Προς το περιεχόμενο

Αδιάβροχο το Samsung Galaxy S5; Αυτό δείχνει το "teaser" της O2


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είχα ένα Lenovo A660 (αδιάβροχο IP 67) και πιστέψτε με είναι φοβερό να τραβάς βίντεο κάτω από το νερό...

Από την άλλη, όπως είπε κάποιος από πάνω, εγώ προσωπικά το κινητό τον 100ευρώ το ρίσκαρα, αλλά των 500ίων λίιιιγο δύσκολα αν έχεις διαβάσει και τον τρόπο που η arvato αντιμετωπίζει SONY Z και Z1 που έχουν πάρει νερό μέσα!

Κατά τ'άλλα τα specs που και καλά υποψιάζονται είναι τα απόλυτα για όλες τις κατηγορίες (soc, κάμερα, ram, οθόνη κτλ κτλ) και δεν υπάρχει περίπτωση να μπουν όλα σε μια συσκευή! Για κανένα λόγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω να συνδυαζει λιγο απο ολα.Μεχρι στιγμης εχουμε τον αισθητηρα δαχτυλου του iphone και την αδιαβροχοποιηση της sony.Τι αλλο μενει; :P

 

Πριν με κραξετε,ειμαι κατοχος s3 και ανετα ξαναεπαιρνα samsung.Το περιμενω πως και πως το 5αρι.

Nokia's cameras, ala aftin pote de tha tin exi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω να συνδυαζει λιγο απο ολα.Μεχρι στιγμης εχουμε τον αισθητηρα δαχτυλου του iphone και την αδιαβροχοποιηση της sony.Τι αλλο μενει; :P

 

Πριν με κραξετε,ειμαι κατοχος s3 και ανετα ξαναεπαιρνα samsung.Το περιμενω πως και πως το 5αρι.

Ναι γιατι τον αισθητηρα πρωτη η apple τον εβαλε φετος και αδιαβροχοποιηση μια τα ιδια απο τη sony. Αυτο που ξερω ειναι haters gonna hate, οταν δεν κραζετε την apple οτι αντεγραψε τη motorola γιατι μετα κραζετε τη sammy...οεο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πίσω καπάκι του S4 και αδιάβροχο δεν πάνε μαζί επομένως αν είναι όντος αδιάβροχο η samsung πάει σε unibody design για το S5. Αυτό συνεπάγεται ότι η εναλλασσόμενη μπαταρία που είναι στα plus του S4 πάει περίπατο στο S5. Πιθανότατα και η micro SD.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πίσω καπάκι του S4 και αδιάβροχο δεν πάνε μαζί επομένως αν είναι όντος αδιάβροχο η samsung πάει σε unibody design για το S5. Αυτό συνεπάγεται ότι η εναλλασσόμενη μπαταρία που είναι στα plus του S4 πάει περίπατο στο S5. Πιθανότατα και η micro SD

 

Για την μπαταρια ναι συμφωνοι θα παει περιπατο, αλλα micro sd θα παιρνει κανονικα οπως και τα sony z και z1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.....!!!Η Sammy απο τη Sony περιμενε!!!

Αλλα με τέτοιο nick τι περίμενες.!!!

 

Από άτομα που βγάζουν συμπεράσματα με βάση το nick κάποιου τι να περιμένεις φίλε μου...

 

@Ontopic είτε σου αρέσει είτε όχι η Sony ξεκίνησε αυτήν την Ιστορία με τα αδιάβροχα Smarphones, οπότε ναι! η Samsung άτυπα αντιγράφει αυτήν την στιγμή.

 

Δεν λέω ότι κακώς κάνεις... το έχω πει και άλλες φορές ότι κάποια πράγματα τα προστάζει η τεχνολογία και ο κόσμος ΑΠΛΑ η Σονυ το έκανε πρώτη και άτυπα έχει κατοχυρώσει την "πατέντα" αυτή.

 

Οπως και η Apple με το 64bit ΛΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από άτομα που βγάζουν συμπεράσματα με βάση το nick κάποιου τι να περιμένεις φίλε μου...

 

@Ontopic είτε σου αρέσει είτε όχι η Sony ξεκίνησε αυτήν την Ιστορία με τα αδιάβροχα Smarphones, οπότε ναι! η Samsung άτυπα αντιγράφει αυτήν την στιγμή.

 

Δεν λέω ότι κακώς κάνεις... το έχω πει και άλλες φορές ότι κάποια πράγματα τα προστάζει η τεχνολογία και ο κόσμος ΑΠΛΑ η Σονυ το έκανε πρώτη και άτυπα έχει κατοχυρώσει την "πατέντα" αυτή.

 

Οπως και η Apple με το 64bit ΛΣ.

Δεν ξερω ποσο ετων εισαι αλλα αδιαβροχα κινητα υπηρχαν απο την εποχη του Νωε. Τωρα το κατα ποσο αποτελεσματικα ηταν με την τοτε τεχνολογια ελαχιστη σημασια εχει, σαν ιδεα δεν την εσπρωξε καμια sony, οπως και η apple με τα 64bit τα οποια δεν ειναι καν θεμα λειτουργικου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από άτομα που βγάζουν συμπεράσματα με βάση το nick κάποιου τι να περιμένεις φίλε μου...

 

@Ontopic είτε σου αρέσει είτε όχι η Sony ξεκίνησε αυτήν την Ιστορία με τα αδιάβροχα Smarphones, οπότε ναι! η Samsung άτυπα αντιγράφει αυτήν την στιγμή.

 

Δεν λέω ότι κακώς κάνεις... το έχω πει και άλλες φορές ότι κάποια πράγματα τα προστάζει η τεχνολογία και ο κόσμος ΑΠΛΑ η Σονυ το έκανε πρώτη και άτυπα έχει κατοχυρώσει την "πατέντα" αυτή.

Οπως και η Apple με το 64bit ΛΣ.

 

Ειναι στυλ "φτου και το παταω" που λέγαμε μικροί;

 

Φαντάζομαι επισης οτι καποιοι ατυπα κατοχυρώσαν και τους οπαδους (fans) για αυτο και σε προηγουμενο ποστ σου αναφέρεσαι σε fun, σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κολαμε τόσο στη διατύπωση. Ο άνθρωπος προσπαθει να εκφρασει απλα οτι η Sony με το Z συνδιασε για πρωτη φορά high end specs σε ναυαρχίδα χωρίς την παραμικρή παραχώρηση σε ενα ομολογουμένως πανέμομορφο design δίνοντας IP προδιαγραφές. Γκουμουτσες υπηρχαν παντα, όπως επίσης και σήμερα αν κάποιος νοιώθει ανασφαλεια και θέλει με το κινητό του να καρφώνει προκες θα παει να παρει caterpillar.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ναι.....!!!Η Sammy απο τη Sony περιμενε!!!

Αλλα με τέτοιο nick τι περίμενες.!!!

 

Από άτομα που βγάζουν συμπεράσματα με βάση το nick κάποιου τι να περιμένεις φίλε μου...

 

@Ontopic είτε σου αρέσει είτε όχι η Sony ξεκίνησε αυτήν την Ιστορία με τα αδιάβροχα Smarphones, οπότε ναι! η Samsung άτυπα αντιγράφει αυτήν την στιγμή.

 

Δεν λέω ότι κακώς κάνεις... το έχω πει και άλλες φορές ότι κάποια πράγματα τα προστάζει η τεχνολογία και ο κόσμος ΑΠΛΑ η Σονυ το έκανε πρώτη και άτυπα έχει κατοχυρώσει την "πατέντα" αυτή.

 

Οπως και η Apple με το 64bit ΛΣ.

Δεν κοιτάει λέω εγώ να μειώσει το τεράστιο μπεζελ η αγαπημένη σου εταιρεία....θα είναι μεγάλη ξεφτίλα να βγάλει η σαμμυ αδιάβροχο με μηδαμινά μπεζελ....απαράδεκτη η σονυ....
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συμφωνήσω στο εξής. Ποιος τρελός θα δώσει 700 ευρο για ένα τηλ και θα το βάλει στην θάλασσα. 

θελω να δω ποσα γκελ θα κανει ρε μαν. και δεν ειναι αναγκη να βουτήξεις μαζι του στην θαλασσα, ατυχήματα γίνονται παντα.

αν ηταν αδιάβροχο το archos 43 μου, τωρα θα ειχα δυο ταμπλετ. (βασικα τωρα πια δεν ειναι ταμπλετ, βγαίνουν κινητά με 5".. )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πίσω καπάκι του S4 και αδιάβροχο δεν πάνε μαζί επομένως αν είναι όντος αδιάβροχο η samsung πάει σε unibody design για το S5. Αυτό συνεπάγεται ότι η εναλλασσόμενη μπαταρία που είναι στα plus του S4 πάει περίπατο στο S5. Πιθανότατα και η micro SD.

 

Πολύ σωστή παρατήρηση ίσως κερδίσουμε κάτι αλλά πιθανά να χάσουμε κάτι άλλο δυστυχώς το νερό όπου βρίσκει τρύπα μπουκάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελετε να μου πειτε πως ολοι εσεις ...... που δεν εχετε κινητο αδιαβροχο δεν πατε στην παραλια η τα εχετε συνεχεια στις τσεπες σας ...........Οποιο κινητο και αν εχεις παιρνεις με  2 δολαρια μια αδιαβροχη τσαντουλα που κλεινει με ειδικο βελκρο και εισαι κομπλε ( το εχω δοκιμασει απειρες φορες και δεν μπαζει νερα)  λες και αν παρεις αδιαβροχο κινητο δεν θα το προσεχεις δεν θα το χεις μεσα σε θηκες αλλα θα το αφηνεις εκτεθιμενο και θα φωτογραφιζεις τις μορμουρες μεσα στην θαλασσα προσωπικα ποιο πολυ με ενοχλει η unibody συσκευη που θα φερει και καποιους περιορισμους στην αλλαγη μπαταριας κτλπα παρα το οτι μεχρι τωρα δεν ειχε βγαλει αδιαβροχο κινητο η σαμμυ ...Προσωπικη αποψη ετσι.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι τον αισθητηρα πρωτη η apple τον εβαλε φετος και αδιαβροχοποιηση μια τα ιδια απο τη sony. Αυτο που ξερω ειναι haters gonna hate, οταν δεν κραζετε την apple οτι αντεγραψε τη motorola γιατι μετα κραζετε τη sammy...οεο

Πες με και apple fanboy να με αποτελειωσεις. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...