Προς το περιεχόμενο

Sony Sirius. Υποστήριξη video 4K και widescreen mode στα 15.5 Megapixels


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επόμενης γενιάς ναυαρχίδα της Sony με την κωδική ονομασία “Sirius” (Sony D6503) θα διαθέτει σύμφωνα με αναφορές οθόνη 5.2 ιντσών, 3GB RAM ενώ αναμένεται να διαθέτει παρόμοιας τεχνολογίας κάμερα με του Z1, αλλά με ορισμένες σημαντικές βελτιώσεις.Η κάμερα στο “Sirius” θα προσφέρει δυνατότητα λήψης video σε ανάλυση 4K ενώ επιπλέον θα επιτρέπει την εγγραφή video 1080p στα 60fps (πέρα από δυνατότητα λήψης στα 30fps). Επιπλέον, νέα screenshots που διέρρευσαν επιβεβαιώνουν την ύπαρξη μίας νέας χειροκίνητης ρύθμισης, που επιτρέπει την φωτογράφιση σε ανάλυση 15.5 Megapixels σε widescreen format 16:9.

 

Η Sony αναμένεται να ανακοινώσει το “Sirius” ή Sony S6503 στο επερχόμενο Mobile World Congress. Όπως κάθε χρόνο, το Insomnia θα καλύψει τις νέες παρουσιάσεις συσκευών με αποστολή.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την οθόνη καμια αναφορα...

 

Δεν γνωρίζουμε ποια θα είναι η τεχνολογία της και ποια η ανάλυση της. Φημολογείται για IPS LCD και 1080p ωστόσο τίποτα δεν είναι σίγουρο ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πάρει φόρα η sony.
Ωστοσο ξενερα που βγάζει καθε 3 και λίγο ναυαρχιδα.
Λογικα τώρα το κάνει για να αντωνιστεί τις νεες ναυαρχιδες απο samsung htc κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαια χαρακτηριστικα οπως αλλωστε και η σειρα Ζ1.Και με features οπως αδιαβροχο τα στελνουν πιο πανω. 

 

To θεμα ειναι η υποστηριξη σε android updates. Εκει η Sony πρεπει να το δουλεψει καπως με την google

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χέ$ε μας ρε Sony... φτιάξε πρώτα καρδία μου το θέμα με τον θόρυβο και μετά έλα πες μου για 4κ.

 

Η Sony γενικά έχει καταπληκτικές κάμερες στα κινητά αλλά έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα... έχει αρκετό θόρυβο σε σχέση με κάποιες άλλες εταιρείες.(όχι όλες)

 

Σου προσφέρει πιο καθαρές φωτογραφίες, πολύ καλύτερες στο σκοτάδι (Exmore) κλπ κλπ αλλά ο θόρυβος θόρυβος... ακόμα και σε ηλιόλουστη μέρα σε κάποιο μέρος με σκιά. (οταν το ζουμαρεις αρκετα)

 

ΥΓ: Στο Xperia P αυτά, τα καινούργια κινητά έχουν απίστευτες κάμερες αλλά και πάλι δεν έχουν κάνει καλή δουλειά με τον θόρυβο από τι έχω δει στο Internet (δεν είχα ποτέ στο χέρι κάποιο κινητό Z/Z1 να το δοκιμάσω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χέ$ε μας ρε Sony... φτιάξε πρώτα καρδία μου το θέμα με τον θόρυβο και μετά έλα πες μου για 4κ.

 

Η Sony γενικά έχει καταπληκτικές κάμερες στα κινητά αλλά έχει ένα μεγάλο μειονέκτημα... έχει αρκετό θόρυβο σε σχέση με κάποιες άλλες εταιρείες.(όχι όλες)

 

Σου προσφέρει πιο καθαρές φωτογραφίες, πολύ καλύτερες στο σκοτάδι (Exmore) κλπ κλπ αλλά ο θόρυβος θόρυβος... ακόμα και σε ηλιόλουστη μέρα σε κάποιο μέρος με σκιά. (οταν το ζουμαρεις αρκετα)

 

ΥΓ: Στο Xperia P αυτά, τα καινούργια κινητά έχουν απίστευτες κάμερες αλλά και πάλι δεν έχουν κάνει καλή δουλειά με τον θόρυβο από τι έχω δει στο Internet (δεν είχα ποτέ στο χέρι κάποιο κινητό Z/Z1 να το δοκιμάσω)

 

Φιλε απο θορυβο τι λενε τα Sony;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...