Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο στο Microsoft store το ASUS VivoTab Note 8 με κόστος $329


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήταν καταπληκτικό για την τιμή του αλλά νομίζω λείπουν πάρα πολλά features.Ενδεικτικά:

 

-Λείπει Hdmi out

-Λείπουν (full) USB ports

-Δεν έχει οθόνη αρκετά μεγάλη για χρήση desktop εφαρμογών

 

Το τελευταίο feature με ενδιαφέρει αρκετά μιας και που διαφημίζουν τα προιόντα τους για την χρήση σε windows desktop.Είχα πιάσει στα χέρια μου ένα Toshiba encore το έβαλα στο 125% DPI και ενώ έβλεπα καθαρά την οθόνη δεν έμεινα πολύ ικανοποιημένος από τον χώρο που έπιαναν τα εικονίδια.

 

Προσπαθώ να ξεχάσω το γεγονός ότι το windows store έχει έλλειψη σε σοβαρά apps...

 

Παρόλ αυτά έχει

 

-Wacom που δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει για να κρατάς σημειώσεις σε tablet 8 ιντών

-Φορητότητα

-Full Windows

-Μία sd card στο slot από όπου κάνεις restore to defaults και σου "χαρίζει" 4 ή 8 GB από τα 32 του tablet (σου μένουν κάπου στα 16 GB μετά από όλες τις εγκαταστάσεις).

 

E: Αν το είχαν φέρει και στο public στην πόλη που μένω θα μπορούσα να κάνω ένα super mini review :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα εγώ για 15αρι tablet ;

 

 

 

γιατι ειπα εγω πουθενα για 15αρι ταμπλετ?εσυ απλα ειπες πως δεν εχει μεγαλη διαφορα η αποσταση που εχεις το ταμπλετ απο το λαπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν καταπληκτικό για την τιμή του αλλά νομίζω λείπουν πάρα πολλά features.Ενδεικτικά:

 

-Λείπει Hdmi out

-Λείπουν (full) USB ports

-Δεν έχει οθόνη αρκετά μεγάλη για χρήση desktop εφαρμογών

 

Το τελευταίο feature με ενδιαφέρει αρκετά μιας και που διαφημίζουν τα προιόντα τους για την χρήση σε windows desktop.Είχα πιάσει στα χέρια μου ένα Toshiba encore το έβαλα στο 125% DPI και ενώ έβλεπα καθαρά την οθόνη δεν έμεινα πολύ ικανοποιημένος από τον χώρο που έπιαναν τα εικονίδια.

 

Προσπαθώ να ξεχάσω το γεγονός ότι το windows store έχει έλλειψη σε σοβαρά apps...

 

Παρόλ αυτά έχει

 

-Wacom που δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει για να κρατάς σημειώσεις σε tablet 8 ιντών

-Φορητότητα

-Full Windows

-Μία sd card στο slot από όπου κάνεις restore to defaults και σου "χαρίζει" 4 ή 8 GB από τα 32 του tablet (σου μένουν κάπου στα 16 GB μετά από όλες τις εγκαταστάσεις).

 

E: Αν το είχαν φέρει και στο public στην πόλη που μένω θα μπορούσα να κάνω ένα super mini review :P

1.Πραγματι θα ηταν καλυτερα να υπηρχε micro hdmi,γιατι οι usb/wireless λυσεις ειναι ακριβουτσικες!

2.Δε χρειαζεται full usb,απλα θα ηταν καλο να ειχε usb3!

3.Γι'αυτο λεμε οτι στα 8αρια κυριως ειναι must οι digitazed stylus(wacom,n-trig,synaptics) γιατι δεν ειναι ΜΟΝΟ για να περνεις σημειωσεις,αλλα γιατι αντικαθηστουν το mouse σε tablet χρηση(pointer,δεξι&αριστερο κλικ και περισσοτερη ακριβεια στις επιλογες  που κανεις στο desktop). 

4.Για το store των windows ειναι πολυ υποκειμενικο,γιατι μεχρι στιγμης σαν χρηστης windows tablet δε μου λειπει τιποτα σε εφαρμογες,αλλα η πληρης υποστηριξη του flash player,silverlight κ.λ. τεχνολογιες εχουν βελτιωσει και ευκολύνει  τη κυρια χρηση για την οποια εχω παρει ενα tablet=το INTERNET aka BROWSING!

 

Νομιζω πρεπει να σκεφτει πολυ σοβαρα καποιος,αν αξιζει να θυσιασει καποιες πολυ σοβαρες και πολυ χρησιμες δυνατοτητες,μονο για ενα πιο fullαριστο market!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ειπα εγω πουθενα για 15αρι ταμπλετ?εσυ απλα ειπες πως δεν εχει μεγαλη διαφορα η αποσταση που εχεις το ταμπλετ απο το λαπτοπ

Ξαναδές το μήνυμα σου στη προηγούμενη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...