Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα να μην πάρεις ακόμα την κονσόλα για τους εξής λόγους:

-1ον: περίμενε να βγει έκδοση με παιχνίδι δώρο

-2ον: περίμενε οποσδήποτε να βγει κάποιο revision (πάντα οι πρώτες εκδόσεις είναι και λίγο beta).

 

Όσο για slim έκδοση, από τη μέχρι τώρα στρατηγική της Sony, έχουμε δει ότι αργεί αρκετά και συνήθως έρχεται μαζί με μείωση τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν υπάρχει παιχνίδι που σε ενδιαφέρει  στο ps4 ,πάρτο τώρα.Σχετικά με το beta testers  σε νέα κονσόλα ,νομίζω είναι θέμα τύχης.Εγώ είχα πάρει πσ2 από την πρώτη μέρα ,μαζί με τον αδερφό μου και οι κονσόλες δουλεύουν ακόμη χώρίς να έχουν παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Ο αδερφός μου πήρε επίσης την πρώτη ημέρα το fat ps3 το 60αρι και ακόμη δουλεύει μια χαρά.Εγώ προσωπικά τώρα με τα παιχνίδια που κυκλοφορουν στο ps4 , δεν θα το αγόραζα ακόμη (ασ είναι καλά ο κότσος με την προσφορά του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει παιχνίδι που σε ενδιαφέρει  στο ps4 ,πάρτο τώρα.Σχετικά με το beta testers  σε νέα κονσόλα ,νομίζω είναι θέμα τύχης.Εγώ είχα πάρει πσ2 από την πρώτη μέρα ,μαζί με τον αδερφό μου και οι κονσόλες δουλεύουν ακόμη χώρίς να έχουν παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Ο αδερφός μου πήρε επίσης την πρώτη ημέρα το fat ps3 το 60αρι και ακόμη δουλεύει μια χαρά.Εγώ προσωπικά τώρα με τα παιχνίδια που κυκλοφορουν στο ps4 , δεν θα το αγόραζα ακόμη (ασ είναι καλά ο κότσος με την προσφορά του).

Καλά, κι εγώ ξέρω άτομο με 360 πρώτης φουρνιάς που δουλεύει ακόμα και δεν το πολυπροσέχει κιόλας, αλλά αυτό δε λέει τίποτα :P 

 

Δε νομίζω ότι θα ξαναζήσουμε τέτοια failures rates, πάντως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Αξιζει η αγορα PS4?

 

Εχω ενα pc με επεξεργαστη AMD fx 8320 vga ati hd7770 kai 8gb ram..Ηθελα την γνωμη σας για το αν αξιζει να προχωρησω στην αγορα PS4 η δεν  θα δω καποια διαφορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα αν θες exlusives οπως uncharted god of war gran turismo the order πας ανετα σε ps4...Πιστευω πως με μια αναβαθμιση της καρτας γραφικων στα 300 ευρω κοιτα να ειναι σιγουρα πανω απο 2GIGA εισαι καλυμμενος...!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει η αγορά του ,όταν θα βγουν τα παιχνίδια που ανέφερε ο φίλος παραπάνω (αν σου αρέσουν).Αν το παίρνεις για τα multi τότε αγόρασε μια καλή κάρτα γραφικών και είσαι μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καθαρα υποκειμενικο το αν "πρεπει" ή αν "αξιζει" να πας για αγορα ενος ps4/gpu/xbone κτλ. Οπως ανεφερε και το παραπανω μελος ειναι και τι παιχνιδια σου αρεσουν. Αν εισαι πιο πολυ του first person shoot em up/action κτλ μεινε οπως εισαι και κανε μια αναβαθμιση στη gpu σου οταν μπορεις οικονομικα. Θα παιζεις για αρκετο καιρο και οπως εισαι, απλα αν θες το κατι παραπανω.. Αν θελεις να παιξεις τα gow, uncharted Last of us κτλ το ps4 εξναι μονοδρομος. Αν σ αρεσει halo, gears of war, fable, forza κτλ πας για xbone. Ειναι και το τι τυπος εισαι. Σου αρεσει η φαση του pc , install, drivers, δεκαπεντε χιλιαδες updates για καθε μλκια που υπαρχει στο pc σου; Δεν μπορω να το ξερω αυτο Στην κονσολα δεν υπαρχουν αυτα. Αραζεις καναπε αντι για καρεκλα, φραπεδουμπα, τσιγαρουμπα, βαζεις το cd κ επαιξε. Οκ.. η ποιοτητα ειναι λιγο χειροτερη, τo framerate χειροτερο χωρις φιλτρα/AA και τα σχετικα αλλα η γενικη εικονα και αυτο που θελει να δωσει ενα game στο δινει. Αυτα απο εμενα. Ειναι γνωμη μου οπως και εσυ φανταζομαι εχεις την δικη σου περι κονσολας/pc.

 

ps: Δεν βγαζω το wii/ wii u απο την λιστα εννοειται με τα super mario,zelda , mario cart κτλ. Ειναι τι σου αρεσει, οτι και να σ πουνε για το τι πρεπει ή αξιζει ειναι φανμποισμοι και τπτ παραπανω.

 

Προτασεις μπορουμε να σου κανουμε οσες θελεις, απλα ο καθε ενας απο εμας θα λεει αυτο που του αρεσει να παιζει. Δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα στο γουστο,αρα οι αποψεις διαφερουν και θα ακουσεις πολλα και διαφορα εδω..

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως καταλαβες λοιπον αν θες να ασχολεισαι με μικρολεπτομερειες στα γραφικα αν το παιχνιδι τρεχει στα 30 40 η 50fps θα παρεις pc που μπορει να αποδωσει καλυτερα απο κονσολα...Αλλιως οπως ειπαν και τα παιδια για να μην καθεσαι να σκας παιρνεις ενα ps4 βαζεις δισκακι παιζεις!!Τοσο απλο...!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα pc με επεξεργαστη AMD fx 8320 vga ati hd7770 kai 8gb ram..Ηθελα την γνωμη σας για το αν αξιζει να προχωρησω στην αγορα PS4 η δεν  θα δω καποια διαφορα..

 

Για μένα δεν είναι τα specs που κάνουν την διαφορά αλλά το ότι για 2-3 χρόνια δεν θα βλέπεις διαφορά υπέρ του PC για τον απλό λόγο πως οι ίδιο οι developers στοχεύουν το μέσο σύστημα. Οπότε προς το παρών PS4 και μετά από δύο χρόνια προχωράς σε upgrade.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο pc θα δεις λιγο καλυτερα γραφικα, αλλα στις κονσολες θα απολαυσεις τις αποκλειστικοτητες

προσωπικα πιστευω πως αξιζει το ps4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως το κοβω μαλλον θα προχωρησω στην αγορα του τελικα αλλα λεω να περιμενω μεχρι τν οκτωβρη που ολο και καποιο καλυτερο πακετακι θα βγαλουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...