Προς το περιεχόμενο

TitanFall [Xbox 360][Xbox One]


p3tran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δώσαν σημασία στο feedback φαίνεται.

 

Όντως ετσι πρέπει να έγινε, γιατί στην σελίδα τους στο Facebook που παρακολουθώ καιρό, υπήρχαν συνεχόμενες αναφορές γιαυτό από παλιά επίσης πολλοί ζητάνε (και εγώ μαζί) και από παιδιά από εδώ και από άλλα φόρουμ ζητάνε νέους τιτάνες και νέα όπλα τουλάχιστον στα DLC, αφού δεν έγινε τίποτα μάλλον τα κρατάνε αυτά όταν βγει το 2 λογικά.

 

@anamenos ναι επίσημο είναι μπες στο link να δεις αναλυτικά τι έρχεται στο update :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως το νεο mode μονο με πιλοτους δεν ξερω αν θα ειναι τοσο καλο. Η ουσια του Titanfall ηταν να κανεις οτι μπορεις για να εχεις τον titan πιο γρηγορα και αυτο εδεινε ενταση στο παιχνιδι οπως τα killstreak στο cod. Θα δειξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως το νεο mode μονο με πιλοτους δεν ξερω αν θα ειναι τοσο καλο. Η ουσια του Titanfall ηταν να κανεις οτι μπορεις για να εχεις τον titan πιο γρηγορα και αυτο εδεινε ενταση στο παιχνιδι οπως τα killstreak στο cod. Θα δειξει...

Ε τώρα θα είναι ακριβώς όπως To Cod.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέο update έρχεται www.titanfall.com/game-update-six?sf30380053=1 και το κυριότερο αυτό που ζητούσαμε πολλοί, pilot skirmish mode

8v8 μόνο pilots χωρίς botakia και τιτάνες επιτέλους :D

 

εκτος απο τα game modes, σημαντικο ειναι και αυτο:

IMPROVEMENTS AND OPTIMIZATIONS

 

FX Optimizations - Optimizing effects processing and moving more effects rendering work onto additional CPU cores is a good thing. So we did that.

 

http://www.titanfall.com/game-update-six

οπως καταλαβαινει κανεις, οταν εχεις μια κονσολα που για να εχει επεξεργαστικη δυναμη πρεπει να τα σπαει ολα σε διφραγκα και να τα μοιραζει σε ολα τα cores, και την δουλευεις σαν ..μονοπυρινη, ε, καλο ειναι οταν τελικα εχεις χρονο να προχωρησεις λιγο προς την κατευθυνση του να εχεις ..εξειδικευμενο κωδικα.

 

οσοι εχετε παρει τις εξτρα πιστες, θα εχετε παρατηρησει οτι framerate και εικονα εκει ειναι εντελως solid. (λογικο, μιας και ειχανε καποιους μηνες παραπανω)

 

Να δουμε λοιπον εαν με το update αυτο τα optimizations θα γενικευτουν και στους μη-dlc χαρτες. ;)

 

 

Ε τώρα θα είναι ακριβώς όπως To Cod.

ναι, εχεις δικιο. ολοϊδιο

 

eatinghosts.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και μιλάω για το φετινό Cod.

ΣΑ παιχνίδι με τους Τιτάνες δεν έχει σχέση. Το είχα δοκιμάσει στη μπετά στο pc. Βέβαια δε με πολύ έψησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονιμη (λανθασμενη) αναφορα, ηταν "COD με ρομποτ"

 

Αλλα και το φετινο COD που θα βγει, ουτε κατα διανοια κανει αυτα που βλεπεις στο απο πανω .gifακι

περισσοτερο με του destiny το double/triple jump μοιαζουν οι εξοσκελετικες κινησεις, και δεν ακουμπανε το traversal του titanfall ουτε στον υπνο τους. σαν cod ομως, μπορει να βγει αρκετα καλο. θα δουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι p3tran το παρατήρησα αυτό στα DLC είναι βελτιωμένα αρκετά, οπότε περιμένουμε και βελτίωση και στις αρχικές πίστες μακάρι! πάντως το παιχνίδι όσο πάει τα σπάει και βελτιώνεται δεν το έχουνε παρατήσει, μπράβο στην Respawn που ακούει και τον κόσμο..ανυπομονώ για το 2...

 

Ένα κολπάκι για όσους δεν το ξέρουν το βρήκα τυχαία μόνος μου, επειδή είμαι πολύ καλός παίχτης :P έτυχε μερικές φορές από την αρχή μόλις παίρνω τον 1ο τιτάνα να μένω με αυτόν ως το τέλος του παιχνιδιού η σχεδόν ως το τέλος, είχα το chaingun και από τις πολλές σφαίρες που ξόδεψα σε κάποια φάση βλέπω τελείωσαν οι σφαίρες δεν πυροβολούσε νεκρό το όπλο (!) εγώ νόμιζα ότι είναι άπειρες... αν σας τύχει ποτέ, το κόλπο είναι: κάνεις exit από τον τιτάνα και ξανά μπαίνεις και έχεις σφαίρες κανονικά.Στο chaingun γίνεται, για άλλα όπλα δεν έτυχε να δοκιμάσω λογικά και στα άλλα θα γίνεται.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλημέρα σε όλους! (παρακαλώ αν είναι off topic η ερώτηση μου ας με ειδοποιήσει κάποιος να τη μετακινήσω ή διαγράψω)

 

Ειχα αγοράσει κάποια στιγμή ψηφιακα 2 παιχνίδια. Τα TitanFall και Tomb Raider Definitive edition. Τα παιχνιδια έπαιζαν κανονικα από την πρώτη μέρα που τα ειχα. Χωρις ομως να κανω καποια αλλαγη στην κονσολα ή στο account μου σταματησαν να παιζουν πριν από ένα μήνα περίπου. Δεν ξεκινούν δηλαδη και το μόνο που κάνουν είναι να εμφανίζουν μια μαύρη οθόνη μετά την εισαγωγική εικόνα. To μεν TitanFall μετά από λίγο επιστρέφει στην homepage το δε Tomb Raider μένει εκεί.

Να σημειωθει οτι η κονσόλα έχει αγοραστεί καινούρια και επίσης έχω συνδρομή που ισχυει κανονικα και αλλα 40 games που παιζουν κανονικα. Επίσης έχω δοκιμάσει να τα τρέξω και από τον εσωτερικό και από εξωτερικό δίσκο καθώς επίσης και από δεύτερο account.

Έχει αντιμετωπίσει κανένας κάποιο παρόμοιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...