Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σορυ για το οφτοπικ,

ήμουν στο μετρό με μια γνωστή μου, επαιζα 3ds - Zelda link beetween 2 worlds. και αυτή angry birds sto iphone.

 

και μου λεει σε μια φάση "καλά τι είναι αυτο το μπεμπέ που ασχολείσαι....",

 

με αυτή την ημιμάθεια καταλαβαίνεται γιατί πουλάνε σαν τρελά τα κινητά και σε τιμές ταβάνια...

 

 

Ήμουν στο μετρό με μια γνωστή μου και έπαιζα Angry birds. Αυτή έπαιζε Zelda. 

Και μου λέει σε μια φάση, καλά τι κουλό είναι αυτό που παίζεις; 

 

με αυτήν την ημιμάθεια καταλαβαίνετε γιατί πουλάει σαν τρελό το 3ds.

 

Στο πιο σοβαρό τώρα, υπάρχει κάποιος "αντρικός" λόγος που λέεει ότι πρέπει να ασχολούμαστε μόνο το Zelda και όχι ας πούμε με το Angry birds;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δε με καταλαβες. αλλού θέλω να το πάω. δεν κατηγορώ το ungry birds.

 

απλά με το που δει ο αλλος τη φατσα του λινκ σε handheld κονσόλα. συνεπάγεται ότι ειναι και παιδικό.

 

αν το ίδιο παιχνίδι ήταν σε iphone 5, θα ήταν "ψαγμένο".


δλδ οσο μπεμπέ είναι το ungry birds,αλλο τοσο είναι και το zelda.  σαν εικόνα η φάτσα του λινκ με τα πουλάκια δεν έχουν καμιά διαφορά ωριμότητας.

 

Αρα μην κρίνεις το gaming επειδή είναι σε glamour κινητό ή σε φωρητό της nintendo.

 

εκεί θέλω να καταλήξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα τεχνολογικό forum, προτείνεις να περιμένεις κάποιος 1+ χρόνο; 

 

 

Παιδία μην παίρνετε το iphone 5s, πάρτε το προηγούμενο που είναι δοκιμασμένο; Τηλεόραση 3D; Άσε καλύτερα να δοκιμάσουν οι άλλοι πρώτα. Έβγαλε η intel νεό επεξεργαστή; Εσύ πάρε τον παλιό που είναι δοκιμασμένος. Νέο αυτοκίνητο-μοντέλο το 2014; Εσύ πάρε το παλιό.... και πάει λέγοντας.

 

 

Υ.Γ.

 

5.5 εκατομύρια πωλήσεις σε διαψεύδουν. Όποιος θέλει να είναι ένα βήμα πίσω (ΠΑΝΤΑ), ορίστε. Οι νορμάλ άνθρωποι διαφωνούν.

 

Και επειδη ειμαστε σε τεχνολογικο φορουμ αυτοματα οποιος ρωταει αν θα πρεπει να παει σε αγορα για κατι θα πρεπει να του λεμε "μα και φυσικα να προχωρησεις στην αγορα του, ειναι καινουργιο αλλωστε". Αν ηταν τοσο αυτοματο ο ανθρωπος δεν θα ανοιγε topic, απλα θα πηγαινε και θα τα εσκαγε. Προφανως το παλικαρι τα εχει ετοιμα μεν να τα σκασει αλλα απο την αλλη εχει και αυτην την φωνουλα (της λογικης) μεσα του που του φωναζει "μην κανεις καμια βιαστικη μαλακια, ψαξε το λιγο πρωτα". 

 

Η βασικη ερωτηση ειναι ΓΙΑΤΙ να το παρει τωρα? Βιαζεται να παιξει κατι σε αυτο? Υπαρχει καποιο αποκλειστικο παιχνιδι που πρεπει οπως και δηποτε να το εχει τωρα και δεν μπορει χωρις αυτο? Μηπως θα επρεπε αυτα τα 400 ευρω να τα χρησιμοποιησει σε κατι αλλο? Παραδειγμα να κανει μια γαματη αναβαθμιση στο PC του πρωτα? 

 

Και φιλος ναι, οι ανθρωπο μια χαρα κοιτανε και προηγουμενες τεχνολογιες αν οι τιμες ειναι αυτες που πρεπει. Οι πωλησεις των μεταχειρισμενων θα σε πεισουν για του λογου το αληθες. Ισχυει για ολα τα προιοντα τεχνολογιας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Η βασικη ερωτηση ειναι ΓΙΑΤΙ να το παρει τωρα? Βιαζεται να παιξει κατι σε αυτο? Υπαρχει καποιο αποκλειστικο παιχνιδι που πρεπει οπως και δηποτε να το εχει τωρα και δεν μπορει χωρις αυτο? Μηπως θα επρεπε αυτα τα 400 ευρω να τα χρησιμοποιησει σε κατι αλλο? Παραδειγμα να κανει μια γαματη αναβαθμιση στο PC του πρωτα? 

 

 

Δεν μπορώ να σε καταλάβω. Γιατί να το πάρει σε 1 χρόνο; Γιατί όχι σε 2 ή 3; Τότε θα υπάρχουν πολλαπλάσια παιχνίδια. Και γιατί να κάνει αναβάθμιση τον υπολογιστή του τώρα; Σε 1 χρόνο θα έχουν βγει καινούρια. Άρα ή παίρνεις τα νέα, ή βρίσκεις αυτά μεταχειρισμένα και απομένως πιο φτηνά... και πάει μακρυά η βαλίτσα.

 

Με λίγα λόγια η απόφαση είναι απλή, αρκεί να απαντήσεις στην παρακάτω ερώτηση.

Θέλω να πάρω κονσόλα; Εάν ναι, παίρνεις τώρα. Αν όχι, δεν παίρνεις. Σε 1 χρόνο δεν θα αλλάξει κάτι.

 

 

Να συπληρώσω, ότι ένα τεχνολογικό forum πρέπει να απαντάει σε ερωτήματα του στυλ

α) παιδιά με τις ανάγκες που έχω, τί υπολογιστή να πάρω;

β) να πάρω το χ μαρκούτσι, ή σε λίγο βγαίνει το νέο;

γ) ποιο από τα 2 να πάρω;

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μιλήσω και ο OP, ανέκαθεν συμφωνούσα με την άποψη του ikaruga, είτε μιλάμε για hardware είτε για software (και κυρίως παιχνίδια). Έκανα αρκετά beta (και alpha...) tests στη ζωή μου και πλέον δεν έχω την κάψα να πάρω κάτι day 1. Καλύτερα να περιμένω για να βγει η "σενιαρισμένη" έκδοση (δεδομένου ότι δεν είναι κάτι που επείγει), παρά να τα σκάσω τώρα και να τραβάω τα μαλλιά μου κάθε τρεις και λίγο.

 

Άλλωστε νομίζω και το αρχικό μου post εμμέσως πλην σαφώς αυτό ψάχνει. Αλλιώς θα ρωτούσα από που να το πάρω, όχι πότε. Απλά δεν ξέρω το ιστορικό του PS3, δλδ σε πόσο διάστημα είχανε βγει ανανεωμένες εκδόσεις, πότε το slim κτλ. οπότε θα μπορούσε κάποιος να υποθέσει ότι θα ακολουθηθεί η ίδια πολιτική και για το PS4. Επομένως αν μιλάμε για 1 χρόνο για έστω και ανεπίσημο updated batch, καλώς, αν όμως μιλάμε για 2 χρόνια, τότε απλά κοιτάς να βρεθεί καμιά προσφορά να το τσιμπήσεις. Για slim όπως καταλαβαίνω, ούτε λόγος πριν τα 3 χρόνια.

 

Btw, μερικά κομμάτια από τα αρχικά PS4 ήδη έχουν βγάλει προβλήματα. Το πιο κλασσικό είναι το "red line of death". 

 

 

ΥΓ: @marios_geo: ίσως δεν σου έχει τύχει ποτέ ελλατωματικό first batch, ίσως να είσαι πολύ μικρός ακόμη... άλλα να ξέρεις ειδικά στα τεχνολογικά πράγματα και κυρίως στις νέες τεχνολογίες, 1 χρόνος μπορεί να κάνει απίστευτη διαφορά. Σε 1-2-5 χρόνια το PS4 πάλι σαν PS4 θα πουλιέται και PS4 θα έχει trademark name, άλλα το PS4 του 2018 με του 2013 δεν θα είναι ίδιο σίγουρα. Το θέμα είναι αν οι διαφορές θα είναι μεγάλες ή μικρές, τα ζυγίζεις και προχωράς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εσένα ΟΡ δεν σε καταλαβαίνω; Θες να πάρεις ή δεν θες να πάρεις; Μόνο εσύ ξές.

 

Τέλος, ένα προϊον που βγαίνει στα ράφια, ΔΕΝ είναι πλέον beta. Μπορεί να χαλάσει; Φυσικά, όπως μπορεί και μετά χ χρόνια που θα βγουν τα slim κτλ. Δεν έχουν σταματημό αυτά.


 

ΥΓ: @marios_geo: ίσως δεν σου έχει τύχει ποτέ ελλατωματικό first batch, ίσως να είσαι πολύ μικρός ακόμη... άλλα να ξέρεις ειδικά στα τεχνολογικά πράγματα και κυρίως στις νέες τεχνολογίες, 1 χρόνος μπορεί να κάνει απίστευτη διαφορά. Σε 1-2-5 χρόνια το PS4 πάλι σαν PS4 θα πουλιέται και PS4 θα έχει trademark name, άλλα το PS4 του 2018 με του 2013 δεν θα είναι ίδιο σίγουρα. Το θέμα είναι αν οι διαφορές θα είναι μεγάλες ή μικρές, τα ζυγίζεις και προχωράς.

 

Σε τρώω ηλικιακά, αλλά δεν βλέπω τί σχέση έχει αυτό. Επίσης αγνοείς τον όρο εγγύηση. Αν είσα ανασφαλής, πάρε και επέκταση.

 

 

Κάθε χρόνο βγαίνει νέο τηλέφωνο. Εσύ να πάρεις όχι το περσινό, αλλά το προπέρσινο. Να είσαι ασφαλής, δεν είναι να τρέχουμε τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφέ, κονσόλα για παιχνίδια θα πάρω, όχι μπαταρία για το αυτοκίνητο που μου έμεινε στο δρόμο... προφανώς θα κάτσω και θα το ψυρίσω το θέμα - στον ελεύθερο χρόνο μου εννοείται, τόση σημασία έχει άλλωστε. Και στην τελική δεν ξέρω για εσένα, άλλα εγώ (και πολλοί άλλοι) τα 400 ευρώ δεν θα τα κόψω από το δέντρο να τα δώσω όπου τύχει.

 

Όσον αφορά την εγγύηση, καλά τα λες, άλλα δεν συνυπολογίζεις τον παράγονται του πήγαινε-έλα στο κατάστημα, το αν στο φτιάξουν, το πότε θα στο φτιάξουν, το αν φας άλλα 400 ευρώ σε βενζίνες και τηλέφωνα και email ή αν εκεί που ήθελες να παίξεις 1-2 ώρες θα πρέπει να τις ξοδεύσεις μιλώντας με το service... τα ξέρουμε από high-end gpu cards, PSUs και δεν συμμαζεύεται, δεν είμαστε χθεσινοί. Επειδή κάτι δεν μετριέται απευθείας σε $$$, δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να το υπολογίζουμε καθόλου.

 

Τέλος, είσαι 100% λάθος αν νομίζεις ότι ό,τι βγαίνει στα ράφια, hard & software δεν είναι beta. Εδώ και χρόνια έχουμε περάσει στην εποχή που είμαστε στο αν αυτό που βλέπω μπροστά μου στο ράφι είναι beta ή alpha, όχι gold ή beta! Ο ανταγωνισμός είναι τρελός και επειδή ο κανόνας -σε κάθε αγορά- είναι ότι ο πρώτος παίρνει πάντα την μερίδα του λέοντος, την πληρώνουμε εμείς οι καταναλωτές.

 

Εκτός και αν νομίζεις ότι η εγγύηση ενός έτους της Sony, Apple κτλ δεν είναι κάτι προμελετημένο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν, πάντως, και για την ιστορία, οι αναφορές βλαβών κυμαίνονται σε νορμάλ κι αποδεκτά επίπεδα. Το ότι προβάλλονται περισσότερα απ' ό,τι συνήθως έχει να κάνει με το πώς λειτουργεί το ίντερνετ (και όλη η ανθρωπότητα δηλαδή, το negativity bias παρατηρείται παντού, δεν είναι αποκλειστικότητα του ίντερνετ, απλώς πλέον η διάδωση τέτοιων αναφορών είναι πολύ πιο άμεση και γρήγορη) σε συνδυασμό με το βεβαρημένο παρελθόν του 360 κυρίως (όχι ότι το χοντρό PS3 ήταν σε αποδεκτά επίπεδα με ~15% αστοχία, αλλά τα χάλια του 360 δεν τα είχε). 

 

Αθανάσιε, πάντως, καλά κάνεις και το ψειρίζεις. Εγώ τη γνώμη μου σ' την είπα, αμφιβάλλω πάρα πολύ ότι θα ανανεώσουν κάτι εντός έτους, πόσο μάλλον ότι θα ρίξουν τιμή. Πιο πιθανό μου φαίνεται να παίξει κάνα σιωπηλό revision του χειριστηρίου για να μη φθείρονται τόσο οι αναλογικοί μοχλοί, παρά οτιδήποτε αφορά την κονσόλα. Μιλάω πάντα για επίπεδο υλικού, επειδή στο λογισμικό έχουν πολλά να φτιάξουν/προσθέσουν ακόμα. Οπότε ή περιμένεις 2 χρόνια ή περιμένεις μερικούς μήνες να βγει και κάνα παιχνίδι πέρα από αθλητικά και στρατιωτικά fps (που αν σε ενδιαφέρουν αυτά έχει νόημα και τώρα η αγορά, νομίζω).

 

Το μόνο που θα σου πρότεινα να κάνεις ανεξαρτήτως του πότε θα πάρεις την κονσόλα, τώρα ή σε ένα χρόνο, θα ήταν να κάνεις μια Plus συνδρομή - αφού θα την πάρεις την κονσόλα σίγουρα - για να μαζεύεις τα δωρεάν παιχνίδια. Μπαίνεις στο ps store από το site, τα προσθέσεις στο καλάθι, κάνεις checkout και αυτό ήταν. Ετσι, όταν θα πάρεις με το καλό την κονσόλα θα έχεις και κάμποσα παιχνίδια ήδη.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδελφέ, κονσόλα για παιχνίδια θα πάρω, όχι μπαταρία για το αυτοκίνητο που μου έμεινε στο δρόμο... προφανώς θα κάτσω και θα το ψυρίσω το θέμα - στον ελεύθερο χρόνο μου εννοείται, τόση σημασία έχει άλλωστε. Και στην τελική δεν ξέρω για εσένα, άλλα εγώ (και πολλοί άλλοι) τα 400 ευρώ δεν θα τα κόψω από το δέντρο να τα δώσω όπου τύχει.

 

Όσον αφορά την εγγύηση, καλά τα λες, άλλα δεν συνυπολογίζεις τον παράγονται του πήγαινε-έλα στο κατάστημα, το αν στο φτιάξουν, το πότε θα στο φτιάξουν, το αν φας άλλα 400 ευρώ σε βενζίνες και τηλέφωνα και email ή αν εκεί που ήθελες να παίξεις 1-2 ώρες θα πρέπει να τις ξοδεύσεις μιλώντας με το service... τα ξέρουμε από high-end gpu cards, PSUs και δεν συμμαζεύεται, δεν είμαστε χθεσινοί. Επειδή κάτι δεν μετριέται απευθείας σε $$$, δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να το υπολογίζουμε καθόλου.

 

Τέλος, είσαι 100% λάθος αν νομίζεις ότι ό,τι βγαίνει στα ράφια, hard & software δεν είναι beta. Εδώ και χρόνια έχουμε περάσει στην εποχή που είμαστε στο αν αυτό που βλέπω μπροστά μου στο ράφι είναι beta ή alpha, όχι gold ή beta! Ο ανταγωνισμός είναι τρελός και επειδή ο κανόνας -σε κάθε αγορά- είναι ότι ο πρώτος παίρνει πάντα την μερίδα του λέοντος, την πληρώνουμε εμείς οι καταναλωτές.

 

Εκτός και αν νομίζεις ότι η εγγύηση ενός έτους της Sony, Apple κτλ δεν είναι κάτι προμελετημένο...

 

Δεδομενο ότι δεν έθεσες τα ακόλουθα ερωτήματα

1) Έχω 400 ευρώ, να πάρω ps4 ή γαλα στο παιδί μου

2) Να πάρω παιχνιδομπλιμπλίκι pc 4000 ευρώ ή ps4

κάθε αναφορά στην οικονομική σου κατάσταση είναι τουλάχιστον άκαιρη.

 

Επίσης, αν σε ενοχλεί να περιμένεις 5 μέρες για πιθανή βλάβη του μηχανήματος, αλλά όχι 365 μέρες μέχρι να σιγουρευτείς και να πάρεις ένα, είναι μια λογική που μόνο εσύ καταλαβαίνεις. 

 

Τώρα για τα άλλα περί beta και συνωμοσιολογία εγγύησης, θα βρεις καλύτερες απόψεις στο liako.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που θα σου πρότεινα να κάνεις ανεξαρτήτως του πότε θα πάρεις την κονσόλα, τώρα ή σε ένα χρόνο, θα ήταν να κάνεις μια Plus συνδρομή - αφού θα την πάρεις την κονσόλα σίγουρα - για να μαζεύεις τα δωρεάν παιχνίδια. Μπαίνεις στο ps store από το site, τα προσθέσεις στο καλάθι, κάνεις checkout και αυτό ήταν. Ετσι, όταν θα πάρεις με το καλό την κονσόλα θα έχεις και κάμποσα παιχνίδια ήδη.

 

Πότε τελειώνει η προσφορά για τον μήνα. Πχ το Outlast είναι μέχρι και 28 Φεβρουαρίου (τέλος του μήνα δηλαδή) ή δεν υπάρχει στάνταρ ημερομηνία? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Athanasie sorry που πετάγομαι να γράψω πάλι κάτι off topic στο thread σου.

 

Ρε συ Vole μπορείς να το κάνεις πιο λιανά αυτό που είπες για το plus? Αμα δεν έχω λογαριασμό στο ps και πάρω plus τώρα στην προσφορά (30 ευρώ νοπμίζω) θα μου κρατηθούν οι τίτλοι μέχρι όταν πάρω ps4? Αμα περάσει πάνω απο χρόνος κρατιούνται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι κι αν εχεις αγορασει στο Plus μενει στο λογαριασμο σου.

Για να σου δωσω παραδειγμα εμενα. Εγω εχω Plus απο Δεκ 12. Μου εληξε 9/2/2013 (πηρα 2 μηνες παραπανω με promo codes). 

Αυτη τη στιγμη δεν το εχω ενεργο καθοτι δεν ανανεωσα. Επομενως δε μπορω να παιξω τιποτα που εχω αγορασει ολους αυτους τους 24 μηνες.

Επισης οσο ειχα Plus δεν μπορουσα να εχω στην κατοχη μου τιποτα απ οσα ειχε δωσει πριν τον Δεκ του 12.

Αρα ο κανονας ειναι οτι εχεις στον λογαριασμο σου οτι εχεις αγορασει ενω εισαι ενεργο μελος του Plus. Αν ληξει η συνδρομη αυτα παραμενουν στο λογαριασμο σου αλλα δε μπορεις να τα παιξεις. Μπορεις να τα παιξεις ξανα μολις ξαναενεργοποιησεις.

Αν τωρα εγω ανανεωσω μετα απο 1 -2 -3 μηνες, 1 χρονο (οποτε θελω) αυτοματως ενεργοποιειται οτι εχω αγορασει στο παρελθον (τον 1 χρονο που ημουν μελος) και θα μπορω να αγορασω οτι βγει στο μελλον. Στο ενδιαμεσο που δεν θα ειμαι συνδρομητης (αν πουμε οτι ξαναενεργοποιω μετα απο 2-3 μηνες) δε θα μπορω να εχω στην κατοχη μου επ ουδενι τα παιχνιδια που δινει το Plus οσο διαστημα ημουν ανενεργος αυτους τους 2-3 μηνες..

Υπ' οψιν οτι η αγορα παιχνιδιων ενω εισαι συνδρομητης μπορει να γινει και μεσω PC (να καταχωρηθουν στο λογαριασμο σου) απο εδω

https://store.sonyentertainmentnetwork.com/#!/en-gr/home/games/psplus

Μπορεις να αγορασεις παιχνιδια ακομη και για κονσολες που δεν εχεις στην κατοχη σου (PSV, PS3) εφ οσον εισαι συνδρομητης του Plus. Δηλαδη ενας χρηστης PS3 με Plus μπορει και αγοραζει σημερα και παιχνιδια για PSV η PS4 και ας μην εχει τις κονσολες.

Επομενως η απαντηση στην ερωτηση σου ειναι ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ.

 

Ομως δε ξερω τι γινεται αν δεν εχεις κανενα συστημα PS. Δηλαδη απλα να φτιαξεις λογαριασμο PSN και μετα να ενεργοποιησεις το Plus. Νομιζω οτι χρειαζεται τουλαχιστο ενα συστημα PS ωστε να κανεις activation μεσα απο την κονσολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διορθώσω κάτι. Δε μπορείς να παίξεις ότι έχει πάρει που προϋποθέτει plus. Αν εσύ έχεις αγοράσει ένα Game από το μάρκετ σε κανονική τιμή μπορείς να το παίξεις και χωρίς plus. Αυτό που λες είναι κύριος για τα δωρεάν παιχνίδια που έχεις πάρει μέσω plus. Δε ξέρω βέβαια τι γίνεται αν αγοράσεις κάποιο απλά δε καλύτερη τιμή λόγο plus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει αλλο τα παιχνιδια που αγοραζεις εκτος Plus. Αυτο ειναι αλλο θεμα.

Εννοειται πως αυτα ειναι ενεργα δια παντος στον λογαριασμο σου.

οσον αφορα τα discounts λογω Plus ισχυει οτι και γι αυτα εκτος Plus. Τα αγορασες με εκπτωση λογω Plus αλλα παραμενουν ενεργα και μετα την ληξη του Plus.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είμαι στο Plus και αγοράσω ένα παιχνίδι 15 ευρώ. και εκτός Plus Κάνει 16. με το τέλος της συνδρομής δεν θα μπορώ να το παίξω λογικά με αυτά που διαβάζω. 

 

κουλό  :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...