Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, panosno1com είπε

εχω αυτή την τηλεοραση, αξιζει να αγορασω το PRO ή δε θα χει διαφορα στην τηλεοραση μου σε σχεση με το απλό? (δεν εχω το 4, εχω μεινει ακομα στο 3 :P )

Ναι. Αξίζει.

Πηγή: Έχω 4k τηλεόραση, το απλό και το Pro.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 ώρες πριν, panosno1com είπε

ευχαριστω για την απαντηση ! Η cyber monday ποτε ειναι ; μηπως πετυχω καμια προσφορα γι αυτο..

Την Δευτερα, Duh!

Η Black Friday ειναι την 4η Παρασκευη του Νοεμβριου (aka φετος 23), και ακολουθει η Cyber Monday αμεσως μετα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Ps4 Pro ή Slim

Καλησπέρα παιδιά,

Θα ήθελα να ρωτήσω όποιον γνωρίζει αν αξίζει η αγορά του ps4 slim. Είναι αρκετά υποδιαίστερο του Pro έχοντας υπόψη ότι δεν έχω 4Κ τηλεόραση.

Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκαν κάτι προσφορές με κάρτα eurobank επιστροφη 20% και βγαίνει το slim 1tb σύν 2 παιχνίδια στα 240 ευρω.τι λέτε αξίζει?δεν έχω ιδέα από ps.

Είδα βιντεάκια στο ytube slim vs pro..οκ υπάρχει διαφορά αλλά όχι κάτι τρομερό.ποια τα αρνητικά του slim?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες και στο θέμα του Ps4, αξίζει και συγκεκριμένα να πάρεις το bundle με Spider-Man και Red Dead Redemption 2.
Αν δεν σου αρέσουν τα games τα πουλάς οπότε σου βγαίνει πιο φθηνά η κονσόλα.
 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποψη μου ειναι Slim αν εχεις Full HD τηλεοραση,Pro αν εχεις υψηλοτερη αναλυσης..

Αγορα Pro για Full HD συμφερει μονο αν υπαρχει ονομαστικη διαφορα κατω των 100€ μεταξυ των Slim και Pro,κατι που δεν ισχυει εκτος αν βγει καμια σουπερ προσφορα για Pro αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

Αποψη μου ειναι Slim αν εχεις Full HD τηλεοραση,Pro αν εχεις υψηλοτερη αναλυσης..

Αγορα Pro για Full HD συμφερει μονο αν υπαρχει ονομαστικη διαφορα κατω των 100€ μεταξυ των Slim και Pro,κατι που δεν ισχυει εκτος αν βγει καμια σουπερ προσφορα για Pro αυριο.

Το slim με το pro η διαφορά είναι μόνο η ανάλυση η και απόδοση π.χ το slim υπάρχει περίπτωση να κολλάει σε κάποια παιχνίδια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να κολλαει με την εννοια που λες να μην τα "σηκωνει" οχι,τα παιχνιδια βγαινουν στοχευουν 1080p στο slim στα 30fps και 4k 30fps στο Pro. Σιγουρα μπορει να χει καποια frame drops εδω και εκει,αλλα το ιδιο ισχυει και με Pro.

Για να παρεις increased fps η HDR και native 4k,το παιχνιδι πρεπει να ναι PS4 enhanced με patch με τα συγκεκριμενα χαρακτηριστικα(ψαξτα στο internet). Αλλιως στην χειροτερη αυτο που σου προσφερει το Pro ειναι δικο του upscaling στα 4k και SSAA που μπηκε με patch.

Μην το πολυσκεφτεσαι,οπως σου ειπα: Slim για 1080p τηλεοραση,PS4 Pro για μεγαλυτερη,εκτος αν βγει καποια συγκλονιστικη προσφορα για Pro αυριο που να κλεινει την ψαλιδα κατω απο 100αρι,οποτε τοτε προτιμησε το Pro και στις 2 περιπτωσεις

Επεξ/σία από Alastor192
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας σλιμ μπορώ να πω οτί είναι πιο ήσυχο από προ. Επειδή παίζω κυρίως βράδυ έπαιξε αρκετό ρόλο για να μην ακούω το φαν να δουλεύει.

Φυσικά αν έχεις 4K τηλεόραση το Pro είναι μονόδρομος ειδικά στα exclusive.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορίες σχετικά με το PS4 και αξεσουάρ!

Καλημέρα σε όλους, θέλω να ρωτήσω τι είναι το PS4 Slim F Chassis (αυτό που έδιναν τώρα στην Black Friday) γιατί το αγόρασα και απλά έχω την απορία.

Δεύτερον, θέλω να του πάρω μια βάση (https://www.skroutz.gr/s/10077017/Sony-Vertical-Stand-PS4-Slim-Pro-Black.html) πιστεύετε ότι είναι καλή; (Οριζόντια ή κάθετα; αιώνια απορία :P )

Τρίτον, επειδή την έχω πατήσει με το PS3 και θέλω να το προσέχω τώρα, το θέμα ψύξης και ότι δεν πρέπει να είναι κοντά σε τοίχο για να μπορεί να αναπνέει, ισχύει έτσι; Τι μου προτείνετε για θέμα ψύξης να πάρω; κάτι με ανεμιστηράκια έχω δει αλλά δεν ξέρω ποιο είναι καλό. Υπάρχει κάτι επίσημο ή πάμε σε κάτι άλλο; (Δεν θέλω κάτι ακριβό, ούτε κάτι φθηνό, απλά να κάνει την δουλειά του)

Θα χαρώ για τις απαντήσεις σας και την βοήθεια σας, Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...