Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εμένα άλλη είναι η ερώτησή μου....

 

Δεδομένου οτι το Ps4 είναι καλή σειρά, δηλαδή δεν βγάζει προβλήματα, αξίζει να το αγοράσει κανείς τώρα?? σκεπτόμενος οτι τα 500 gb θα είναι αρκετά? η να περιμένω την επόμενη έκδοση με 1Terra ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα άλλη είναι η ερώτησή μου....

 

Δεδομένου οτι το Ps4 είναι καλή σειρά, δηλαδή δεν βγάζει προβλήματα, αξίζει να το αγοράσει κανείς τώρα?? σκεπτόμενος οτι τα 500 gb θα είναι αρκετά? η να περιμένω την επόμενη έκδοση με 1Terra ?

Μπορεις οποτε θελεις να βαλεις οτι δισκο επιθυμεις. Αλλα λογικα θα βγαλουν και ps4 με μεγαλυτερο δισκο γιατι οντως οτι παιχνιδι του εχω βαλει μεχρι τωρα ειναι πανω απο 15 gb. Θα υπαρξει προβλημα χωρου σιγουρα πιο μετα...Αυτα περι του δισκου, το αν αξιζει το ps4 εχω πει την γνωμη μου παραπανω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Αγορα Ps4

 

καλημερα σας.

Θα αγορασω στο κοντινο μελλον το πσ4 πριν το κανω θα ηθελα την γνωμη σας αν αξιζει να το αγορασω τωρα η θα βγαλουν τπτ πιο καινουργιο (slim ) και για να αποφυγω τυχων προβληματα (οπως να εχει προβληματακια με την θερμοκρασια,δυσλητουργεις και διαφορα τετοια αμ ειχει ) και μην κλαιω τα $$ μου μετα γτ ειναι και δυσκολες οι εποχες 

Αξιζει η αγορα used ps4 και τη να προσεχω εκει

Σας ευχαριστω εκ τον προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεξε μην πωληθει κανενα ps4 παραπανω και πεσουν εξω τα καραβια σου Harry Grey.

 

Στα του θεματος τωρα, δωσε μας περισσοτερα στοιχεια για το gaming υποβαθρο σου για να δουμε αν αξιζει ή οχι. Εξακολουθουν να ειναι επιλογη και οι προηγουμενης γενιας κονσολες, ειδικα αν δεν ειχες καμμια, οπως επισης και το ΟΝΕ το οποιο διατιθεται σε χαμηλοτερη τιμη απο το 4 αυτη την περιοδο. Σε γενικες γραμμες παντως, θα ελεγα οτι η τρεχουσα γενια εχει αργησει πολυ να παρει μπροστα, οπως υπονοει και ο ευαισθητος με το PS4 συμφορουμιτης..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα  παιζω Assassins creed ,COD BF..  ειχα και πσ3 αλλα το εδωσα  μετα ελεγα να παρω pc  αλλα υστερα καταλαβα οτι δεν ειναι και για παρα πολυ απο την πλευρα οτι τηα χρειαστη upgrade ενω το πσ4 ειναι για 5-6 χρονια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα φιλε μου. Σου αντιγραφω πιο κατω απο ποστ μου σε αλλο νημα, τη γνωμη μου για οσους βρισκονται στο διλημμα αγορας νεας κονσολας, αφου κατα τη γνωμη μου θα πρεπει να δεις ΚΑΙ το ΧΒΟΧ προτου αποφασισεις. ΠΡΟΣΟΧΗ, δεν υπονοω οτι αυτη ειναι η πιο ενδεδειγμενη λυση για εσενα ή οποιονδηποτε υποψηφιο αγοραστη. Δες λοιπον:

 

''Παμε αλλη μια φορα, και οι 2 κονσολες ειναι αξιοπρεπεστατες, επομενως η αποφαση θα πρεπει να καθοριζεται απο τους κατωθι παραγοντες με αξιολογικη σειρα, κατα την ταπεινη μου γνωμη ΠΑΝΤΑ'':

 

1. Exclusives

 

2. Koστος κτησης

 

3. Σε περιπτωση on-line gaming, τι διαθετει η παρεα.

 

4. Χειριστηριο. Τι καθεται καλυτερα στο χερι μας και ποιου χειριστηριου οι καινοτομιες μας ειναι πιο αρεστες.

 

5. Προσβαση σε παιχνιδια. Για τη χωρα μας τουλαχιστον, η οποια κακα τα ψεματα (και φυσικα αδικαιολογητα, δεν στεκομαι μονο στα πεπραγμενα της τρεχουσας γενιας...), μπλεηστεησιονοκρατειται, αν ο υποψηφιος αγοραστης δεν εχει τη δυνατοτητα αγορας τιτλων και ακολουθει τη λογικη της ενοικιασης, με το ΟΝΕ θα δυσκολευτει σαφως παραπανω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Καλύτερα exclusives το one και περισσότεροι ΑΑΑ τίτλοι και όχι παιχνίδια με τετραγωνάκια. Όχι εγώ το metacritic.

 

2. Κόστος κτήσης. Προσφορές κάθε εβδομάδα με το deals with gold και δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα με το games with gold

 

3. Online και xbox live πάνε μαζί οπότε το one είναι μονόδρομος και εδώ

 

4. Έκανε το θαύμα της η MS και το τέλειο το έκανε τελειότερο δίνοντας για άλλη μια γενιά το τοπ controller.

 

5. Συμφωνώ με τις ενοικιασεις τα παιχνίδια του ps4 τα βρίσκεις πιο εύκολα, αλλά είμαι κατά γιατί στις εκπτώσεις με 10 ευρώ πχ παίρνεις παιχνιδάρες. Τόσο πήρα το Titanfall και αξίζει πολύ περισσότερο απ ότι θα το νοίκιαζα στα 3.

 

Αυτά από μένα, ψάξε και στις αγγελίες να το χτυπήσεις με 270 ευρώ και θα σαι ο μόρτης της παρέας και άσε τους άλλους να παίζουν πλειστεισο και προ εβολουσιο. Την καλημέρα μου φίλε mojo jojo

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. 90-φευγα metascore εχει το Uncharted και το Gears of War (τυχαια τα παραδειγματα). Το θεμα μας τι προτιμα ο εκαστοτε παικτης, οχι τι λεει η σουμα του Μετακριτικ.

 

2. Στο κοστος κτησης, κερδιζει ξεκαθαρα το ΟΝΕ, ειτε καινουργιο, ειτε used. End of story.

 

3. Πληρωτεες on-line υπηρεσιες και στις 2 κονσολες, πιο σταθερο το Live, περισσοτερα παιχνιδια στο Psn. Τα συμπερασματα δικα σου.

 

4. Υποκειμενικο πλεον, κατα την προηγουμενη γενια μαλιστα, ηταν συντριπτικη η υπερισχυση του χειριστηριου της MS.

 

5. Δεν εχω να αντιπαραβαλλω κατι το ιδιαιτερο, περαν του οτι γενναιες εκπτωσεις εχει καθε εβδομαδα και στο ps store...

 

Με λιγα λογια, σου συνιστω ψυχραιμια, φιλε Mojo. H κατασταση ειναι πολυ ισορροπημενη, η αποφαση σου πρεπει να ληφθει με βαση τις ΔΙΚΕΣ ΣΟΥ GAMING ANAΓΚΕΣ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι κονσολες εχουν καποια μειονεκτηματα μεταξυ τους ? εγω ειμουνα παντα υπερ του ps ειχα ομως και τα χβοχ δεν μπορω να πω

το πσ4 μου φαινεται  πιο πολυ παιχνιδομηχανη παρα το χβοχ δεν ξερω γτ ..


και αποτι ειχα δει στο youtube το πσ4 ειχε καλυτερα γραφικα απο το χβοχ ετσι δεν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου φαινεται λιγοτερο παιχνιδομηχανη, γιατι ετσι επελεξαν να μας την παρουσιασουν οι μαρκετιστες της ms. Στην ουσια προκειται για μια ακραιφνη παιχνιδοκονσολα, η οποια εχει δυνατοτητα να αναπαραγει και mkv, δυνατοτητα η οποια προς τα παρον δεν υποστηριζεται απο την κονσολα της Σονυ. 

 

Δεν θα ηθελα να αναλωθω πολυ στη συγκριση γραφικων, καθως για διαφορους λογους οι κονσολες αποδιδουν παρομοια, (υψηλης οχι αντιστοιχα ενος hi end pc βεβαια..) ποιοτητας γραφικα, παροτι στα χαρτια το πσ4 θεωρειται πιο δυνατο, με την κονσολα της ms, να ετοιμαζεται να αυξησει κι αυτη τη δυναμη της κατα τα τελη του ετους με την ελευση των νεων windows, μεσω του cloud...

 

Οποτε παλι επιστρεφουμε εκει που ξεκινησαμε. Ποιας κονσολας οι αποκλειστικοτητες σε ενδιαφερουν περισσοτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...