Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

HarryGrey αγορίνα, πότε επιτέλους θα πας να γράφεις τα offtopic σου αλλού; Το θέμα έχει συγκεκριμένο τίτλο: 

 

"Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4"

 

ο mojo jojo έκανε συγκεκριμένες ερωτήσεις για το ps4 , δεν ανέφερε καν την κονσολίτσα που προσπαθέις να πλασάρεις για κάποιο ανεξήγητο λόγο. Αντί λοιπόν να του απαντήσεις σε αυτό που ρωτάει, κάθεσαι και γράφεις τα δικά σου για το Χ1 και προσπαθείς να αλλάξεις την κουβέντα σε vs ή σε ότι τρολιά έχεις σκεφτεί... έλεος πια με την εμπάθεια αυτή.

Έχει και θέματα για το Χ1 να πας να γράψεις για το Χ1 που τόσο αγαπάς, το γεγονός όμως ότι εκεί είναι νεκροταφείο δεν σου δίνει το δικαίωμα να γεμίζεις με τρολιές τα θέματα που αφορούν το ps4.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν καταλαβαίνω την έκρηξη σου αγαπητέ, ο φίλτατος kostiger έκανε μια πολύ ωραία λίστα για το τι πρέπει να κοιτάξει κάποιος για να αγοράσει κονσόλα κι εγώ βασισμένος σε αυτήν έγραψα την άποψη μου. Καμία κονσόλα δεν προσπαθώ να πλασάρω. Καλορίζικη εύχομαι όποια κι αν είναι η επιλογή του mojo jojo και καλοπαίχνιδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε πως δεν καταλαβαίνεις.... 

Γράφει ο mojo jojo: να πάρω τώρα το 4 ή θα βγει κανα slim; 

Και η απάντησή σου από κάτω: το uncharted 4 αργεί, και του χρόνου (τρολιά) και μετά αρχίζεις τα ίδια σε κάθε θέμα ...

μισόλογα, ειρωνίες και προσπάθειες να την πεις με τρόπο αλλά να μπορείς να ανακαλέσεις μετά με δήθεν ευγενικές απαντήσεις ... master troll , τουλάχιστον παραδέξου το  :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά από μένα, ψάξε και στις αγγελίες να το χτυπήσεις με 270 ευρώ και θα σαι ο μόρτης της παρέας και άσε τους άλλους να παίζουν πλειστεισο και προ εβολουσιο. Την καλημέρα μου φίλε mojo jojo

 

 

........είπε ο διευθυντής marketing της ms.  :lol:

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω την έκρηξη σου αγαπητέ, ο φίλτατος kostiger έκανε μια πολύ ωραία λίστα για το τι πρέπει να κοιτάξει κάποιος για να αγοράσει κονσόλα κι εγώ βασισμένος σε αυτήν έγραψα την άποψη μου. Καμία κονσόλα δεν προσπαθώ να πλασάρω. Καλορίζικη εύχομαι όποια κι αν είναι η επιλογή του mojo jojo και καλοπαίχνιδη.

Σημερα που βαζω και το ΟΝΕ στη συζητηση, ειμαι φιλτατος. Προ 2 εβδομαδων που τολμησα κατι να γραψω στο νημα του ΟΝΕ,  επειδη ειμαι κατοχος του πσ4 και ειχε φουντωσει η συζητηση λογω των χαμηλων βαθμολογιων του ORDER, ειχα πλακα...

 

Λιγη προσοχη απο εδω και περα λοιπον δεν βλαπτει. Και τα 270 και τα 400 ευρω δεν ειναι στραγαλια, για να γραφουμε ακριτα, παρε ΟΝΕ για να ανακαλυψεις τη γη της Επαγγελιας του gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά η τωρινή γενιά ειναι το μεγαλύτερο φιάσκο στην ιστορία του gaming,αδύναμα μηχανήματα,ελάχιστα exclusive,ατέλειωτες αναβολές και Indy overdose,τώρα τι ps4 τι one,Clein Μαιν...όλα τα λεφτά στο μάρκετινγκ τα ρίξαν και στην αντίπερα όχθη να τα χούν γράψει όλα στα **** τους επειδή δεν παιζει ανταγωνισμός,μισό να παθω ενθουσιασμό που το ps4 θα κανει suspend και resume μετά απο 2 χρονια αλλα στα **** για το driveclub που ταξανε.τεσπα.

 

edited

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Καλύτερα exclusives το one και περισσότεροι ΑΑΑ τίτλοι και όχι παιχνίδια με τετραγωνάκια. Όχι εγώ το metacritic.

 

2. Κόστος κτήσης. Προσφορές κάθε εβδομάδα με το deals with gold και δωρεάν παιχνίδια κάθε μήνα με το games with gold

 

3. Online και xbox live πάνε μαζί οπότε το one είναι μονόδρομος και εδώ

 

4. Έκανε το θαύμα της η MS και το τέλειο το έκανε τελειότερο δίνοντας για άλλη μια γενιά το τοπ controller.

 

5. Συμφωνώ με τις ενοικιασεις τα παιχνίδια του ps4 τα βρίσκεις πιο εύκολα, αλλά είμαι κατά γιατί στις εκπτώσεις με 10 ευρώ πχ παίρνεις παιχνιδάρες. Τόσο πήρα το Titanfall και αξίζει πολύ περισσότερο απ ότι θα το νοίκιαζα στα 3.

 

Αυτά από μένα, ψάξε και στις αγγελίες να το χτυπήσεις με 270 ευρώ και θα σαι ο μόρτης της παρέας και άσε τους άλλους να παίζουν πλειστεισο και προ εβολουσιο. Την καλημέρα μου φίλε mojo jojo

1. Καθαρά υποκειμενικό. Ελεος πια με το metacritic. Επίσης, μια ματιά στα αποκλειστικά που έρχονται στο προσεχές μέλλον είναι πολύ διαφωτιστική για όποιον δε φοράει παρωπίδες.

 

2. Το ίδιο ακριβώς ισχύει με τις προσφορές και τα δωρεάν παιχνίδια και για το PS4. Στο PS4 μάλιστα δίνουν δύο νέα παιχνίδια κάθε μήνα, δεν κρατάνε ποτέ το ίδιο παιχνίδι για μήνες όπως συμβαίνει στο Χ1.

 

3. Ισως. Ωστόσο, τα free to play στο PS δε χρειάζονται Plus (για όποιον ασχολείται με αυτά, εμένα αδιάφορο με αφήνουν όλα προς το παρόν), όπως δε χρειάζονται Plus και όσα είναι με συνδρομή (επίσης, αν ενδιαφέρουν κανέναν τέτοια ΜΜΟ). Κατά τ' άλλα, η ψαλίδα σε σχέση με την προηγούμενη γενιά έχει κλείσει πολύ, οπότε το "μονόδρομος" είναι μεγάλη κουβέντα, νομίζω.

 

4. Υποκειμενικό πλέον. Αν εξαιρέσεις το θέμα της φθοράς των αναλογικών μοχλών που είχαν τα DS4 στην αρχή (το οποίο λύνεται με 2 λίρες ή με 4 αν θες να βάλεις τους μοχλούς του Χ1), υπάρχουν πολλοί που θεωρούν το DS4 καλύτερο από του Χ1. 

 

5. Φέρνεις αντεπιχείρημα υποκειμενικό σε κάτι καθαρά αντικειμενικό. Αστοχο.

........είπε ο διευθυντής marketing της ms.  :lol:

Εμ, λείπει το αφεντικό του, πρέπει να καλύψει το κενό :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε πως δεν καταλαβαίνεις.... 

Γράφει ο mojo jojo: να πάρω τώρα το 4 ή θα βγει κανα slim; 

Και η απάντησή σου από κάτω: το uncharted 4 αργεί, και του χρόνου (τρολιά) και μετά αρχίζεις τα ίδια σε κάθε θέμα ...

μισόλογα, ειρωνίες και προσπάθειες να την πεις με τρόπο αλλά να μπορείς να ανακαλέσεις μετά με δήθεν ευγενικές απαντήσεις ... master troll , τουλάχιστον παραδέξου το  :lol:

 

Με συγχωρείς φίλε keropi αλλά αυτό που λες δεν ισχύει. Αφενός το έγραψα αστειευόμενος για την αναβολή του uncharted αφετέρου όμως το διευκρίνισα γιατί μόλις την προηγούμενη μέρα το έμαθα και ήθελα να το τονίσω σε έναν υποψήφιο αγοραστή της κονσόλας. Φαντάσου τον mojo jojo να έπαιρνε την κονσόλα με το σκεπτικό να παίξει το εξαίρετο uncharted μέσα στο 15 τι απογοήτευση θα ένιωθε αν μάθαινε μετά ότι πήρε αναβολή για το 16. Τέσπα δεν γράφω τρολιές και αν κάποια πράγματα τα λέω αστειευόμενος είναι επειδή μόνο έτσι μπορώ να τα εκλάβω. Καλό gaming παιδιά, έτσι και αλλιώς όλοι το μεράκι μας κάνουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ να πάλι, δεν το εννοούσες έτσι, το έκανες για καλό κτλ κτλ.... λες και ήξερες τί θέλει να παίζει mojo jojo στην κονσόλα του και τον προφύλαξες 

naughty boy :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω το εχω αποφασισει ρε Harry. Aν κερδισω ποτε το τζοκερ ( :P ) θα σου στειλω δωρο ενα ps4 ρε μπαγασα.

 

Το βλεπω να μπαινει στις αγγελιες εδω την ιδια μερα xD.

 

Περα απο την πλακα ο Kostiger και ο Vole τα ειπαν ολα πιστευω. Θα πω και εγω τα δικα μου λοιπον.

 

Το πρωτο επιχειρημα που ανεπτυξαν και τα δυο μελη τα λεει ολα πιστευω, αυτο ειναι το πιο βασικο κριτηριο για την επιλογη κονσολας.

 

Αν εχεις και καλο pc ειναι ακομα πιο ευκολο να διαλεξεις κονσολα καθως αρχιζεις και μετρας μονο exclusives που σου αρεσουν στην μια ή στην αλλη . Και εγω επειδη δεν ειχα την δυνατοτητα επρεπε να κανω τους υπολογισμους μου στο τι με συμφερει να παρω. Βεβαια σε εμενα ετυχε το αγαπημενο exclusive να βγαινει τον Μαιο (Ιnfamous) οποτε εφυγε κατευθειαν αγορα bunduru με το Second Son. 

 

Mπορει δηλαδη και ενα game να σου ανατρεψει τα σχεδια πχ Bloodborne, Halo κτλ και να πας να χτυπησεις χωρις σκεψεις μια κονσολα.

 

 

Ειναι και τι παιχτης εισαι. Αν εισαι πιο πολυ του multiplayer οnline και ετσι,  πρεπει να κοιταξεις και εκει που θα εισαι καλυτερα για τα δικα σου παντα δεδομενα.

 

Τι παιζει η παρεα σου επισης βασικο. Εμενα ειναι ολοι ''μπρο στο μπλειστειζιο'' κλασσικα xD.

 

Για τα ενοικιαζομενα παιχνδια πιστευω πως δεν υπαρχουν αμφιβολιες ή σκιες, τα εχουμε ξαναπει οτι το xbone και παλιοτερα το 360 δεν τα πανε και τοσο καλα. Υπαρχει ενα θεμα εκει στα περισσοτερα αν οχι ολα τα καταστηματα.

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον anastasio. Οταν ειχα πρωτοαγορασει το ps3 δεν σκεφτομουν να παρω και 2η κονσολα. σε αυτη την γενια πηρα και ps4 και one και δεν τα εχω χαρει τοσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον anastasio. Οταν ειχα πρωτοαγορασει το ps3 δεν σκεφτομουν να παρω και 2η κονσολα. σε αυτη την γενια πηρα και ps4 και one και δεν τα εχω χαρει τοσο.

 

Αν επιτρέπεται ποια κονσόλα πήρες πρώτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...