Προς το περιεχόμενο

Αγορά ποιοτικής μεμβράνης οθόνης


billspeed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συσκευή είναι , κινητό αγοράζεις όχι σπίτι. Έτσι όπως πάει η τεχνολογία, 700 ευρο να δώσεις για τηλ τώρα, σε 2 χρόνια θα θεωρείται αρχαίο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οπως το βλεπει ο καθενας...αν εχει λεφτα ο αλλος μπορει καθε χρονο να αλλαζει κινητα.γουστα ειναι αυτα.εγω πχ μεσα σε ενα χρονο εχω αλλαξει ολα τα κορυφαια κινητα.γιατι μου αρεσει να εχω αποψη για τα κινητα.και κατασταλλαξα στο νοτε3 γιατι ειναι κατα τη γνωμη μου το καλυτερο κινητο.ενα κινητο τετραπυρινο με 3gb ram και ολα αυτα τα χαρακτηριστικα ειναι σιγουρο οτι θα ειναι τοπ για χρονια....και το κρατησα και πηρα και τη θηκη μου και τo tempered glass του και ειμαι καλυμεννος απο ολες τις πλευρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

οπως το βλεπει ο καθενας...αν εχει λεφτα ο αλλος μπορει καθε χρονο να αλλαζει κινητα.γουστα ειναι αυτα.εγω πχ μεσα σε ενα χρονο εχω αλλαξει ολα τα κορυφαια κινητα.γιατι μου αρεσει να εχω αποψη για τα κινητα.και κατασταλλαξα στο νοτε3 γιατι ειναι κατα τη γνωμη μου το καλυτερο κινητο.ενα κινητο τετραπυρινο με 3gb ram και ολα αυτα τα χαρακτηριστικα ειναι σιγουρο οτι θα ειναι τοπ για χρονια....και το κρατησα και πηρα και τη θηκη μου και τo tempered glass του και ειμαι καλυμεννος απο ολες τις πλευρες...

Ναι αλλά με τη θήκη και το γυαλί δεν κρατάς πλέον την original συσκευή στα χέρια σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά για κάποιους άλλους μπορεί να φανεί παράλογο να δίνουν 400-500-600 ευρώ για όμορφα κινητά με ποιοτικά υλικά και να τα καταντούν σαν αυτοκίνητα από το fast&furious. Και ίσα-ίσα, όσοι ξέρω και δεν έχουν θήκες στα κινητά τους είναι αυτοί που τα αλλάζουν συχνότερα γιατί τα αντιμετωπίζουν ως συσκευές και όχι ως επένδυση ή μέσο επίδειξης.

 

Οι μεμβράνες και οι θήκες είναι για προστασία, ούτε για καγκουριά ούτε για επίδειξη

Άκυρος ο συσχετισμός με τα αυτοκίνητα γιατί υπάρχουν εξίσου ποιοτικές και όμορφες(και ακριβές) θήκες

Αν σου πέσει γυμνό κινητό από το χέρι, αν είσαι πολύ τυχερός θα τη γλιτώσεις με μερικές γρατζουνιές, αν όχι θα καταλήξεις με ένα τέτοιο

 

l.jpg

 

 

Πέρα από τις φθορές που δημιουργούνται από την καθημερινή χρήση και σε βάθος χρόνου το κινητό θα γίνει χάλια

 

Αυτοί που αλλάζουν κινητό κάθε 6μηνο μάλλον έχουν € να σπρώξουν οπότε δεν πολυκαίγονται αν ένα από τα πολλά smartphones τους καταλήξει σαν το παραπάνω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοινωνικό πρόβλημα κατέληξε η κουβέντα...μ'αρέσει!!

Κι εγώ που θα πάρω κινητό τώρα εννοείται θα βάλω μεμβράνη και θήκη πορτοφόλι..

Οπότε για μεμβράνη απ'ότι κατάλαβα οι tempered glass είναι οι καλύτερες...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται tempered glass.και εγω στο νοτε3 που εχω.το να δοσεις 2-3 ευρω παραπανω και να το παραγγειλεις απο ebay ειναι η καλυτερη λυση.

κριμα ειναι να χασεις αυτην την υπεροχη αφη του τζαμιου και να βαλεις μια μεμβρανη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοειται tempered glass.και εγω στο νοτε3 που εχω.το να δοσεις 2-3 ευρω παραπανω και να το παραγγειλεις απο ebay ειναι η καλυτερη λυση.

κριμα ειναι να χασεις αυτην την υπεροχη αφη του τζαμιου και να βαλεις μια μεμβρανη....

 

και επισης το χρησιμοποιω χωρις θηκη το note 3 , μονο tempered glass!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επισης το χρησιμοποιω χωρις θηκη το note 3 , μονο tempered glass!

Δε το συζητάμε χωρίς θήκη και γώ που το χρησιμοποιώ σπίτι ειναι απίστευτο :) Αλλά έξω δεν γίνεται γιατί θα ρημάξεις το γυαλί του φακού πίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακεφαλαίωση:Μεμβράνη-γυαλί οθόνης όπου θα προστατεύει δεν θα κάνει γρατσουνιές,δαχτυλιές και η οθόνη δεν θα χάνει καθόλου από ποιότητα και φωτεινότητα για iphone 5s είναι η tempered glass?Για τις δαχτυλιές δεν με πειράζει τόσο.Έχω βρει από Ελλάδα tempered glass και μάλλον από εκεί θα την παραγγείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε το συζητάμε χωρίς θήκη και γώ που το χρησιμοποιώ σπίτι ειναι απίστευτο :) Αλλά έξω δεν γίνεται γιατί θα ρημάξεις το γυαλί του φακού πίσω.

Το προσεχω παρα πολυ για να παθει κατι....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επιμενω στην αγορα tempered glass screen protectors και ξαναπηρα τον ιδιο απο την orzly απο εναν τυπακο στο ebay γιατι τον πρωτο τον ρημαξα κατα το installation, τωρα θα το δωσω σε φιλο που εχει ξαναβαλει να μου το κανει τελιεο, απλα θελω να πω πως αν δεν εχει καποιος ξαναβαλει screen protector ειδικα αν ειναι tempered glass που η συσκευασια εχει 1 καλυτερα να το παει σε καποιο μαγαζι οπως το public στο συνταγμα (εκει θα βρει πολλα ατομα που να ξερουν πολυ καλα τι κανουν στο θεμα αυτο) ή σε καποιον φιλο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντάξει το να βάλεις γυαλί μπροστά κλπ κλπ είναι εντελώς χαζό κατα τη γνώμη μου. Το παρακάνουμε με το θέμα της προστασίας των κινητών. Τώρα αν είσαι ΤΟΣΟ αδέξιος (γενικά κάποιος λέω) που να το ρίχνεις και να το σπας όλη την ώρα (καλή ώρα μια φίλη μου) τί να πω. Κατα τ'αλλα ευχαριστήσου επιτέλους το κινητό, μη βάλεις γυαλί, θήκη πάχους 100 εκατοστών και τα λοιπά με τις φοβίες έλεος όμως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...