Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ολη την κατασταση εχουν κοπει και οι προσφορες στο ps4. Την Black Friday και τα χριστουγεννα το εβρισκες την κονσολα με 220,00 ή 250 μαζι με παιχνιδι. Τωρα με 309,00 σκετη η κονσολα σε πιανουν λιγο κοροιδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όπως λέω για κάθε γενιά κονσολών, η καλύτερη περίοδος να αγοράσει κάποιος κονσόλα είναι λίγο πριν βγει η νέα γενιά. Καταρχάς, θα έχεις το τελευταίο revision της κονσόλας με ό,τι αυτό συνεπάγεται (καλύτερο hardware, λιγότερο θόρυβο, καλύτερη απαγωγή θερμότητας, κ.τ.λ.). Επίσης, έχεις να διαλέξεις από ένα σωρό παιχνίδια που βγήκαν καθ' όλη τη διάρκεια της εκάστοτε γενιάς που μιλάμε. Και τέλος οι τιμές σε hardware (κονσόλα, χειριστήρια, κ.τ.λ.) αλλά και σε παιχνίδια είναι, τις περισσότερες φορές, στον πάτο αυτές τις περιόδους σε σχέση με το όταν πρωτοβγήκε η κονσόλα.

Υ.Γ. Δυστυχώς, λόγω κορονοϊου, οι τιμές είναι αλλ' αντ' άλλων αυτή την περίοδο, ειδικά στο PS4. Γι΄ αυτό λίγο υπομονή αυτές τις ημέρες μέχρι να επανέλθουν οι τιμές στα φυσιολογικά επίπεδα.

Επεξ/σία από maniacos93
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Όπως λέω για κάθε γενιά κονσολών, η καλύτερη περίοδος να αγοράσει κάποιος κονσόλα είναι λίγο πριν βγει η νέα γενιά. Καταρχάς, θα έχεις το τελευταίο revision της κονσόλας με ό,τι αυτό συνεπάγεται (καλύτερο hardware, λιγότερο θόρυβο, καλύτερη απαγωγή θερμότητας, κ.τ.λ.). Επίσης, έχεις να διαλέξεις από ένα σωρό παιχνίδια που βγήκαν καθ' όλη τη διάρκεια της εκάστοτε γενιάς που μιλάμε. Και τέλος οι τιμές σε hardware (κονσόλα, χειριστήρια, κ.τ.λ.) αλλά και σε παιχνίδια είναι, τις περισσότερες φορές, στον πάτο αυτές τις περιόδους σε σχέση με το όταν πρωτοβγήκε η κονσόλα.

Υ.Γ. Δυστυχώς, λόγω κορονοϊου, οι τιμές είναι αλλ' αντ' άλλων αυτή την περίοδο, ειδικά στο PS4. Γι΄ αυτό λίγο υπομονή αυτές τις ημέρες μέχρι να επανέλθουν οι τιμές στα φυσιολογικά επίπεδα.

προσωπικά δεν θελω να παίζω παλια γενια παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

προσωπικά δεν θελω να παίζω παλια γενια παιχνιδια.

Οτι πληρωσεις παιρνεις.

Αν μπορεις να ανταποκριθεις οικονομικα, παρε ps4 τωρα αγορασε και καμια 15 exclusives. Θα σου βγει ενα πακετο πανω απο 500 ευρω. Οταν βγει το ps5  παιρνεις και αυτο και το εχεις για μια εφταετια σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, APPLEGEEK είπε

προσωπικά δεν θελω να παίζω παλια γενια παιχνιδια.

Μιλάμε για την προηγούμενη γενιά, από τέλος του 2013 και μετά. Δεν αναφέρομαι για γενιές PS1 ή PS2 που λογικό είναι κάποιους να τους ξινίσουν τα γραφικά. Για πιο λόγο εσύ δεν παίζεις προηγούμενης γενιάς παιχνίδια, αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά είναι να μου στείλει ένα παιδί ένα ps4 pro.Πειτε μου λίγο τι πρέπει να προσέξει κανείς στην αγορά μεταχειρισμένου ps4.Γνωριζω ότι πρέπει να ελέγξω να υπάρχει σκληρος.Επισης τι παίζει με το network banned αρκει να του ζητησω να συνδεθει στο network για να ελλεχξω οτι δεν ειναι banned?

Ας με βοηθήσει κάποιος γιατι είμαι άσχετος από ps4

Επεξ/σία από Dimos D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2020 στις 1:07 ΠΜ, Dimos D είπε

Καλησπέρα παιδιά είναι να μου στείλει ένα παιδί ένα ps4 pro.Πειτε μου λίγο τι πρέπει να προσέξει κανείς στην αγορά μεταχειρισμένου ps4.Γνωριζω ότι πρέπει να ελέγξω να υπάρχει σκληρος.Επισης τι παίζει με το network banned αρκει να του ζητησω να συνδεθει στο network για να ελλεχξω οτι δεν ειναι banned?

Ας με βοηθήσει κάποιος γιατι είμαι άσχετος από ps4

Γενικά αν είναι μακριά και δεν το δεις ,πες τον να σε στείλει βίντεο στο menu να είναι συνδεμένος στο psn και μετά να βάλει και ένα cd να παίξει για να δεις αν το τραβάει καλα αν ακούγονται περίεργοι ήχοι κτλ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, THE GG GAMER είπε

Γενικά αν είναι μακριά και δεν το δεις ,πες τον να σε στείλει βίντεο στο menu να είναι συνδεμένος στο psn και μετά να βάλει και ένα cd να παίξει για να δεις αν το τραβάει καλα αν ακούγονται περίεργοι ήχοι κτλ...

Καλημέρα πάντα καινούργια για να είσαι ήσυχος και επίσης δεν χάνεις λεφτα πολλλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, THE GG GAMER είπε

Γενικά αν είναι μακριά και δεν το δεις ,πες τον να σε στείλει βίντεο στο menu να είναι συνδεμένος στο psn και μετά να βάλει και ένα cd να παίξει για να δεις αν το τραβάει καλα αν ακούγονται περίεργοι ήχοι κτλ...

Πολύ σωστός τσεκαρα πληροφορίες και το σκέφτηκα και γω αυτό.Θενξ παιδια μάλλον θα το πάρω χέρι με χερι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dimos D είπε

Πολύ σωστός τσεκαρα πληροφορίες και το σκέφτηκα και γω αυτό.Θενξ παιδια μάλλον θα το πάρω χέρι με χερι

Κοίταξε αν το άτομο έχει αρκετές αξιολογήσεις πχ πάνω από 15 με 20 μπορείς να  το εμπιστευτείς.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης

Καλησπέρα με ενδιαφέρει να αγοράσω τον άλλο μήνα το PS4 Slim και θέλω να ρωτήσω. Θα βγεί το PS5 οπότε θεωρητικά θα πέσει η τιμή του PS4. Πότε αναμένεται να γίνει αυτό; Και σε τι επίπεδο θα πάει η τιμή πχ στα 199€ που ήταν τα Χριστούγεννα; Θέλω επίσης να πάρω κ κάποια παιγνίδια πιο πολύ FIFA, TEKKEN, MORTAL COMPACT και SPIDERMAN, εννοείται να παίζω 1 φορά την εβδομάδα όχι παραπάνω. Έχω κ δουλειά κ θα γραφτώ κ σε φροντιστήριο να δώσω Πανελλήνιες από Σεπτέμβριο. Επίσης θα κάνω κ μία συλλογή με ταινίες super-heroes νομίζω τις παίζει το PS4 σωστά; Παίζει μόνο dvd ή και blue-ray? Επειδή δεν τα ξέρω κ τόσο καλά. Επίσης είμαι σε σκέψη να αγοράσω τηλεόραση SONY 40'' μάλλον Full HD, κάποιοι μου λένε για SAMSUNG ή LG, αλλά είμαι κάπως ''πιστός'' της SONY.

Πείτε μου απόψεις, ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε, το ps4 slim εδω και 4 χρονια καθε black friday kai καθε xmass η τιμη παει στα 199Ε...τωρα αν βγει κανα ps4 super slim [επειδη τα ιδια κανει πανω κατω η sony σε καθε νεα παρουσιαση] λογικα το ps4 super slim θα κανει 250Ευρω και το ps4 slim παλι θα παιζει εκει στα 199E. τωρα για τηλεοραση, δεν αξιζει να παρεις sony FHD το 2020, γιατι απο απο οτι βλεπω η τιμη κιολας ειναι πανω απο 350E στις 43", περνεις ωραιοτατα μια 4k samsung ή LG στα 300eyro και εισαι ενα επιπεδο πανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την τηλεόραση θα συμφωνήσω να πάρεις κάποια 4κ τώρα ποια δεν συμφέρουν η fhd.Το ps4 παίζει κανονικά Blu-ray ταινίες,τώρα μπορείς να αγοράσεις από εδώ κάποιο μεταχειρισμένο στα 150€,για να μην περιμένεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα , έχω μια 50ρα Samsung 4K τηλεόραση  και σκέφτομαι να πάω για το pro ... Αλλά η τιμή του είναι πολύ τσιμπημενη αυτήν την περίοδο (400 ευρώ τουλάχιστον ) . Πόσο καιρό πρέπει να περιμένω για να πέσει η τιμή έστω στα 350 περίπου ; Να πω επίσης ότι από τίτλους  μου αρέσουν πολύ : Ratchet and Clank , Last of Us , Uncharted . Είχα στο παρελθόν ps2 , psp , ds και τώρα λέω να επανέλθω . Επίσης πείτε μου γνώμες και για το θόρυβο που κάνει το pro . Ευχαριστώ , εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από DonaldSand
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Μεταφορά ψηφιακών παιχνιδιών από μεταχειρισμένο PS4 Pro

Θέλω να αγοράσω ένα ps4 pro που ο ιδιοκτήτης του έχει ψηφιακά παιχνίδια. Μου είπε ότι κάπως έχει διαμερισει τα παιχνίδια έτσι ώστε όταν κάνει logout το λογαριασμό του και δημιουργήσω εγώ έναν δικό μου θα συνεχίσω να τα έχω εγώ όλα.

Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ή θα χάσω τα παιχνίδια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...