.corsair.com/us/usb-drive/flash-voyager-gt/flash-voyager-gt-usb-3-0-32gb-usb-flash-drive.html

 

σκέψου ότι με αυτό σε usb3.0 stick όταν περνάω μεγάλο αρχείο από το flashάκι προς τον SSD του desktop πιάνω 180MB/sec...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες οι εξωτερικοί SSD σαν και αυτόν είναι η επανάσταση για DJ.

Περιττή "χλιδή" ακόμη, για το οτιδήποτε άλλο λαμβάνοντας υπόψιν το σμερνό € / GB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...