Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η διάθεση του δεύτερου update για το Xbox One


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπορει να μη σε ξέρει από χτες αλλά λες το λιγότερο ανοησίες...

καταλαβαινεις ποιος λεει παραμύθια και ποιος όχι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 τώρα βεβαία οτι και οι 2 κονσόλες υποστηρίζουν 4K υπο προυποθέσεις αστο και αυτό για εκπληξη για το μέλλον γιατί ούτε αυτο το γνωρίζεις.

 

4Κ ΑΑΑ παιχνίδια ούτε στα πιό τρελά μας όνειρα.

 

Μόνο τίποτα 2D platformers και αυτό με το ζόρι.

 

Το XBOX One έχει σοβαρό θέμα ιπποδύναμης και είναι πασιφανές ότι στη πλειοψηφία των απαιτητικών παιχνιδιών θα βλέπουμε sub-1080p αναλύσεις.

 

Στο άρθρο τώρα, δεν γίνεται αναφορά αν με το update λύνονται τα πολλαπλά προβλήματα του XBOX One στο media playback, τα προβλήματα judder σε υλικό 24Hz και στα σήματα PAL, όπου γίνεται μετατροπή σε 60Hz, εισάγοντας κατα αυτόν τον τρόπο judder.

 

Για σύστημα που προμοτάρεται ως all-in-one media center, τα προαναφερθέντα θέματα πρέπει να αποτελούν προτεραιότητα, ειδικά για τους Ευρωπαίους καταναλωτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι απίστευτο τι κονσόλα πασάλειμμα κατάφερε να βγάλει η Microsoft. Που είναι μάλιστα και πιο ακριβό από το PS4 κατά πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κύριο πρόβλημα έχει να κάνει με τον αυστηρό προσανατολισμό της κονσόλας στην Αμερικανική αγορά, δημιουργώντας προβλήματα στην αναπαραγωγή υλικού σε άλλες regions.

 

Αντί να κάνει passthrough το σήμα, υφίσταται επεξεργασία και μετατροπή στα 60Hz, δημιουργώντας θέματα στα PAL σήματα.

 

Επίσης υπάρχουν audio-video synchronization issues στο 24Hz playback και judder σχεδόν σε όλα τα σήματα HD ή SD.

 

Γενικά στο media playback κομμάτι υπάρχουν πολλά και σοβαρά θέματα που πρέπει να λυθούν asap, εκτός και αν τα έχουν επιλυφθεί στο παρών update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μη σε ξέρει από χτες αλλά λες το λιγότερο ανοησίες...

καταλαβαινεις ποιος λεει παραμύθια και ποιος όχι...

Επειδή δεν κυκλοφόρησε Ελλάδα δεν έχει κανείς την κονσόλα δηλαδή;

 

Τέσπα δεν θα ασχοληθώ άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίξε forza και σου κανω δώρο τα κολλύρια...αύτα για το σχολιο περί  1080p που πιο άκυρο δεν γίνεται. τώρα βεβαία οτι και οι 2 κονσόλες υποστηρίζουν 4K υπο προυποθέσεις αστο και αυτό για εκπληξη για το μέλλον γιατί ούτε αυτο το γνωρίζεις. όσο για τους developers πιστεύω οτι η προηγούμενη γενιά είναι η καλύτερη απάντηση. Τέλος μια συμβουλή...για ένθερμους, μια κονσόλα (προιόν γενικά) δεν ειναι δυνατόν να είναι epic fail ή epic blast στις 60 μέρες.. "κρύβε λόγια" γιατί στο τέλος μόνο ένας είναι epic.....o φέρων τη γνώμη, περιμένεις, βλέπεις και κρίνεις. (..αλίμονο στην nintedo...)

 

Forza εεε? Κοιτα να δεις μεγαλε....δεν συζηταω για αποκλειστικοτητες που μπορω να βρω και απο αλλους τιτλους. 

Το Halo δε μαρεσει...αλλα και να μου αρεσε υπαρχουν αλλα 350 καλα FPS που μπορω να επιλεξω ανεξαρτητος κονσολας η pc. Forza...ουτε ραλι παιζω αλλα εαν ηθελα o ανταγωνισμος μου δινει καλα παιχνιδια (GT).

Για πες μου ομως που θα παιξω εγω τωρα το last of us που μου εφυγε το σαγονι, και ψαχνω δανεικο ps3 για να το παιξω? Ειλικρινα πες μου ενα παιχνιδι τοσο ιδιαιτερο οσο αυτο που μπορω να παιξω στο 360 που το εχω και πιο ευκαιρο. Μιλαω για exclusives που εχεις μια ιδιαιτερη εμπειρια, κατι το ιδιαιτερο που δεν υπαρχει σε κανενα αλλο παιχνιδια οποιαδηποτες γενιας και χρονολογιας και ανεξαρτητος φυσικα εταιριας.

Για αυτα τα exclusives μιλαω εγω...

 

Οσο γιαυτο που λες για την αναλυση....Οκ δες το λιγο, γιατι μου φαινετε οτι εχεις μηνει κατι μηνες ανακοινωσεων πισω, δες τι εχουν πει οσοι προκειται να φτιαξουν μελλοντικα παιχνιδια, δες τι εχουν πει και τα πιο φιλικα studio προς ms μερια και ξαναμιλαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος , που τι?? Ποιος είπε ότι οι τωρινές κονσόλες εν δυνάμει θα υποστηρίζουν 4Κ????????????????????????????????????

 

Ούτε για αστείο βρε δεν λέγεται αυτό! :-D


παίξε forza και σου κανω δώρο τα κολλύρια...αύτα για το σχολιο περί  1080p που πιο άκυρο δεν γίνεται. τώρα βεβαία οτι και οι 2 κονσόλες υποστηρίζουν 4K υπο προυποθέσεις αστο και αυτό για εκπληξη για το μέλλον γιατί ούτε αυτο το γνωρίζεις. όσο για τους developers πιστεύω οτι η προηγούμενη γενιά είναι η καλύτερη απάντηση. Τέλος μια συμβουλή...για ένθερμους, μια κονσόλα (προιόν γενικά) δεν ειναι δυνατόν να είναι epic fail ή epic blast στις 60 μέρες.. "κρύβε λόγια" γιατί στο τέλος μόνο ένας είναι epic.....o φέρων τη γνώμη, περιμένεις, βλέπεις και κρίνεις. (..αλίμονο στην nintedo...)

 

4Κ...οι τωρινές κονσόλες...για εξήγησε μου τεχνικά πως μπορεί να γίνει αυτό...έχω μία τεράστια απορία, ειλικρινά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Windows Vista .... get over it ...

Το λειτουργικό σε λίγο θα κλείσει 10ετια.Αν δεν σαρέσει , πας και αγοράζεις οποιό άλλο θέλεις . Τόσα έχει βγάλει η ms . 7 ? 98 ? 8 ? 95 ? you name it ! Η και φυσικά εχεις και άλλες επιλογές όπως mac και linux.

 

Λές και είσαστε μέτοχοι ρε παιδιά κάνετε ...

 

Το οτι λεμε οτι τα vista δεν ειναι καλο λειτουργικο δεν σημαινει ρε μεγαλε οτι το εχουμε βαλει στα pc μας και το κραζουμε περιμενοντας να φτιαξει απο μονο του η να βγει ενας στο insomnia να μας διαφωτισει.

Σου ειπε κανεις απο εδω οτι εχει τα vista στο πισι του και τα κραζει χωρις να κανει τιποτα και πετας την ακυριλα με την ατακα του εξυπνου???

 

Δεν εχεις αντιληψη ρε φιλε να καταλαβεις οτι αυτο που ειπα ειναι ενα συγκριτικο για τις κονσολες συμφωνα με τις δικες μου εμπειριες σε κονσολες-pc?? και εννοειται οτι ο οποιοσδηποτε μπορει να μην συμφωνει με το συγκριτικο αυτο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...