Προς το περιεχόμενο

Εγγύηση - οι καλύτερες/χειρότερες εταιρίες


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επειδή θεωρώ το τόπικ καλό να υπάρχει και να είναι και ψηλά αφού δεν έχω δει κάτι άλλο παρόμοιο, ελπίζω να μην πειράζει το ότι πέρασαν 5 χρόνια βέβαια :P

  • DELL - Ό,τι μου έχει χαλάσει στο λάπτοπ είτε πίστευα ότι είχε θέμα, εντός 2 ημερών είχα το ανταλλακτικό και τον τεχνικό στο σπίτι.
  • Corsair - Bracket για LGA 1155 χαμένο για υδρόψυξη μου έστειλαν καινούργιο δωρεάν, κομμένο καλώδιο USB έστειλαν καινούργιο πάλι, χαμένες βίδες από κουτί, μου έστειλαν όλες τις βίδες του κουτιού ξανά. 24 ώρες περίπου περνάνε μέχρι να απαντήσουν στο τίκετ αλλά όλα καλά, εύκολα και γρήγορα και φυσικά υπάρχει και το forum.
  • AMD - Σε 6 ημέρες παρέλαβα καινούργιο CPU με τα έξοδα αποστολής όλα δικά τους .
  • EVGA - Με παρέπεμψε στο κατάστημα αγοράς για RMA PSU αφού τους ρώτησα εγώ πρώτα αν θα ήταν καλύτερα να το στείλω εκεί για να κερδίσω χρόνο και μου είπαν αν δε με βοηθήσει το μαγαζί να επικοινωνήσω άμεσα μαζί τους. Φίλος μου έκανε RMA γραφικών για Coil whine, του έστειλαν άλλη από τα Certified Refurbished, είχε και αυτή Coil Whine, του έστειλαν δεύτερη πιο άμεσα από ότι την πρώτη και του πλήρωσαν όλα τα μεταφορικά. Γενικά θέλει λίγο παρακαλετό για να τα αναλάβουν αυτοί τα έξοδα αποστολής προς αυτούς. (Τους έδωσε λογαριασμό και του έκαναν κατάθεση). 
  • GIGABYTE: Πολύ αργό response στα support tickets. Βέβαια όταν χρειάστηκα RMA για bricked BIOS μου είπε να τη στείλω στο κατάστημα αγοράς στα πλαίσια της εγγύησης. Και νομίζω σε κάποιον συνφορουμίτη που στράβωσε τα pins της μητρικής του και έσπασε κάποια, του είπαν να τη στείλει για επισκευή του socket.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε χαλασμενη 7950 MSI μετα απο επικοινωνια, και αφου δεν ειχαν αλλες 7950 (ειχαν ηδη βγει οι 280/χ), μου εστειλαν 280x για αντικατασταση.

Επεξ/σία από overpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...