Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

PS4 slim ή αναμονή για το Pro?

 

Παίδες καλημέρα.. Την Τρίτη περιμένω να μου έρθει η καινούργια τηλεόραση.
55'' Samsung ue55k5500 full HD.
Μιας και δεν έχω ps4 είναι ευκαιρία να αποκτήσω.. και η ερώτηση μου έιναι η εξής.

Να τσιμπήσω το ps4 slim +fifa 17 +2 χειριστηρια στα 359?
Ή να περιμένω 1 μηνα για το Pro?
Η τηλεόραση ειναι fullHD και οχι 4k.. γι'αυτο ρωτάω, αξίζει η αναμονή και τα παραπάνω λεφτά για το Pro ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίδες καλημέρα.. Την Τρίτη περιμένω να μου έρθει η καινούργια τηλεόραση.

55'' Samsung ue55k5500 full HD.

Μιας και δεν έχω ps4 είναι ευκαιρία να αποκτήσω.. και η ερώτηση μου έιναι η εξής.

Να τσιμπήσω το ps4 slim +fifa 17 +2 χειριστηρια στα 359?

Ή να περιμένω 1 μηνα για το Pro?

Η τηλεόραση ειναι fullHD και οχι 4k.. γι'αυτο ρωτάω, αξίζει η αναμονή και τα παραπάνω λεφτά για το Pro ή όχι?

 

Αν το παιρνες το slim στα 299 θα σου λεγα παρτο.Τωρα αν φτασεις στα 360 ευρω με ενα 30ρη ακομα παιρνεις το pro,

φυσικα με full hd δε θα δεις 4κ αλλα θα εχεις πιο καλο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το παιρνες το slim στα 299 θα σου λεγα παρτο.Τωρα αν φτασεις στα 360 ευρω με ενα 30ρη ακομα παιρνεις το pro,

φυσικα με full hd δε θα δεις 4κ αλλα θα εχεις πιο καλο hardware.

 

Μην ξεχνάμε τον παράγοντα των 2 χειριστηρίων και του fifa 17 που περιλαμβάνονται στα 360 ευρώ.. Γι αυτό το ανέφερα..

Ναι για το πιο καλο hardware μονο το σκεφτομαι.. τα 4k ξερω οτι δεν προκειται να αξιοποιησω ουτως ή αλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε τον παράγοντα των 2 χειριστηρίων και του fifa 17 που περιλαμβάνονται στα 360 ευρώ.. Γι αυτό το ανέφερα..

Ναι για το πιο καλο hardware μονο το σκεφτομαι.. τα 4k ξερω οτι δεν προκειται να αξιοποιησω ουτως ή αλλως.

Αν έχεις σκοπό να παίξεις άμεσα FIFA ειδικά διπλό με φιλαράκια τότε πάρε το απλό. Το Pro όμως θα σε βγάλει καλύτερα εις βάθος χρόνου και ακόμα κι αν δεν αξιοποιήσεις το 4κ, το native 1080p σήμα που θα έχεις θα φαίνεται και θα παίζει πιο smooth τα καινούρια παιχνίδια ενώ για τα ήδη υπάρχοντα υπάρχει μια λίστα για ποια θα patchαριστούν ώστε να επωφεληθούν από το ανώτερο hardware του Pro.

 Αν ήμουν στην θέση σου, με τα χρήματα που ανέφερες θα περίμενα για Pro. Είναι πιο value for money ενώ και στην πιθανή περίπτωση να βγει βραχυπρόθεσμα το PS 5 το Pro έχει ήδη την λίστα παιχνιδιών του PS 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι καταλαβα... Οχι ενταξει δεν με καιει και ο χρονος για το αν θα παιξω αμεσα ή σε κανα μηνα.. ολα καλα.
Βεβαια το fifa και ο 2ος μοχλος ειναι για να μπουν στην λιστα και αυτα μετα την αγορα του PS4.
Μου φαινεται θα περιμενω για το Pro σαν πιο future-proof κονσολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου λεγα να περιμενεις μέχρι τις γιορτές να βγουν και τα πρωτα review να δουμε και τι μας περιμενει.

Καλα τα hardware αλλά δε νομιζω να μην υπάρξουν και προβληματα.

Το slim προς το παρόν δεν έχει θέματα ίσα ίσα όλοι λένε οτι είναι και πιο αθόρυβο απο το μεγαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μέχρι τις γιορτές δεν παίζει να περιμένω, το θέλω σχετικά σύντομα για να μαζευόμαστε παρεάκι να παίζουμε κανά βραδάκι..
Θα το τσακίσουν άλλωστε στα reviews από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μέχρι τις γιορτές δεν παίζει να περιμένω, το θέλω σχετικά σύντομα για να μαζευόμαστε παρεάκι να παίζουμε κανά βραδάκι..

Θα το τσακίσουν άλλωστε στα reviews από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας..

 

Τοτε θα σου προτεινα αν προλαβαινεις να ακυρωσεις την αγορα της τηλεορασης σου και να παρεις μια 4k εστω και 4-5 ιντσες λιγοτερες.

Και να παρεις το pro οταν βγει.

 

Μπορει τωρα να ειναι ολα καλα με τη full hd αλλα σε λιγο καιρο που θα τρεχουν τα games σε 4k θα αρχισει να σου κακοφαινετε που δε μπορεις να δεις εσυ 4κ ενω η κονσολα σου θα σηκωνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πάρεις το PRO


Εγώ θα σου λεγα να περιμενεις μέχρι τις γιορτές να βγουν και τα πρωτα review να δουμε και τι μας περιμενει.
Καλα τα hardware αλλά δε νομιζω να μην υπάρξουν και προβληματα.
Το slim προς το παρόν δεν έχει θέματα ίσα ίσα όλοι λένε οτι είναι και πιο αθόρυβο απο το μεγαλο.

 

H εποχή με τα ελλατωματικά hardware πέρασε πριν 10 χρόνια, με τα rrod kai ta ylod. Αυτό φάνηκε με τα πρώτα μοντέλα των PS4 και ΧΟΝΕ, σκυλιά, δεν βγάλανε το παραμικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε θα σου προτεινα αν προλαβαινεις να ακυρωσεις την αγορα της τηλεορασης σου και να παρεις μια 4k εστω και 4-5 ιντσες λιγοτερες.

Και να παρεις το pro οταν βγει.

 

Μπορει τωρα να ειναι ολα καλα με τη full hd αλλα σε λιγο καιρο που θα τρεχουν τα games σε 4k θα αρχισει να σου κακοφαινετε που δε μπορεις να δεις εσυ 4κ ενω η κονσολα σου θα σηκωνει.

 

Δεν γίνεται αυτό που λες.. την τηλεόραση την παίρνω δώρο από το κατάστημα που δουλεύω μιας και είχαμε 3 μοντέλα τηλεοράσεων προσφορά.. Των ένα εκ των οποίων ήταν η Samsung ue55k5500, που πήρα..

Να ακυρώσω δώρο 550 ευρω (για το κατάστημα που δουλευω) ή 700 (στο skroutz) λίγο χλωμό..

Αν την αγόραζα τοτε ναι θα αγόραζα καλύτερη τηλεόραση με αυτά τα λεφτά..

 

Και κάτι που θέλω να επισημάνω.. Τα games μου κυρίως τα παίζω στο pc της υπογραφής.. Το PS4 θα αγοραστεί μιας και θα μπεί στο σπίτι μεγάλωνει τηλεόραση για να κάνουμε παρεάκια τα βράδια με φίλους.. Δηλαδή, εν ολίγης δεν ειμαι ο gamer που θα παρει 100 παιχνιδια για PS4.. 4-5 καλά θα πάρω για μένα και τα φιλαρακια και κανα 2 για την κοπελια.. thats it..

Απο θέμα γενικότερης απόδοσης hardware και future-proof ρωτησα ανάμεσα στα 2..

 

Το πιο συνετό θα ήταν να πάρω το PS4 slim με 2 μοχλουδακια και ετοιμο καινουργιο παιχνιδι στα 359..

Ενω στο αλλο με 410 + κανα 50αρι-60αρι ο μοχλος + αλλα τοσα το fifa βγηκαμε αμεσως αμεσως στο 500αρι..

 

 

Κάτι άσχετο.. Δεν είδα πουθενα στο skroutz να υπάρχει ο νέος μοχλος που βάλανε στο slim (και θα ειναι και στο Pro λογικα)..

Ξέρουμε αν κυκλοφορει μεμονομένα στα μαγαζιά ή ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ στο ίδιο δίλημμα είμαι και έχω και 4κ τηλεόραση..

Ναι η λογική λέει ότι το pro θα τρέχει καλύτερα τα παιχνίδια αλλά ποιος περιμένει 1 μήνα ακόμα για να βγει και δεν ξέρω πόσο ακόμα για να βγάλει καμιά καλή προσφορά (τουλάχιστον με δεύτερο dualshock).. και πάμε για +100 ευρώ τουλάχιστον για μια αντίστοιχη προσφορά, λεφτά που μπορείς να τα δώσεις για να πάρεις 3-4 παιχνίδια ή 1-2 παιχνίδια και μια συνδρομή στο psplus.. Γιατί καλύτερα περισσότερα games παρά καλύτερα γραφικά..   

Με βλέπω μες στη βδομάδα να παίρνω το slim.. Όσο για το πόσο future proof θα είναι δεν πιστεύω να έχει ιδιαίτερο πρόβλημα αφού ακόμα αντέχει το ps3.. Εξάλλου και τα δύο θα έχουν πρόβλημα στο μέλλον γιατί κανένα χρόνο μετά το scorpio βλέπω να παρουσιάζει και η sony το ps5 για να μην μείνει πίσω, οπότε θα έχουν και τα δύο την ίδια μοίρα..

 

Σχετικά με το καινούργιο dualshock είπαν ότι θα αρχίσει να πωλείται μεμονωμένο αλλά δεν διευκρίνισαν το πότε.. Ακόμα τίποτα..

 

Και κάτι ακόμα.. Ξέρει κανείς αν κάποιο κατάστημα δίνει το slim με το fifa και δεύτερο dualshock σε urban camouflage χρώμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εδωσα το κανονικο και περιμενω το pro.Μετα απο τις διαφορες στο hardware που ειδα και ειδικα στη gpu ξενερωσα,οποτε το εσπρωξα οσο ακομα περναει η μπογια του και περιμενω το καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...