Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, αλλά καλό είναι το συνδέσεις στο internet για να κατεβάσεις το patch (αυτό δεν υπήρχε επί εποχής PS2). Το Unity ήταν broken day 1... δεν πληρώνεις τίποτα για τα patches, παρά μόνο ΔΕΗ & DSL.

 

Το χειριστήριο έχει μπαταρία λιθίου & microUSB υποδοχή.

Θα την πετάξω την κοτσάνα... συνδέεται με wifi? Γιατί με καλώδιο δεν έχω κοντά rooter 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ναι, έχει Wifi η κονσόλα. Επίσης, την συνδρομή Plus την χρειάζεσαι μόνο για multiplayer. Τα Patches και όλα αυτά τα κατεβάζεις κανονικά και χωρίς αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με wifi to εχω και εγω οπως και το ps3 για να μην τραβαω καλωδια.

Υπάρχει και η λύση των powerlines που θα σου προσφέρει και ταχύτητες παρόμοιες με wired connection. Θα σου επιφέρει βέβαια μια παραπάνω χρέωση, αλλά αξίζει αν παίζεις πολύ mp.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα αλάνια.. μόλις πήρα κι εγώ επιτέλους ps4 κι επείδη λόγω δουλειάς δεν έχω χρόνο για ψάξιμο κτλπ... ήθελα να ρωτήσω, πρώτον, το play το συνδέω στην τηλεό και όλα comple απο ήχο... αλλά οταν το συνδέω στην οθόνη που έχω το pc δεν έχει ηχείο με αποτέλεσμα να μην εχω ηχο και ειναι σπάσιμο.. εχω ηχεια ομως αλλα δε ξερω αν μπορω να τα συνδέσω με καποιο καλωδιο για να μη δίνω extra λεφτά για ηχειά τωρα.. δευτερον, μπορω να συνδεσω εξωτερικό σκληρό η usb στο ps4 ωστε να μπορω να τον χρησιμοποιώ για save ή μεταφορά αρχείων ωστε να αδειάζω τον σκληρο του ps4.. αυτα προς το παρόν που αναρωτιέμαι.. ισως κανω edit για περισσότερες απορίες.. και αν κάποιος/α θεώρει κατι σημαντικό που μπορει να βοηθήσει ή καμιά αλλη μαγκιά η οτιδηποτε πoυ μπορεις να κανεις γενικά με το play ας προταθεί.. cheers

Επεξ/σία από dipratsi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το Pc monitor που εχεις δεν εχει ενσωματομενα ηχεια τοτε γιαυτο το λογο και δεν εχεις ηχο,επειδη ακριβως η συνδεση μεσω HDmi καλωδιου μεταφερει και ηχο μαζι γιαυτο.

 

Οσο για το δευτερο για το Usb λογικα αυτο πρεπει να σου κανει

http://manuals.playstation.net/document/en/ps4/settings/backup.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ηχεία μπορείς να συνδέσεις με mini-jack στην οθόνη, αλλιώς μπορείς να παίζεις με ακουστικά.

 

2) Για σκληρό μπορείς να αλλάξεις τον εσωτερικό. Εξωτερικό για παιχνίδια δεν υποστηρίζει (ακόμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα εχω το εξης ερωτημα. Εχω το lenovo y50-70(intel i7 4710 2.5gh, nvidia gtx 860m, ram 8gb) και αναρωτιόμουν αν ένα ps4 έχει καλύτερο perfomance στα games, τουλάχιστον σε αυτα που υπάρχουν και στις 2 κονσολες απο το συγκεκριμενο laptop δεδομενου οτι αν ένα game σε ps4 παιζει σε high settings  αναλογικα στα ιδια settings πρεπει να ναι και στο pc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εγώ θα κρατούσα το PC 

 
θα έπαιρνα το Ps4 μονο και μονο για games
περίμενε να πέσουν η τιμές
 
βγαίνει το 4.5 τώρα
 
true gamers need true consoles

 

δεν σκεφτομαι να δωσω το pc... να παρω ps4 σκεφτομαι και να παιζω αποκλειστικα εκει, περα απο lol κλπ...αλλα δεν μπορω να εκτιμισω που θα εχω καλυτερα γραφικα γιατι αν εχω στο pc πιστευω οτι δεν αξιζει η αγορα...το 4.5 βγαινει αλλα η τιμη θα ναι παραπανω λογικα , με 310 αυτη την στιγμη περνω to c chassis...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι θα εχεις πολυ καλυτερο perf με το PS4...περα του χειρισμου,σιγουρα ανωτερα γραφικα αν και το λαπτοπ σου ειναι οκ αλλα οχι για gaming...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου μια κονσόλα φτιάχνεται για 3-5-6 χρονια και παίζεις ψιλό τέλεια

 
μην κοιτάς μονο τα γραφικά
 
διότι θα σου πω το έξεις
 
για να κανεις καλά γραφικά θες και φράγκα
 
θες και τεχνικό για να στα "στιστει" σωστά όλα
 
θες θες θες
 
ps4 - xbox one για εμενα top
 
καλή τύχει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι θα εχεις πολυ καλυτερο perf με το PS4...περα του χειρισμου,σιγουρα ανωτερα γραφικα αν και το λαπτοπ σου ειναι οκ αλλα οχι για gaming...

ευχαριστω για την απαντηση... και εγω αυτο πιστευω... τα fps στο ps4 δεν θα ναι παρακατω?

 

φιλε μου μια κονσόλα φτιάχνεται για 3-5-6 χρονια και παίζεις ψιλό τέλεια

 
μην κοιτάς μονο τα γραφικά
 
διότι θα σου πω το έξεις
 
για να κανεις καλά γραφικά θες και φράγκα
 
θες και τεχνικό για να στα "στιστει" σωστά όλα
 
θες θες θες
 
ps4 - xbox one για εμενα top
 
καλή τύχει

 

εγινε σε ευχαριστω για τον χρονο σου :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...