Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, vaaaaa είπε

Θέλω να αγοράσω ένα ps4 pro που ο ιδιοκτήτης του έχει ψηφιακά παιχνίδια. Μου είπε ότι κάπως έχει διαμερισει τα παιχνίδια έτσι ώστε όταν κάνει logout το λογαριασμό του και δημιουργήσω εγώ έναν δικό μου θα συνεχίσω να τα έχω εγώ όλα. Μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ή θα χάσω τα παιχνίδια? 

Τα παιχνίδια ανήκουν στον λογαριασμό που έχουν αγοραστεί.

Μην εμπιστεύεσαι κανέναν, αν αλλάξει κωδικό στο PS4 πρώτος, θα χάσεις τον λογαριασμό.

Ακόμα και να προλάβεις να αλλάξεις κωδικό πρώτος, νομίζω πως χρειάζεται επιβεβαίωση μέσω του email που έχει καταχωρηθεί στο PS4, αν δεν έχεις πρόσβαση εσύ στο email δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα.

Μπορεί ακόμα να είναι και κλεμμένος λογαριασμός.

Κονσόλα μεταχειρισμένη ας αγοράσεις, λογαριασμό όχι.Πλέον τα παιχνίδια είναι φθηνά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Τα παιχνίδια ανήκουν στον λογαριασμό που έχουν αγοραστεί.

Μην εμπιστεύεσαι κανέναν, αν αλλάξει κωδικό στο PS4 πρώτος, θα χάσεις τον λογαριασμό.

Ακόμα και να προλάβεις να αλλάξεις κωδικό πρώτος, νομίζω πως χρειάζεται επιβεβαίωση μέσω του email που έχει καταχωρηθεί στο PS4, αν δεν έχεις πρόσβαση εσύ στο email δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα.

Μπορεί ακόμα να είναι και κλεμμένος λογαριασμός.

Κονσόλα μεταχειρισμένη ας αγοράσεις, λογαριασμό όχι.Πλέον τα παιχνίδια είναι φθηνά.

Σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vaaaaa είπε

Σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Και μόνο με απόδειξη η μεταχειρισμένη κονσόλα και ας έχει λήξει η εγγύηση.

Αφού πρώτα κάνεις έρευνα πόσο έχει καινούρια και πόσο αξίζει ως μεταχειρισμένη, ανάλογα πόσο καιρό έχει χρησιμοποιηθεί.Ο καθένας πουλάει όσο του κατέβει.

Αν μπορείς να δείς την κονσόλα σε λειτουργία και να ελέγξεις και το drive ακόμα καλύτερα.Μετά την απομάκρυνση του ταμείου ουδέν λάθος αναγνωρίζεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Just now, Zengar Zombolt said:

για μενα δεν αξιζει....
σε 2-3 βδομαδες βγαινει το ps5
πεταμενα λεφτα για ps4 τωρα

ναι απλα η διαθεσημοτητα τωρα παει για 2021 γιαυτο το σκεφτομαι το ps4.

και αν παω σε ps5 αξιζει digital edition η το κανονικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mike0402 είπε

ναι απλα η διαθεσημοτητα τωρα παει για 2021 γιαυτο το σκεφτομαι το ps4.

και αν παω σε ps5 αξιζει digital edition η το κανονικο?

κανε την παραγγελια σου σε μερικα καταστηματα και που ξερεις μπορει να το παρεις στο release
αλλα ακομα και ετσι να ειναι και το παρεις τελος 2020 η αρχη 2021 παλι αξιζει την αναμονη
για ενα πολλαπλασια ( χωρις υπερβολες) μηχανημα που θα το κρατησεις για χρονια σε αντιθεση με ενα Ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Zengar Zombolt said:

κανε την παραγγελια σου σε μερικα καταστηματα και που ξερεις μπορει να το παρεις στο release
αλλα ακομα και ετσι να ειναι και το παρεις τελος 2020 η αρχη 2021 παλι αξιζει την αναμονη
για ενα πολλαπλασια ( χωρις υπερβολες) μηχανημα που θα το κρατησεις για χρονια σε αντιθεση με ενα Ps4

οκ και ποια απο τις 2 εκδοσεις να παρω?digital η κανονικο?γιατι ειναι και 100 ευρω διαφορα!ποιο αξιζει?υποψιν θελω να παιξω και καποια παιχνιδια του ps4 οταν με το καλο το παρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, mike0402 είπε

οκ και ποια απο τις 2 εκδοσεις να παρω?digital η κανονικο?γιατι ειναι και 100 ευρω διαφορα!ποιο αξιζει?υποψιν θελω να παιξω και καποια παιχνιδια του ps4 οταν με το καλο το παρω

ιδια κονσολα ειναι ειτε digital ειτε disc
αναλογα ποιες ειναι οι αγοραστικες σου συνηθειες
αγοραζεις disc η digital τα games σου;

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, Zengar Zombolt said:

ιδια κονσολα ειναι ειτε digital ειτε disc
αναλογα ποιες ειναι οι αγοραστικες σου συνηθειες
αγοραζεις disc η digital τα games σου;

δεν εχω θεμα!να τα παιρνω σε καλυτερη τιμη θελω γιατι αν αγοραζω μονο απο ps store θα παιρνεις ενα παιχνιδι στην αρχικη του τιμη!

υπαρχει και αλλος τροπος εκτος ps store για ψηφιακα παιχνιδια και οχι disc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mike0402 είπε

δεν εχω θεμα!να τα παιρνω σε καλυτερη τιμη θελω γιατι αν αγοραζω μονο απο ps store θα παιρνεις ενα παιχνιδι στην αρχικη του τιμη!

υπαρχει και αλλος τροπος εκτος ps store για ψηφιακα παιχνιδια και οχι disc?

υπαρχουν κλειδαδικα για ps4 games 
φαντάζομε θα υπαρχουν και για ps5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορίες αγοράς μεταχειρισμένου PS4 Pro

Καλησπέρα έχω την εξής ερώτηση 

πριν 3 χρόνια είχα αγοράσει από υα public ps4 1tb αλλά για κάποιο λόγο έκανε θόρυβο με το Ίντερνετ σερνόταν και μου ψιλό κολλούσε στο pes 

πηγα το αλλαξα γιατί είχε εγγύηση 

μετα από δυο βδομαδες που πήρα καινούργιο πίσω, και αυτό το ξέρω γιατί ήξερα το παιδί που ήταν στο service 

με το Ίντερνετ έστρωσε αλλά και πάλι έκανε θόρυβο και μετά από 3-4 ώρες παιχνιδιού ψιλό κολλούσε 

με τα πολλά και τα λίγα το πούλησα σε έναν γνωστό μου λέγοντας τα προβλήματα 

 

Φτάνουμε στο 2020 και σκέφτομαι να πάω μεταχειρισμένο ps4 pro.. τι θα πρέπει να ρωτήσω πριν το πάρω

Και θα υπάρχει περιπτώσει να τρώει λαγγαρισματα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα αν η κονσολα που θα παρεις ειναι οκ δεν θα εχεις κανενα θεμα ισως να κανει λιγο θόρυβο παραπανω οπως κανουν τα περισσότερα ps4 pro , δεν υπαρχει κατι να ρωτησεις .
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...