Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικά με αγορά PS4


Athanasios2104

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το one. αλλα δν εβρισκα παιχνιδια για ενοικιαση (ειμαι απο επαρχια) οποτε με το  ps4 δοκιμαζω πριν αγορασω. το One το εχω για τα σιγουρακια.

Να φανταστώ games with gold έχεις ε; EA access που είναι αποκλειστική υπηρεσία του one δοκίμασες; Προσωπικά είμαι κατά των ενοικιάσεων και περιμένω να βγει ένα παιχνίδι σε καλή προσφορά για να το αγοράσω. Δοκιμές κάνω από demos ή από free trials. Υπάρχουν βέβαια και οι εξαιρέσεις που το παιχνίδι μόλις βγει το πληρώνεις φουλ price και το γουστάρεις γιατί αξίζει μέχρι και το τελευταίο ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 649
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οχι. και εγω αγοραζω τους στανταρ τιτλους που μου αρεσουν αλλα δεν μπορω να αγορασω κατι που δεν εχω ιδεα τι ειναι και απλα να πεταξω τα χρηματα μου σε περιπτωση που δεν μου κανει το "κλικ" πχ ετοιμαζομουν να παρω το dying light αλλα το νοικιασα για μια μερα και ειδα οτι δεν με ενθουσιασε οποτε πηρα καποιο αλλο που μου αρεσε.

 

sorry για το offtopic.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γνώμες για αγορά PS4

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι φαν της σειράς Kingdom Hearts η οποία έχει κυκλοφορήσει 100 sequels για ότι συσκευή κυκλοφορεί στον πλανήτη.. μέχρι και για κινητό έχει βγει.. ευτυχώς με emulators κατάφερα να τα παίξω όλα ακόμα και τα final mix. Το θέμα μου είναι ότι το KH4 θα βγει για PS4 και επειδή το παίζω πολλά χρόνια θέλω οπωσδήποτε να το παίξω.. από την άλλη σκέφτομαι ότι θα είναι λίγο κάπως 23 χρονών γάιδαρος να αγοράζω κονσόλες.. εσείς τι λέτε; Αξίζει να αγοράσεις κονσόλα για ένα παιχνίδι; Ντάξει θα πάρω και κανένα final fantasy γιατί και αυτά μου αρέσουν.. αλλά στην ουσία για αυτό το παιχνίδι το θέλω. Εσείς τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε κοντά στο ένα παιχνίδι θα πάρεις κι άλλο.. Δόξα το Θεό έχει πολλά καλά παιχνίδια..

Η ηλικία δεν παίζει ρόλο για έναν gamer.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα. Είμαι φαν της σειράς Kingdom Hearts η οποία έχει κυκλοφορήσει 100 sequels για ότι συσκευή κυκλοφορεί στον πλανήτη.. μέχρι και για κινητό έχει βγει.. ευτυχώς με emulators κατάφερα να τα παίξω όλα ακόμα και τα final mix. Το θέμα μου είναι ότι το KH4 θα βγει για PS4 και επειδή το παίζω πολλά χρόνια θέλω οπωσδήποτε να το παίξω.. από την άλλη σκέφτομαι ότι θα είναι λίγο κάπως 23 χρονών γάιδαρος να αγοράζω κονσόλες.. εσείς τι λέτε; Αξίζει να αγοράσεις κονσόλα για ένα παιχνίδι; Ντάξει θα πάρω και κανένα final fantasy γιατί και αυτά μου αρέσουν.. αλλά στην ουσία για αυτό το παιχνίδι το θέλω. Εσείς τι λέτε;

 

λιγο ακυρο το thread που επελεξες μου φαινεται, εδω ειναι για pc gaming...

 

Αν εχεις τα λεφτα να τα δωσεις και εισαι τοσο καβλωμενος παρε..Εχει και bloodborne που ειναι και πιο hardcore rpg αν θες να κανεις grindιδια, αλλα ειναι αναλογα και το τι παιχνιδια παιζεις και το αν θα εχεις λεφτα να δινεις καθε φορα...Το πιο βολικο ειναι να νοικιαζεις πιστευω (για παιχνιδια που ειναι campaign 8ωρες)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ετών; Ασε, σε πήραν τα χρόνια. Μην το μάθει κανείς πρόσεχε. Θα πρότεινα αγορά καπαρντίνας, καπέλου, γυαλιών ηλίου και μεγάλης εφημερίδας πριν πας για αγορά οποιασδήποτε κονσόλας.

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Απορία για PS4

 

Θέλω να αγοράσω ένα PS4. Μέχρι στιγμής έχω το PS2 οπότε έχω άγνοια για ότι καινοτομία έχει εισαχθεί μεταγενέστερα.. θα ακουστώ χαζός αλλά πραγματικά είμαι άσχετος με αυτά.. όλο διαβάζω για ps network και κάτι συνδρομές κτλ.. Η ερώτηση μου είναι.. αγοράζω την κονσόλα και ένα παιχνίδι.. όχι online, ένα απλό παιχνδίδι. Ανοίγω την κονσόλα, το βάζω και παίζω ή έχει ιστορίες να κάνω πρώτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από λογαριασμούς κτλ online δεν είναι απαραίτητο κάτι, αν θέλεις κάνεις. Αν υπάρχει update που είναι απαραίτητο θα στο κάνει το παιχνίδι που θα βάλεις (το έχει δηλαδή στο δισκάκι). 

 

Για να παίξεις όμως, θέλει πρώτα εγκατάσταση το παιχνίδι που μπορεί να κρατήσει και ώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις offline τότε απλά βάζεις το δισκάκι και παίζεις, δεν πληρώνεις τίποτα παραπάνω.

Αν θέλεις να παίζεις και online τότε χρειάζεσαι plus συνδρομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να παίξεις όμως, θέλει πρώτα εγκατάσταση το παιχνίδι που μπορεί να κρατήσει και ώρα

Η εγκατασταση του παιχνιδιου ειναι απλα υποτυπώδης και χρειαζεται μολις λιγα δευτερολεπτα εως το πολυ ενα λεπτο

Πολυ ωρα χρειαζεται το udpate που πρεπει να κατεβει απο τους σερβερς το οποιο συνηθως χρειαζεται για να παιξεις online.

Offline παιζεις σχεδον παντα αμεσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σημειωθεί ότι καλό είναι η κονσόλα να είναι συνδεμένη στο ίντερνετ, για να κατεβάζει updates. Γι' αυτό δε χρειάζεται κάτι (πέρα από το να έχεις ίντερνετ :P ). Για online multiplayer είναι που χρειάζεται συνδρομή στο PS Plus (έτσι λέγεται η υπηρεσία). Ωστόσο, υπάρχει στο store μια κατηγορία παιχνιδιών Free to Play, τα οποία είναι δωρεάν και μπορείς να τα παίξεις online χωρίς συνδρομή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα σας θέσω την ερώτηση του εκατομμυρίου... Για να συνδεθώ στο ίντερνετ με το ps4 αρκεί να έχω router? Δηλαδή έχει δυνατοτητα σύνδεσης wi-fi, βρίσω το δίκτυο μου και βάζω τον κωδικό; Όπως σε ένα λαπτοπ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα θα σας θέσω την ερώτηση του εκατομμυρίου... Για να συνδεθώ στο ίντερνετ με το ps4 αρκεί να έχω router? Δηλαδή έχει δυνατοτητα σύνδεσης wi-fi, βρίσω το δίκτυο μου και βάζω τον κωδικό; Όπως σε ένα λαπτοπ;

Ναι συνδέεσαι μέσω ασύρματου δικτύου όπως σε ένα laptop ή ένα κινητό τηλέφωνο.. Απο τα settings πας και ρυθμίζεις την σύνδεση.

Επίσης, αν έχεις τη δυνατότητα, είναι πρωτιμότερο να το συνδέσεις μέσω καλωδίου ethernet για καλύτερες ταχύτητες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...