Προς το περιεχόμενο

Σε φάση "open beta" το πολυαναμενόμενο Titanfall


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει φουλάρει παιδία οποιος πρόλαβε πρόλαβε!

http://www.titanfall.com/betainfo

 

αυτό είναι ΠΑΛΙΟ,και ήταν για όσο θα ήταν closed beta..

Δεν ισχύει το link..

Μην παραπληροφορείτε τον κόσμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσει κάτι που πολλοί αγνοούν. Το next gen αναφέρεται στα γραφικά και την παρουσίαση ενως παιχνιδιού σε σχέση με την προηγούμενη γενιά παιχνιδομηχανών και όχι PC.

 

Η διαφορά δεν είναι η χαοτική που υπήρχε απο το PS1 στο PS2 αλλα είναι εκεί και φέρνει τις κονσόλες κοντά στα PC.

 

To next-gen δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το αν ένα game είναι καλό, επικό ή μάπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίσει κάτι που πολλοί αγνοούν. Το next gen αναφέρεται στα γραφικά και την παρουσίαση ενως παιχνιδιού σε σχέση με την προηγούμενη γενιά παιχνιδομηχανών και όχι PC.

 

Η διαφορά δεν είναι η χαοτική που υπήρχε απο το PS1 στο PS2 αλλα είναι εκεί και φέρνει τις κονσόλες κοντά στα PC.

 

To next-gen δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το αν ένα game είναι καλό, επικό ή μάπα.

 

 

next gen δεν ειναι τα γραφικα (σε αυτα ετσι και αλλιως εχουμε φτασει σε ενα πολυ καλο σημειο), ειναι το να εχεις 5-6 διαφορετικες μηχανες να τρεχουν για καθε στοιχειο του παιχνιδιου . οπως παραδειγμα στο AC black flag , που απο το βιντεο τις παρουσιασης εδειχναν πως τα νερα , τα φuτα κτλ κτλ , εχουν δικια τους ξεχωριστη αντιμετωπηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ώρες ώρες απορώ με σας ρε παλικάρια, γιατί ξεχνάτε ότι έχετε επιλογή να μην ασχοληθείτε με ένα παιχνίδι? Δεν σας έβαλαν το πιστόλι στον κρόταφο και σας έιπαν αυτό ή τίποτα..

 

Λίγο που έιδα στα stream το παιχνίδι φαίνεται εντυπωσιακό, και αρκετά όμορφο.. ειδικά ο συνδιασμός των τιτάνων και των στρατιωτών καθώς και το ότι ένα απλός σταριώτης μπορει να ρίξει ένα μπουρί τιτάνα έιναι πολύ όμορφο... καλώς ή κακώς τα pure fps έχουν κορεστεί κατά μεγάλο βαθμό, είσαι εσύ και πυροβολείς χωρίς χέδιο πλάνο ή στρατιγική, βούρ στο καναβούρ... αλλά αυτή είναι η λογική πίσω από αυτο, είτε σας αρέσει έιτε όχι..

 

Το titanfall προσφέρει όπως έιδα μια φρέσκια αντιμετώπιση πάνω στην παρουσίαση του ας κάνουμε ένα όργιο σκοτωμών.... Τουλάχιστον σε σχέση με τον ανταγωνισμό COD και λοιπούς  μου άρεσε ένα κλικ παραπάνω..

Αυτό που θα πάιξει καθοριστικό ρόλο έιναι η σταθερότητα, μιας και αν το παρεις τωρα και μπορεις για τα επόμενα 3-4 χρόνια να πάιζεις χωρίς να χρειαστείς να παρεις καινούριο παιχνίδι όπως στα cod  θα πιάσει και μάλιστα κατά πολύ!!!   σύν ότι δεν έιναι μονο Mecha  οπως  το hawken ή μόνο military  οπως τα cod/battlefield.... 

 

αλλά και πάλι, όποιος δεν θέλει δεν πάιρνει..... Δικά σας τα γένια δικά σας και τα χτένια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μερικοί είσαστε μικροί και δεν θυμάστε το σοκ στον gaming κόσμο όταν πρωτοβγήκαν τα Wolfenstein και το Doom.... :P

 

Next-gen για μένα θα είναι ένα παιχνίδι που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ φέρνει κάτι νέο στο είδος...τα χαρακτηριστικά του gameplay που αναφέρετε όλοι για τα καινούρια fps υπάρχουν ήδη από το Matrix...αυτό ναι, είχε τα φόντα για να χαρακτηριστεί ως next-gen (άσχετα το τι πατάτα τελικά ήταν). Μέχρι στιγμής όμως δεν έχω δει κάτι που θα το χαρακτηρίσει στα μάτια μου next-gen....

 

Για τα γραφικά πάσο, έτσι και αλλιώς αναμενόμενο είναι, πλέον με το FHD κάτι καλύτερο/καινούριο πρέπει να παρουσιάσουν και οι εταιρείες...

 

Όπως όλοι οι "παπούδες", ακόμα περιμένουμε να βγει το "καινούριο" Ultima Underworld :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θέλετε και next-gen στις κονσόλες με τα APU..Πάρτε ένα 792P(1408x792)στη μάπα με sharpness filter και είστε οκ, 1080P native ίσως στις μεθεπόμενος κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Εγω ειπα οτι δεν ειναι next gen μιας και εχει χειροτερα γραφικα απο last gen τιτλους. Τωρα απο κει και περα το αν ειναι μαπα το παιχνιδι δεν ξερω, δεν ειμαι στη beta

 

Δηλαδη ετσι οπως το πας εσυ, αμα ενα παιχνιδι ειναι καλο τοτε ειναι και next gen ?

Tωρα το είπες σωστά και είναι σεβαστή η αποψη σου, έχει διαφορά η μία διατύπωση απο την άλλη.

Δεν σαλατοποιησα τίποτα και απόλα που έχω γράψει προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός σαν multiplatform κατοχος.

Απλα το next gen για μενα ξεκιναει απο το '"share" button του ps4 ή το upload του χ1 και τελειώνει με αυτο που βλέπω στην οθόνη, και στο ενδιάμεσο υπαρχουν άπειροι παράγοντες.(kinect,controls,voice commands,A.I, physics,κτλ κτλ)

Τι να το κάνω π.x το ryse που έχει τα καλυτερα γραφικά (σε κονσόλα) και απίστευτο animation όταν το gameplay ειναι αγγαρεία, οι εχθροι είναι ίδιοι σε όλο το παιχνίδι, και στην πεφτουν δύο δύο όταν ειναι δεκάδες κοντά σου.

το ryse τα καλυτερα γραφικα ; seriously ? Sent from my iPhone using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marketing.

 

Εδώ και χρόνια ο κόσμος των FPS έχει κυριευθεί από τα sequels των COD/BF με κάποιες μικρότερες προσθήκες. Στην ουσία σου δίνουν ένα ξαναζεσταμένο πιάτο με advanced graphics κάθε φορά. Για τους παλιότερους ας θυμηθούν τα DOOM...

 

Με άλλα λόγια ψάχνουν να βρουν τον/τους αντικαταστάτες που θα τους δώσουν την ευκαιρία να βγάλουν νέες σειρές και να πουλήσουν αφού δεν ξέρουν τι άλλο να βγάλουν στα παραπάνω Games. Ένα καινούριο concept με άλλα λόγια. Στο TF επειδή μπορείς να παίζεις είτε ως απλός soldier είτε να μπαίνεις μέσα σε Mech, θεωρούν ότι έχει να δώσει κάτι νέο στον κόσμο των FPS. Εξού και το Next-Gen (best-seller).

 

Και αν δεν πιάσει θα βρουν έναν άλλον τίτλο στο μέλλον να του κολλήσουν το προσωνυμιο ;)

Μια φορα αν η MS περιμενει να βγαλει νεο Halo αδικα νομιζω οτι ελπιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To παιχνίδι δεν είναι next gen.

 

Είναι μία πρόταση competitive FPS με συνδυασμό χαρακτηριστικών gameplay που έχουμε δεί σε άλλα παιχνίδια. Το πόσο καλό θα είναι στο σύνολο, αυτό θα το ξέρουμε σύντομα. Μπορεί το gameplay του να είναι εξαιρετικό.

 

Αυτό όμως δεν αναιρεί ότι το παιχνίδι προωθείται πολύ δυναμικά με ένα hype που τουλάχιστον σε εμένα δεν έχει το ανάλογο αντίκρισμα σε αυτό που βλέπω.

 

Από κεί και πέρα, ξανά και ξανά βλέπουμε να επαληθεύεται ο κανόνας του "Ότι πληρώνεις παίρνεις", μιάς και το hardware θαύματα δεν μπορεί να κάνει.

 

Τελικά τα 1080p θα μείνουν για ελάχιστους τίτλους τουλάχιστον για το XBOX One, σε μία εποχή όπου σταθερά πηγαίνουμε σε πολύ ψηλότερες αναλύσεις.....

 

Από την άλλη, μιλάμε για ένα παιχνίδι που αποσκοπεί στο να παίζει απροβλημάτιστα σε όσο το δυνατόν περισσότερα μηχανήματα, καθώς και σε last gen κονσόλες. Συνεπώς είναι απόλυτα λογικό αυτό που βλέπουμε.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω καταλάβει γιατί κλαίγεστε κάποιο, μάλλον επειδή δεν παίζετε το παιχνίδι.

μπορεί να μην έχει γραφικά επιπέδου crysis αλλά λόγο του ότι είναι πολύ γρήγορο το role play δεν προλαβαίνεις να τα χαζέψεις έτσι και αλλιώς.

το ζουμί όλης της υπόθεσης είναι ότι είναι FPS και αυτό που παίζει ρόλο είναι το frame drop, όπου το παιχνίδι δείχνει τα δόντια του και δεν κάνει το παραμικρό drop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...