Προς το περιεχόμενο

Tα παιχνίδια του Game Boy Advance θα διατεθούν για το Wii U τον Απρίλιο


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η συλλογή παιχνιδιών του Nintendo Wii U πρόκειται στο κοντινό μέλλον να εμπλουτιστεί με αρκετούς ακόμη τίτλους, που όμως δεν θα είναι νέοι αλλά κάποια κλασσικά παιχνίδια που είχαν κυκλοφορήσει αρκετά χρόνια πριν για το Game Boy Advance.Αρχής γενομένης από τον Απρίλιο, οι κάτοχοι της κονσόλας σε ΗΠΑ και Ιαπωνία θα έχουν τη δυνατότητα, μέσω του Virtual Console,, να αποκτήσουν πρόσβαση σε τίτλους όπως οι Metroid Fusion, Mario & Luigi: Superstar Saga, Yoshi's Island: Super Mario Advance 3, Super Mario World, WarioWare, Golden Sun, F-Zero και Advance Wars ενώ από τις 30 Απριλίου και μετά θα ξεκινήσει η σταδιακή προσθήκη ακόμη περισσότερων παιχνιδιών.

 

Η ανακοίνωση αυτή έγινε από τον προόεδρο της Nintendo, Satoru Iwata, ενώ όπως έγινε ακόμη γνωστό, η εταιρεία θα προσθέτει ρετρό τίτλους παλαιότερων κονσολών στο Virtual Console Marketplace κάθε μήνα.

 

Ωστόσο προς το παρόν δεν έχει γίνει γνωστό αν αυτή η νέα δυνατότητα θα δοθεί (και πότε) στους κατόχους του Wii που βρίσκονται εκτός ΗΠΑ και Ιαπωνίας.

 

Link.png Site: Neowin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μάλιστα, ποιος δεν θέλει να παίξει (η καλύτερα ξαναπαίξει για χιλιοστή φορά) ένα 8 bit πηδαω χελώνες παιχνίδι, το 2014 στην hd τηλεόρασή του.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδε ζημίες και άλλαξε τροπάριο η Ninty. Τους χρειάζεται ένα ταρακούνημα, εδώ που τα λέμε, μπας και συνέλθουν λίγο.

 

Ωραία η απόφαση, δεδομένη θα έλεγε κανείς και άδικα (για τους χρήστες) δεν το είχε κάνει πιο νωρίς. Εδώ όλα τα emulators μπορούσαν να τρέξουν τέτοια games και η Nintendo το έπαιζε αδιάλλακτη. Μακάρι να κάνει κι άλλες κινήσεις προς όφελος των κατόχων της κονσόλας.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, ποιος δεν θέλει να παίξει (η καλύτερα ξαναπαίξει για χιλιοστή φορά) ένα 8 bit πηδαω χελώνες παιχνίδι, το 2014 στην hd τηλεόρασή του.

 

Εμένα μου αρέσει να παίζω "πηδάω χελώνες" εν έτη 2014 και καλά έκανε η Nintendo. Εν αναμονη για GC/N64 games.

  • Like 27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει να παίζω "πηδάω χελώνες" εν έτη 2014 και καλά έκανε η Nintendo. Εν αναμονη για GC/N64 games.

 

Ναι μόνο που αυτό δεν περιμένεις να το κάνεις στο Wii U. Τέλος πάντων όποιος θέλει θα τα ξανασκάσει για 100η φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που αυτό δεν περιμένεις να το κάνεις στο Wii U. Τέλος πάντων όποιος θέλει θα τα ξανασκάσει για 100η φορά.

 

Το περίμενα από το 2013 , όπως είχαν ανακοινώσει και περιμένω ΚΥΡΙΩΣ GC/N64 games. Σε συνδυασμό με τα καταπληκτικά exclusives έχεις κανει απόσβεση της κονσόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα, ποιος δεν θέλει να παίξει (η καλύτερα ξαναπαίξει για χιλιοστή φορά) ένα 8 bit πηδαω χελώνες παιχνίδι, το 2014 στην hd τηλεόρασή του.

 

στο psp μου εχω 32αρα καρτα γεματη με emulators, στο ps3 μου εχω 750αρη γεματο με όλα τα 8+16bit roms (χωρια τα ScummVM), πολλα παιχνιδια της τοτε (χρυσης) εποχης τα πρωτοτερματιζω σε emulators στα συγχρονα κινητα, 5-6 παιχνιδια του SNES δεν σταματαω να τα τερματιζω καθε (μα καθε) χρονο, και ανυπομονω να χακαρουνε το ps vita μονο και μονο επειδη θα μπορει να εξομειωσει οτι κονσολα μπορει καποιος να φανταστει.

εν ολιγοις, μπράβο στην Nintendo. υπαρχουν παρα πολλα παιχνιδια της τοτε εποχης που προσφερουν gameplay που τα συγχρονα αδυνατούν να δώσουν.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χίλιες φορές να ξαναβγαλουν το gameboy advance αλλά σε μια ποιο σύγχρονη μορφή παρά αυτο που έκαναν τρ...

 

Υπάρχει το 3DS που τα υπερσπάει για handheld και επίσης το είχαν ανακοινώσει ένα χρόνο πριν! Άργησαν να το υλοποιήσουν και ακόμη πρέπει να μας δώσουν GC/N64 και games από SEGA...καθυστερούν τραγικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...