Προς το περιεχόμενο

Ο Philip Seymour Hoffman θα αναπαρασταθεί ψηφιακά για την ταινία Hunger Games 4


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς σε πολλές ταινίες πολλοί βασικοί και μη ηθοποιοί πεθαίνουν χωρίς να πάρουν την άδεια μας ή να μας ρωτήσουν.Και όταν τα γυρίσματα είναι στην αρχή τα πράγματα είναι πιο απλά προς το τέλος όμως ζορίζουν και δεν αφήνουν πολλές επιλογές εκτός απο ψηφιακή αναπαράσταση ή αλλαγή σεναρίου.Γνωστά παράδειγματα ο Heath Ledger στο The Imaginarium of Doctor Parnassus, ο μονομάχος με τον αιφνίδιο θάνατο  του Oliver Reed όπου επιστρατεύτηκε η ψηφιακή τεχνολογία όπως και ο Brandon Lee στο κοράκι.Μια διαφορετική περίπτωση ήταν και του Richard Harris στο Harry Potter που δυστυχώς δεν καταφέραμε να τον δούμε να ολοκληρώνει την σειρά.

 

Ήταν καταπληκτικός Dumbledoor, πιστεύω αποτύπωνε τέλεια τις εκφράσεις που περιέγραφε η Rowling. Το μόνο πράγμα στο οποίο δεν θα μπορούσα να τον φανταστώ είναι οι σκηνές δράσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα για τον άνθρωπο που πέθανε.

 

Τώρα οσο αφορά την έιδηση φανταστείτε τι θα μπορει να κανει στο μέλλον η τεχνολογία που θα ειναι πιο εξελιγμένη, το εγχείρημα μπορει να ειναι λιγο μακάβριο στην συγκεκριμένη περίπτωση αλλα δυστηχώς η εταιρία θα κοιτάξει το συμφέρον της μιας και δεν ειναι και πολλα τα γυρίσματα.

 

Βεβαια απο την αλλη μπορεις να πεις οτι αποτελεί και ενα φόρος τιμής στον ηθοποιό συνεχίζοντας την ταινία με αυτον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι ότι για να τον αντικαταστήσουν θα πρέπει να γυρίσουν και τις 2 ταινίες από την αρχή σε όσες σκηνές εμφανίζεται ο χοφμαν.

Επομένως επειδή πρακτικά αυτό είναι αδύνατον! αποφάσισαν να παίξει ο ψηφιακός χοφμαν! το οποίο είναι πρακτικά δυνατόν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια επειδη εγω  δεν εχω δει τα hunger games και βλεπω οτι ολοι τον αναφερουν γ αυτο...ηθελα να ξερα ομως...εχει παιξει στο cult υπερεπος big lebowski, και δε τον θυμαται κανεις απο κει?

 

και γω από τον the dude τον θυμάμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τυπος ηταν χαμαιλεωντας.....δεν επαιζε,ΗΤΑΝ ο ρολος..

 

Εγω θελω να τον εχω στο μυαλο μου ευχάριστα, ετσι οπως ητανε στο "Along Came Polly", οπου επαιζε το υπερτατο φιλαρακι του Stiller...

 

"This is serious men.....I just sharted"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ποιά λέξη ταιριάζει περισσότερο... Τραγικό ή απογοητευτικό...?!

 

Εντάξει, υπάρχουν και χειρότερα...

 

http://www.youtube.com/watch?v=Lm-6RR4sLXw

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα, σε μερικα χρονια οι ηθοποιοι θα ψαχνουν για δουλεια! Αντι για πραγματικοι ηθοποιοι-σταρ θα υπαρχουν μονο εικονικοι/ψηφιακοι...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια επειδη εγω  δεν εχω δει τα hunger games και βλεπω οτι ολοι τον αναφερουν γ αυτο...ηθελα να ξερα ομως...εχει παιξει στο cult υπερεπος big lebowski, και δε τον θυμαται κανεις απο κει?

 

Είναι πολύ παλιό και δεν το θυμάται πολύς κόσμος, άσε που σχεδόν όλοι οι μικρότεροι δεν θα το έχουν δει καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...