Προς το περιεχόμενο

Διπλάσιες οι πωλήσεις του PlayStation 4 από του Xbox One τον Ιανουάριο στις ΗΠΑ


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως μου αρέσει που ακόμα και τώρα υπάρχουν άνθρωποι που πιστεύουν ότι οι νέες κονσόλες έχουν σχέση με PC γιατί διαβάζουν ότι έχει AMD APU.

 

Σαν να λέμε ότι το πλυντήριο πιάτων είναι και πλυντήριο ρούχων ένα πράμα.

elaborate, και θα σου εξηγήσω σε πιο σημείο έχεις άδικο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω 10 χρονια ειμαι στο πισακι μου και αυτα περι MS τα ακουω δικαιολογιες για χαμενους. Κανενας δεν αναγκαζει κανεναν να αγορασει τιποτα

Εγω δεν χρησιμποποίησα χαρακτηρισμούς ούτε αναφέρθηκα σε κανένα προσωπικά! Είπα την αποψή μου σε απάντηση στην είδηση! Κάνε οτι γουστάρεις με το pc σου αλλά μην επιτίθεσαι χωρίς λόγο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως πραγματικά πιστεύω ότι το PS4 ήταν αναμενόμενο να είχε πιο πολλές πωλήσεις από το Xbox One.

Από την αρχή με το Region Lock που είχε ανακοινώσει η Microsoft πολλοί είχαν ξενερώσει.

Πιστεύω επιπλέον ότι οι Playstation Fans είναι πιο φανατικοί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το hardware μπορεί να αλλάξει εύκολα αλλά τα παιχνίδια που έχουν προγραμματιστεί να τρέχουν έτσι,έτσι θα τρέχουν,δεν θα πάνε καλύτερα,τα καινούρια(μετά το hardware upgrade) μπορεί να τρέχουν καλύτερα,επίσης σε πρώτης έκδοσης ps4/xbox one μπορεί καινούρια παιχνίδια που φτιάχτηκαν για μεταγενέστερη έκδοση να κολλάνε η να έχουν χαμηλωμένα γραφικά....

πιστεύω για αυτό δεν μπορούν να αυξήσουν πολύ τα χαρακτηριστικά των κονσολών και όχι λόγο ασυμβατότητας.

άλλωστε στο ps3(δεν ξέρω για xbox) η κάρτα του slim ήταν αναβαθμισμένη σε λιθογραφία σε σχέση με την παλιά αλλά είχε ίδιες επιδόσεις,όμως χαμηλότερη κατανάλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να βγάλει οποιαδήποτε νέα αναβαθμισμένη κονσόλα η MS που θα τρέχει καλύτερα τα νέα παιχνίδια, θα είναι καταστροφική κίνηση για την ίδια! ο οποιοσδηποτε αγοραστής θα νιώσει "προδωμένος" και δύσκολα θα την εμπιστευτεί μετά ξανά! Προσωπικά και μόνο φήμες να υπήρχαν για κάτι τέτοιο, δεν θα αγόραζα xbox ONE υπο τον φόβο μην το πάρω και μετά βγει η αναβαθμισμένη έκδοση και εγώ πάρω τα παπάκια μου! θα ήταν καταστροφικό για τις πωλήσεις του xboxONE ακόμα και η υπόνοια μιας τέτοιας φήμης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο πουλάνε και οι 2 πάντως.

Και οι 2 εχουν ξεπουλησει πως ακριβως πουλανε λιγο;

 

Επισης και οι 2 σπασανε καθε ρεκορ πωλησεων σε launch νεας κονσολας....και η πλακα ειναι οτι και οι 2 πιο πολυ η Sony ειχαν ελαχιστα παιχνιδια για να παιξεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ποτέ δεν είχα κονσόλα ούτε μου αρέσει το console gaming αν (θεωρητικά) διάλεγα το PS4 θα έπαιρνα. Αυτό είναι παιχνιδοκονσόλα, το One είναι κάτι σαν entertainment center που μεταξύ άλλων παίζει και παιχνίδια. Άσε που σε υποχρεώνει να πληρώσεις και το (συνήθως άχρηστο) kinect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και ποτέ δεν είχα κονσόλα ούτε μου αρέσει το console gaming αν (θεωρητικά) διάλεγα το PS4 θα έπαιρνα. Αυτό είναι παιχνιδοκονσόλα, το One είναι κάτι σαν entertainment center που μεταξύ άλλων παίζει και παιχνίδια. Άσε που σε υποχρεώνει να πληρώσεις και το (συνήθως άχρηστο) kinect.

παλιά κορόιδευαν το ps3 ότι ήταν media center και χαρακτήριζαν το xbox360 ως pure gaming machine :P 

το ότι οι κονσόλες έχουν και εξτρά δυνατότητες για media center δεν είναι κακό ούτε είναι σε βάρος του gaming.

για μένα όποια εταιρία κάνει καλύτερη δουλειά στα παιχνίδια αυτή θα δικαιωθεί και τα specs ας είναι λιγο καλύτερα στο ένα απο το άλλο δεν θα υπάρξει μεγάλο χάος αφού σχεδόν το ίδιο hardware έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλιά κορόιδευαν το ps3 ότι ήταν media center και χαρακτήριζαν το xbox360 ως pure gaming machine :P

το ότι οι κονσόλες έχουν και εξτρά δυνατότητες για media center δεν είναι κακό ούτε είναι σε βάρος του gaming.

για μένα όποια εταιρία κάνει καλύτερη δουλειά στα παιχνίδια αυτή θα δικαιωθεί και τα specs ας είναι λιγο καλύτερα στο ένα απο το άλλο δεν θα υπάρξει μεγάλο χάος αφού σχεδόν το ίδιο hardware έχουν.

Δεν επηρεάζει καθόλου την επιλογή σου οι πολιτικές που προσπάθησαν να περάσουν στην αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επηρεάζει καθόλου την επιλογή σου οι πολιτικές που προσπάθησαν να περάσουν στην αρχή;

εννοείς με το μόνιμο online για να μπορείς να παίζεις? ναι αν έβλεπα ότι θέλαν συνέχεια online τα xbox θα πήγαινα σε ps4,και αν ήθελε μόνιμο online το ps4 θα πήγαινα σε one.

αν και εγώ κονσόλα ίσως πάρω μετά απο 1-2 χρόνια,να έχουν βγει τίτλοι,να υπάρχει και η κατάλληλη υποστήριξη,να μην φάω όλη την σαβούρα της πρώτης παρτίδας και κυρίως να μην την χρυσοπληρώσω στην τιμή κυκλοφορίας της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...