Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορά PS4 - τώρα ή σε λίγο;

Καλησπέρα παίδες,

σκέφτομαι να αγοράσω ένα ps4, και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε (1) πότε θα βγαίνει το επόμενο -έστω και ανεπίσημο- revision ή ακόμη και (2) slim.

Με λίγα λόγια όπως λέει ο τίτλος, αν έχει νόημα να περιμένω λίγο καιρό/μήνες ή μετά πάει μακριά η βαλίτσα και δεν αξίζει η αναμονή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

<p>Καλησπέρα παίδες,</p>

<p> </p>

<p>σκέφτομαι να αγοράσω ένα ps4, και ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε (1) πότε θα βγαίνει το επόμενο -έστω και ανεπίσημο- revision ή ακόμη και (2) slim.</p>

<p> </p>

<p>Με λίγα λόγια όπως λέει ο τίτλος, αν έχει νόημα να περιμένω λίγο καιρό/μήνες ή μετά πάει μακριά η βαλίτσα και δεν αξίζει η αναμονή.</p>

 

Άκου την γνώμη μου.πιστεύω πως θα έπρεπε να το πάρεις με την πρώτη πτώση τιμής ή κάνα παιχνιδάκι μαζί στα 400!!σίγουρα αναμένονται τέλεια παιχνίδια και εγώ τότε θα το πάρω!!πάντως για κοίτα και καμία άλλη κονσόλα μπορεί να βρεις και τίποτα άλλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιρνεις κ τωρα τοτε. Λειπουν ορισμενα modes βεβαια εναντι της πσ3 εκδοσης στο φιφα, αλλα ενταξει δεν νομιζω οτι θα μειωσουν πολυ την εμπειρια.. Ενας φιλος εχει ηδη καει στο battlefield, ενω κ το killzone χωρις να ειναι κατι σπουδαιο ειναι εντυπωσιακοτατο στα γραφικα του. Στη θεση σας θα το επαιρνα αν τα χρηματα δεν ειναι προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη βιάζεσαι κ ο λόγος είναι σιγά τις τεράστιες διαφορές προς το παρόν ...Τώρα είναι που δείχνει κ πλήρως τις δυνατότητες του το ps3 ...άκου εκεί 256mb το ps3 k 8gb to PS4. ..κ ομως ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις βγουν 2-3 σοβαρα μεγαλα παιχνιδια τυπου infamous, order, driveclub, division,metal gear solid, watch dogs .....και οτι αλλο τετοιο αναμενουμε. Φανταζωμε εχεις και υπολογιστη οποτε κατι παιχνιδακια τυπου outlast, strider, contrast, octodad και παρομοιες μετριατζες τις βρισκεις και στο πισι και με ελαχιστο (εως μηδενικο!) κοστος. Ακομα το ps plus δεν δινει τιποτα σοβαρο διοτι δεν υπαρχει back catalog και παλια games. Killzone, cod , batlefield επισης τα βρισκεις στο πισι, και στο ps4 εχουν τα προβληματακια τους και βγηκαν βιαστικα. Τωρα αν εισαι φανατικος fps τοτε εχεις υλικο να ασχοληθεις με αυτα. Αλλοιος περιμενεις κανα διμηνο να βγουν μερικοι μεγαλοι τιτλοι/exclusives. Αλλωστε στο ενδιαμεσο θα μαθεις αρκετες ανακοινωσεις και νεες ημερομηνιες κυκλοφοριας παιχνιδιων, οποτε θα εχεις καλυτερη ιδεα για την πορεια/χρονοδιαγραμα της κονσολας.

 

Πτωση τιμης της κονσολας μου φαινετε δυσκολο για μεσα στο 14, αντε κανα 15-20 ευρο. προς το τελος του ετους. Αλλα νεα πακετα που θα συμφερουν θα βγουν. Εχει ανακοινωθει και infamous pack στα 450 ευρο, απο 480 που θα χε η κονσολα και το παιχνιδι χωριστα. slim παλι δεν νομιζω να βγει νωρις, αλλωστε ειναι μικροτερο και απο το Ps3 Και απο Xone.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πτώση τιμής ή/και revision μην περιμένεις σε λιγότερο από ένα χρόνο, και λίγο λέω. Θα πρότεινα όμως να περίμενες 2-3 μήνες ακόμα, για να πάρεις bundle με κανένα Infamous ή Watch_Dogs. Σίγουρα, πάντως, αν ο αδερφός σου παίζει Fifa και Battlefield, ακόμα και τώρα μια χαρά χρήση θα του κάνει, και σε αυτά τα παιχνίδια όσο νωρίτερα μπεις τόσο καλύτερα. Με άλλα λόγια, αν ο μόνος λόγος να το αναβάλεις είναι μήπως πέσει η τιμή πάρ' το τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα με το που βγήκε λόγω προσφοράς Κωτσόβολου στα 344. Ομολογουμένως καλή η τιμή αλλά να σου πω την αλήθεια 2 μήνες τώρα δεν έχω παίξει πάνω από 2 ώρες. Θα σου πρότεινα να περιμένεις γύρω στον χρόνο για περισσότερα παιχνίδια και ίσως κάποια πτώση τιμής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το πήρα με το που βγήκε λόγω προσφοράς Κωτσόβολου στα 344. Ομολογουμένως καλή η τιμή αλλά να σου πω την αλήθεια 2 μήνες τώρα δεν έχω παίξει πάνω από 2 ώρες. Θα σου πρότεινα να περιμένεις γύρω στον χρόνο για περισσότερα παιχνίδια και ίσως κάποια πτώση τιμής.

344???

Πότε έγινε αυτό?

Απευθείας θα το είχα πάρει. Δε νομίζω να δούμε τετοια τιμή ούτε μετα απο 2 χρόνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχεδόν όλοι όσοι το πήραμε day one, λόγω Κωτσόβολου το πήραμε. Εχεις ακούσει κανέναν μας να λέει ότι αξίζει η αγορά του day one υπό άλλες συνθήκες; :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντιθεση παντως με οτι λενε τα reviews εγω το KZ και το λιωνω και μου αρεσει.

Οσο για το Φιφα ειναι σταθερη αξια που κραταει ολη τη χρονια. Παροτι κλασικος PES fanboy δεν μου κανει αισθηση να παιξω ποδοσφαιρακι στο ΠΣ3 πλεον.

Οποτε σε καμια περιπτωση δε μου σκονιζεται.

Παρ ολα αυτα θα το ξαναπω πως συμφωνω με Vole. Ουτε εγω θα το αγοραζα αν δεν επαιζε η προσφορα Κωτσου. Καποια στιγμη μεσα στο 14 ισως κατα Σεπτεμβριο μερια.

 

Οσον αφορα αλλο revision η SKU δεν εχει ακουστει τιποτα αλλα η λογικη λεει μη περιμενεις κατι καινουριο οσο το βλεπεις και πουλαει σαν τρελο οπως λενε. Αλλωστε ειναι πολυ νωρις ακομη.

 

Για price drop ουτε λογος οσο το ΧΒΟΧ εχει 500. Αφου σε επιπεδο home console αποτελει το καλυτερο vfm αυτη τη στιγμη.

Αν πεσει η τιμη του ΧΒΟΧ και παρει και τα πανω του σε πωλησεις το ΧΒΟΧ τοτε ισως θα ειχε λογικη βαση μια τετοια κινηση.

 

Το μονο που βλεπω για αλλαγη οσον αφορα το hardware ειναι να κοτσαρουν  1Τ δισκο αλλα και παλι χλωμο απ τη στιγμη που σου δινει τη δυνατοτητα να βαλεις δικο σου επανω. Αν βγει με 1Τ σκληρο εκτοξευει το κοστος προς τα πανω και τη συγκεκριμενη χρονικη συγκυρια κατι τετοιο θα ηταν θανατος για τις πωλησεις. Αν γινει κατι τετοιο το βλεπω να γινεται αντι price drop σε συνδυασμο παντα με αναλογη μειωση τιμης του ΧΒΟΧ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για κονσόλα που έχει ξεπεράσει και τις προβλέψεις της Sony ήδη, χωρίς κυκλοφορία στην Ιαπωνία και χωρίς παιχνίδια-κράχτες. Και είναι και 100 ευρώ φθηνότερη από τον ανταγωνισμό. Δεν υπάρχει κανένα μα κανένα κίνητρο αν συνεχιστεί έτσι η κατάσταση να ρίξουν την τιμή. Και δε θα συνεχιστεί απλώς έτσι η κατάσταση, θα βελτιωθεί, γιατί θα αρχίσουν να βγαίνουν παιχνίδια από Μάρτιο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουω και ξανακουω για πτωση τιμης κτλπ..

Κονσολα στο launch με 400 ευρωπουλα και περιμενετε Drop???!!?!?!?!?!?!

Μιλαμε για μηχανημα με χρονο ζωης 6-9 χρονια.....εδω καθε χρονο ο μεσος Ελληνας ξοδευει τουλαχιστον μια 500αρα για καινουριο κινητο.....τα 400 του Ps σας πειραξανε?

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...