Προς το περιεχόμενο

Αγορά λάπτοπ 1000-1100 ευρώ


Tytos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1366 x 768 αναλυση εν ετει 2014 παιδια δεν λεει για 800 ευρω.

Ο Lenovo ειναι FullHD,και 4πυρηνοςκαι εχει ακομη ελαφρως καλυτερη 745 καρτα γραφικων!Το παιδι θελει και games.Με τα σημερινα games,τι θα κανουν τα 2πυρηνα;

Κριμα ειναι ο φιλος να δωσει 800 ευρω δια 1366*768,2πυρηνο κλπ.

Καμια σχεση με το 17αρι.Εστω 100,150 περισσοτερα,αλλα θα τον ευχαριστηθει.

Προσωπικη μου αποψη.

το παιδι ειπε οτι το θέλει για μεταφορά οποτε πιστευω 17αρι δεν ειναι πολυ βολικό, λόγο μεγεθους και βάρους καθώς και διαρκειας μπαταρίας

Στα dell πληρωνεις και το service το οποίο ειναι ότι καλύτερο υπαρχει στην Ελλάδα

Εγω όπως ειπα και πρίν θα αγοραζα το asus που ειναι σε όλα καλυτερο και απο dell και απο lenovo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλητερος σε τι? ειναι ιδιοι με λιγο καλητερη gpu το asus και μεγαλητερη οθονη το lenovo 

και κατα 100 ευρο ακριβοτερο το asus τωρα απο εκει κ περα βαση του αρχικου ποστ 

του φιλου ο καθενας παραθετει τις αποψεις του και ο φιλος βασει των αναγκων του 

διαλεγει αυτον που πιστευει οτι θα τον ικανοποιησει βολεψει περισοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιδι ειπε οτι το θέλει για μεταφορά οποτε πιστευω 17αρι δεν ειναι πολυ βολικό, λόγο μεγεθους και βάρους καθώς και διαρκειας μπαταρίας

Στα dell πληρωνεις και το service το οποίο ειναι ότι καλύτερο υπαρχει στην Ελλάδα

Εγω όπως ειπα και πρίν θα αγοραζα το asus που ειναι σε όλα καλυτερο και απο dell και απο lenovo

Ενδιαφέρομαι για την αγορά  Laptop για χρήση internet,ταινιών,games (όπως π.χ.  ή Elder Scrolls Online).

 

Εκτος κι αν αλλαξε γνωμη.

Θελει ταινιες και games.Τι καλυτερο απο 17" 1920*1080;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την οθόνη απλά σκέφτομαι μήπως με κουράζει το θέμα να το μεταφέρω το λαπτοπ από γραφείο,σπίτι και τα λοιπά γιατί όπως είχα πει πως θα μετακινείται σχετικά συχνά.Ένα 17αρι είναι θέμα βάρους που όσο να ναι προσθέτει όταν έχεις και άλλα πράγματα να κουβαλάς.Σαν φοιτητής έβλεπα έναν να κουβαλάει μια τσανταρα με το λαπτοπ λες και είχε ληστέψει κάποια πινακοθήκη.Σίγουρα για gaming μεγαλύτερη οθόνη είναι επιβεβλημένη άλλα μιας και 4-5 χρονιά παίζω σε 15αρα δεν νομίζω να μου κακοφαίνεται να συνεχίσω.Όσο για το HD θα συμφωνήσω απολυτα οτι χρειάζεται σήμερα που όλα έχουν γίνει full HD(ταινιες,σειρες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σου πω οτι τεχνικα ο 2ος turbo x σε αυτη την τιμη ειναι αξεπεραστος

και με 90 ευρο παραπανω θα εχεις 3 χρονια εγγυηση αλλα γενικα

οι turbo x εχουν τα θεματα τους

η δικη μου προταση ειναι https://www.skroutz.gr/s/3855183/Lenovo-IdeaPad-Z710-i7-4700MQ-8GB-1TB.html

 

 

οχι τοσα χρηματα για δυπηρηνο

Ο επεξεργαστής είναι διπύρηνος αλλά με τον ssd το μηχάνημα θα πετάει σε αντίθεση με το lenovo που ο δίσκος του είναι στις 5400 και τα 8gb είναι απλά για caching . θεωρώ πως το 2014 να δώσει κάποιος τόσα λεφτά και να μην έχει δίσκο ssd κρίμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elenps για ποιον ssd αραγε μιλας?ελεος πια αν ειναι να γραψει καποιος κατι 

τουλαχιστον να εχει και τις ελαχιστες γνωσεις μην αρχισουμε παλι απο τα βασικα 

οπως βλεπεις δεν ειναι του dell θα αγοραστει extra

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα ειναι η 15,6αρα οθονη...αν θελαμε παραπανω εχουμε και σταθερο..μετα χανεται η ενοια της φορητοτητας..και 15αρα μεγαλη ειναι...με 8αρα ραμ θα εισαι καλυμενος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήμουν το καλοκαίρι στη θέση που βρίσκεται σήμερα ο TS. Κατέληξα να πάρω λάπτοπ με 15'' οθόνη για φορητότητα και επειδή είχα συνηθήσει από τα προηγούμενα. Τελικά το μετάνιωσα όμως καθώς εκτός του ότι η διαφορά είναι ελάχιστη και θετική στα μάτια (βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό) η βασική διαφορά είναι πως τα 17ρια έχουν χόρο για δεύτερο σκληρό. Έτσι με ένα 17ρι θα μπορείς να βάλεις έναν γρήγορο SSD και να έχεις και τον αργό μηχανικό σου να βάζεις όλα σου τα αρχεία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι το lenovo δεν έχει δεύτερη για σκληρό δίσκο , αν χάνει για κάτι τέτοιο ας δει το dell 7720 http://www.mgmanager.gr/dell_inspiron_17r_7720_special_edition_i760qm178gb1tb2msatagt_650mdvdrwwindows_7_proy_nbd_in7720i760w8phd/el/pid/15874/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...