Προς το περιεχόμενο

Αγορά ποιοτικής μεμβράνης οθόνης


billspeed

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μα το γυαλί δεν το βαζεις για μεγαλύτερη προστασία από την κλασική ζελατίνα αλλα για την ιδια προστασία διχως να χανεις σε φηλινγκ απο την αρχική κατάσταση της συσκευής. Για τις θηκες δε διαφωνώ απαραίτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eντάξει το να βάλεις γυαλί μπροστά κλπ κλπ είναι εντελώς χαζό κατα τη γνώμη μου. Το παρακάνουμε με το θέμα της προστασίας των κινητών. Τώρα αν είσαι ΤΟΣΟ αδέξιος (γενικά κάποιος λέω) που να το ρίχνεις και να το σπας όλη την ώρα (καλή ώρα μια φίλη μου) τί να πω. Κατα τ'αλλα ευχαριστήσου επιτέλους το κινητό, μη βάλεις γυαλί, θήκη πάχους 100 εκατοστών και τα λοιπά με τις φοβίες έλεος όμως. 

αν μετα δεις καμια γρατσουνια στην οθονη του κινητου που αγορασες πανακριβα θα καταλαβεις τη χρησιμοτητα του.εγω δεν θα το ρισκαρα.

πηρα το tempered glass μου που ειναι 2 χιλιοστα και δεν καταλαβαινεις καν οτι εχει τζαμακι και την sview μου που κανει το κινητο πολυ γαματο και ειμαι καλυμενος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μετα δεις καμια γρατσουνια στην οθονη του κινητου που αγορασες πανακριβα θα καταλαβεις τη χρησιμοτητα του.εγω δεν θα το ρισκαρα.

πηρα το tempered glass μου που ειναι 2 χιλιοστα και δεν καταλαβαινεις καν οτι εχει τζαμακι και την sview μου που κανει το κινητο πολυ γαματο και ειμαι καλυμενος 

μα δεν έκανα ποτέ την παραμικρή γρατζουνιά, και πάντα είχα απλά μια μεμβράνη των 2 ευρώ και μια θήκη σιλικόνης λεπτή πισω και ήμουν υπερ καλυμμένη. όλα τα άλλα είναι υπερβολές. 

από το 2009 με αειφον ήμουν και τώρα με το ΝΟΤΕ και ποτέ δεν χρειάστηκα κάτι άλλο, όσα τηλέφωνα είχα και τα άλλαξα  (4, 4ς, 5 κλπ) το παραμικρό δεν είχαν πάνω, και με βαριά χρήση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως το λες εχεις δικιο.απλα κατα τη γνωμη μου αφου εδωσα 50 0ευρω και πηρα το νοτε3 εδωσα και αλλα 12 και πηρα tempered glass και εχω αυτη την υπεροχη αφη του γυαλιου και οχι την αφη της πλαστικης μεμβρανης.αν συγκρινεις μεμβρανη και tempered glass θα καταλαβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως βλέπω το κινητό σαν επένδυση και μ'αρεσει να το προσέχω, κατά την γνώμη μου το tempered glass δεν είναι υπερβολή. Τώρα εγώ επειδή παρόλο που μου αρέσει να προσέχω τις συσκευές μου έχω την τάση να μου πέφτουν εύκολα αγόρασα μια incipio dual pro για το moto g μου ώστε να το προστατέψω από τον εαυτό μου... Το κυριότερο + του tempered glass είναι ότι αν πέσει το κινητό (γυμνό) και προσγειωθεί με την οθόνη τότε το γυαλί θα σπάσει αλλά η οθόνη από μέσα του δεν θα πάθει τίποτα, και είναι και 9H σκληρό με την απόλυτη σκληρότητα του διαμαντιού να είναι 10H

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό το έχω πάνω από ένα μήνα και δεν έχει ούτε γρατσουνιά!Δεν το προσέχω υπερβολικά αλλά το προσέχω και θέλω να βάλω το γυαλί και την θήκη γιατί αν μου πέσει κάποια στιγμή και μου γρατσουνιστεί θα ξενερώσω.Πιστεύω ότι δεν θα προστεθεί πολύ πάχος με θήκη και γυαλί.Αυτό που ρωτάω είναι να αγοράσω tempered glass?Αξίζει?Είναι τοπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως το λες εχεις δικιο.απλα κατα τη γνωμη μου αφου εδωσα 50 0ευρω και πηρα το νοτε3 εδωσα και αλλα 12 και πηρα tempered glass και εχω αυτη την υπεροχη αφη του γυαλιου και οχι την αφη της πλαστικης μεμβρανης.αν συγκρινεις μεμβρανη και tempered glass θα καταλαβεις

δεν αντιλέγω. Βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι δεν με πολυχάλασε η "αφή της πλαστικής μεμβράνης" όπως το εννοείς, ούτε καν το πολυσκέφτηκα....ποτέ δε μου πέρασε από το μυαλό το "πωπω τί πιάνω" . Δεν είναι και τόσο μεγάλη διαφορά πιστεύω. Δεν το έχω δοκιμάσει το tempered glass, σίγουρα είναι ωραίο, απότι το έψαξα λίγο, απλά λέω δεν εχει τόσο μεγάλη διαφορά. Ασε που δεν έχω κάτσει να "χαιδεύω" το κινητό και να χαμογελώ για το τί ωραία αίσθηση έχει αχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι για να πω την αλήθεια εχω δουλεψει και tempered glass και πλαστική μεμβρανη και γυμνο gorila και δεν ειδα, δεν ενιωσα καμια διαφορα. Τοσο αναίσθητα δάχτυλα έχω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επαναφερω το θεμα για να πω και εγω πως μολις εβαλα εναν tempered glass screen protector κατασκευασμενο απο την orzly και εχω παθει πλακα, ειναι πιο ωραια η αισθηση απο την αρχικη οθονη και το μονο μου παραπονο ειναι οτι καπως 2 κομματακια σκονη καταφεραν να μπουν απο κατω κατα την εφαρμογη... Καταπληκτικο value για 12€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

το μονο μου παραπονο ειναι οτι καπως 2 κομματακια σκονη καταφεραν να μπουν απο κατω κατα την εφαρμογη... 

 

Για μένα αυτό θα ήταν αφορμή για να πετάξω ολόκληρο το κινητό... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα αυτό θα ήταν αφορμή για να πετάξω ολόκληρο το κινητό... :P

Damn!!! xD Οσο και αν το χρησιμοποιησα σημερα δεν το παρατηρησα πουθενα, μονο σε λευκο background το βλεπεις και δεν κανει μπαμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Damn!!! xD Οσο και αν το χρησιμοποιησα σημερα δεν το παρατηρησα πουθενα, μονο σε λευκο background το βλεπεις και δεν κανει μπαμ

 

Ε θα λες πως έχεις 1-2 καμμένα pixels (θέλω απλά να σε κάνω να νιώθεις τύψεις που έβαλες το γυαλί) :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε θα λες πως έχεις 1-2 καμμένα pixels (θέλω απλά να σε κάνω να νιώθεις τύψεις που έβαλες το γυαλί) :P

'σαι ωραιος! Μ'εακανες και γελασα πρωι πρωι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...