Προς το περιεχόμενο

[usb stick] ADATA DASHDRIVE UV128 16GB USB3.0 7.8€ crazy sunday [ΤΕΛΟΣ]


chrimara3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω το παρελαβα τελικα σημερα.. επειδη ειναι αυτην την στιγμη το μοναδικο stickaki που εχω, θα το τεσταρω, και αν τελικα ειναι καλο θα παρω εκεινο το kingston που ειπώθηκε πιο πανω για τις εγκαταστασεις λειτουργικων που ειναι πιο αργο και θα εχω αυτο για καθημερινο γραψε σβησε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα αυτό είναι 2-3 φορες πιο γρηγορο στην αναγνωση από εκεινο το kingston, θα παρεις εκεινο για εγκαταστασεις να εισαι 2-3 φορες πιο αργος; Δωσε λιγα παραπανω να παρεις κατι καλυτερο, όχι κατι σαφως χειροτερο! ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα αυτό είναι 2-3 φορες πιο γρηγορο στην αναγνωση από εκεινο το kingston, θα παρεις εκεινο για εγκαταστασεις να εισαι 2-3 φορες πιο αργος; Δωσε λιγα παραπανω να παρεις κατι καλυτερο, όχι κατι σαφως χειροτερο! ;)

 

Συμφωνώ με τον συλλογισμό σου, απλά για το μέσο χρήστη είναι μια χαρά ως live usb ακόμα και ένα αργό στικάκι μιας και η χρήση του είναι σχετικά σπάνια. Έστω κι έτσι, βέβαια, καλύτερα να πάει σε κάτι γρηγορότερο με +3 ευρώ όπως το adata που (ύστερα από επισήμανσή σου) δεν έχει και διαφορά στην τιμή!

Επεξ/σία από zizu10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό είναι 2-3 φορες πιο γρηγορο στην αναγνωση από εκεινο το kingston, θα παρεις εκεινο για εγκαταστασεις να εισαι 2-3 φορες πιο αργος; Δωσε λιγα παραπανω να παρεις κατι καλυτερο, όχι κατι σαφως χειροτερο! ;)

χμ... ειπα μωρε στις εγκαταστασεις το βαζεις και το αφηνεις... ενω καθε μερα στις μικροδουλειες θα θελω να το σπασω το αλλο.. αλλα και ο δικος σου συλλογισμος σωστος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμ... ειπα μωρε στις εγκαταστασεις το βαζεις και το αφηνεις... ενω καθε μερα στις μικροδουλειες θα θελω να το σπασω το αλλο.. αλλα και ο δικος σου συλλογισμος σωστος!

 

Από τη στιγμή που το ποσό είναι ίδιο μην το σκέφτεσαι καν! A-data (όταν το ξαναβγάλει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα λιγο αυτοκαταστροφικες τασεις σημερα... ειμαι και περιεργος.. το ανοιξα για να δω τα σωθικα του. και ερωτω.. να το κολλησω δεν ειναι δυσκολο ενα flashaki μνημης.. να χαραμισω 6 ευρω που κανει το στικακι δεν με νοιαζει.. θα δουλεψει ομως??? το pcb φενεται ξεκαθαρα οτι υποστηριζει και μεγαλυτερες xωριτικοτητες..

post-193287-0-93261200-1402710043_thumb.jpg

post-193287-0-12302400-1402710056_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα λιγο αυτοκαταστροφικες τασεις σημερα... ειμαι και περιεργος.. το ανοιξα για να δω τα σωθικα του. και ερωτω.. να το κολλησω δεν ειναι δυσκολο ενα flashaki μνημης.. να χαραμισω 6 ευρω που κανει το στικακι δεν με νοιαζει.. θα δουλεψει ομως??? το pcb φενεται ξεκαθαρα οτι υποστηριζει και μεγαλυτερες xωριτικοτητες..

 

48 κολλήσεις είναι αυτές, σιγά το πράμα. Εκτός και εάν έχεις και κάποιο ειδικό εργαλείο. Το δεύτερο flashάκι μνήμης όμως θα το πάρεις χαλώντας ένα ακόμα ADATA, ή έχεις κάποιο ίδιου τύπου διαθέσιμο; Λες τελικά να τα καταφέρεις να το κάνεις 32άρι; ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!! Μπορεί όμως ο controller να μην υποστηρίζει 32GB. Άσε που μετά εγώ δεν θα το έβαζα απευθείας σε θύρα USB στον υπολογιστή μου, να κάνει κανένα κουφό βραχυκύκλωμα και να κάψει κανένα motherboard. Εκτός και εάν το συνδέσεις για δοκιμή σε κανένα USB Hub, και αφού διαπιστώσεις ότι όλα φαίνονται κανονικά, μετά να συνδέσεις το USB Hub στον υπολογιστή σου. Στο τέλος, ίσως να χρειαστεί να τρέξεις κάποιο εργοστασιακό utility με το οποίο δηλώνεται η διαθέσιμη χωρητικότητα (αυτό που τρέχουν και οι απατεώνες για να εμφανίσουν τα φλασάκια με πραγματική χωρητικότητα 4GB ως 32GB).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αυτό είναι 2-3 φορες πιο γρηγορο στην αναγνωση από εκεινο το kingston, θα παρεις εκεινο για εγκαταστασεις να εισαι 2-3 φορες πιο αργος; Δωσε λιγα παραπανω να παρεις κατι καλυτερο, όχι κατι σαφως χειροτερο! ;)

 

2-3 φορές πιο γρήγορο? Τα έχεις συγκρίνει και τα 2 σε real life και το λές αυτό?

Τέλος δεν εξαρτώνται όλα πάντοτε από την ταχύτητα, αλλά κι από τη αξιοπιστία και την ποιότητα κατασκευής.

 

Το A-Data πό ό,τι είδα το άνοιξε ο φίλος παραπάνω σαν κονσερβοκούτι (και δε νομίζω να δυσκολεύτηκε και ιδιαίτερα.

Το Kingston που πρότεινα, είναι όλο με αλουμινένιο περίβλημα, κάτι που για χρήση συνεχή, το κάνει ακόμη πιο αξιόπιστο.

 

Επίσης στο δια ταύτα, όταν ένα φλασάκι διαφημίζεται ώς USB3, απαιτώ και USB3 ταχύτητες στο Read/Write.

Αν δεν τις έχει, ΔΕΝ είναι USB3, είναι USB2 που είναι μαρκετιστικά (wannabe) USB3. Τελεία και παύλα.

 

Έχω λάθος κάπου?

 

 

Στατιστικά τώρα τα Read/Writes στο Kingston που παρέθεσα (κι έχοντας ένα προσωπικό δείγμα 5 κομματιών) κι άλλα 50 τουλάχιστον να γυροφέρνουν στην εταιρία, οι μέσες ταχύτητες έχουν σε Read 18-19MB/s και σε Write 7-8MB/s, τα οποία είναι μια χαρά για ένα φλασάκι των 5 ευρώ που μάλιστα είναι κατασκευασμένο από αλουμίνι εξολολήρου για τα λεφτά τα οποία ζητάει.

 

Η έννοια λοιπόν "χειρότερο" είναι καθαρά υποκειμενική και όχι αντικειμενική, εκεί θέλω να καταλήξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 κολλήσεις είναι αυτές, σιγά το πράμα. Εκτός και εάν έχεις και κάποιο ειδικό εργαλείο. Το δεύτερο flashάκι μνήμης όμως θα το πάρεις χαλώντας ένα ακόμα ADATA, ή έχεις κάποιο ίδιου τύπου διαθέσιμο; Λες τελικά να τα καταφέρεις να το κάνεις 32άρι; ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!! Μπορεί όμως ο controller να μην υποστηρίζει 32GB. Άσε που μετά εγώ δεν θα το έβαζα απευθείας σε θύρα USB στον υπολογιστή μου, να κάνει κανένα κουφό βραχυκύκλωμα και να κάψει κανένα motherboard. Εκτός και εάν το συνδέσεις για δοκιμή σε κανένα USB Hub, και αφού διαπιστώσεις ότι όλα φαίνονται κανονικά, μετά να συνδέσεις το USB Hub στον υπολογιστή σου. Στο τέλος, ίσως να χρειαστεί να τρέξεις κάποιο εργοστασιακό utility με το οποίο δηλώνεται η διαθέσιμη χωρητικότητα (αυτό που τρέχουν και οι απατεώνες για να εμφανίσουν τα φλασάκια με πραγματική χωρητικότητα 4GB ως 32GB).

Δεν ειναι 48 οι κολλησεις :P δεν τις κανεις μια μια αυτες αλλα δεν σε αδικω, αν δεν εχεις καθολου εμπειρια ειναι λογικο να μην γνωριζεις. αυτο ειναι το μικροτερο προβλημα λοιπον.. ολα τα αλλα που λες ειναι μεγαλυτερα θεματα.. κανα να καει η motherboard ουτε καν.. αλλα τα υπολοιπα. για μνημακι εψαξα στο ebay και βρηκα αλλα δεν ξερω αν ταιριαζει και τα λοιπα. δεν βρισκω και data sheets σε αυτα τα μαλακισμενα... τεσπα. ισως το δοκιμασω καποια στιγμη. αν ξερεις κανενα προγραμματακι απο αυτα που λες, στειλε και σε μενα για δυο λογους.. εχω εδω ενα ελλατωματικο που μου δειχνει μεγεθος αλλα δεν κανει φορματ και θελω να προσπαθησω να το φτιαξω.. και δευτερον για να το εχω σε περιπτωση που κανω την μοντιφα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι έστω ότι κάποιος έχει τον εξοπλισμό και τα τσιπάκια και την τεχνογνωσία να κάνει την προσθήκη (σε έναν ιδανικό κόσμο που ο controller θα διαβάσει και τα 32GB κλπ κλπ κλπ).

 

Αξίζει τον κόπο οικονομικά και σε εργατοώρες να ασχοληθεί κάποιος να κάνει τον διπλασιασμό αυτόν?

 

Θα έλεγα πως όχι, εκτός πια κι αν κοστολογείτε τόσο χαμηλά το χρόνο σας και το ρίσκο να πάθει κάτι το φλασάκι για παράδειγμα (γιατί χάνετε αυτόματα και την εγγύηση, για να μή πώ ότι 8 στις 10 φορές χάνετε και τα λεφτά σας).

 

ΟΚ θα μου πείς το κάνεις γιατί είσαι μερακλής και θες να δείς αν θα κάτσει, αλλά και πάλι είναι μικρό σαν project ώστε να πάρεις τέτοια ρίσκα και research ανα πιθανότητες επιτυχίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι έστω ότι κάποιος έχει τον εξοπλισμό και τα τσιπάκια και την τεχνογνωσία να κάνει την προσθήκη (σε έναν ιδανικό κόσμο που ο controller θα διαβάσει και τα 32GB κλπ κλπ κλπ).

 

Αξίζει τον κόπο οικονομικά και σε εργατοώρες να ασχοληθεί κάποιος να κάνει τον διπλασιασμό αυτόν?

 

Θα έλεγα πως όχι, εκτός πια κι αν κοστολογείτε τόσο χαμηλά το χρόνο σας και το ρίσκο να πάθει κάτι το φλασάκι για παράδειγμα (γιατί χάνετε αυτόματα και την εγγύηση, για να μή πώ ότι 8 στις 10 φορές χάνετε και τα λεφτά σας).

 

ΟΚ θα μου πείς το κάνεις γιατί είσαι μερακλής και θες να δείς αν θα κάτσει, αλλά και πάλι είναι μικρό σαν project ώστε να πάρεις τέτοια ρίσκα και research ανα πιθανότητες επιτυχίας.

Καθολου χρονος... σχεδον 5 λεπτα θες να κανεις την κολληση. να χαλασει εντελως το φλασακι ομως αρκετες πιθανοτητες.. αυτο και μονο αυτο. το κοστος για να παρεις την εξτρα μνημη κανα 2-3 ευρω. τπτ παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθολου χρονος... σχεδον 5 λεπτα θες να κανεις την κολληση. να χαλασει εντελως το φλασακι ομως αρκετες πιθανοτητες.. αυτο και μονο αυτο. το κοστος για να παρεις την εξτρα μνημη κανα 2-3 ευρω. τπτ παραπανω.

 

 

Έτσι τα υπολόγισα κι εγώ. 3 ευρώ την έξτρα μνήμη (σε ιδανικό κόσμο), άλλα 3 ευρώ το χρόνο που θα δαπανήσει κάποιος 5-10 λεπτά για την κόλληση, 5-10 λεπτά να βρεί/παραγγείλει/παραλάβει την έξτρα μνήμη, φτάσαμε ήδη στο κόστος από το φλασάκι.

 

Το risk factor είναι συντρηπτικά μεγάλο για αποτυχία, οπότε δε θεωρώ ότι αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν ειναι 48 οι κολλησεις :P δεν τις κανεις μια μια αυτες αλλα δεν σε αδικω, αν δεν εχεις καθολου εμπειρια ειναι λογικο να μην γνωριζεις.

 

Κάνω κολλήσεις εδώ και πάρα πολλά χρόνια, με απλά κολλητήρια διαφόρων Watt, αλλά μόνο σε ποντίκια, πληκτρολόγια, τηλεκοντρόλ, και χονδροειδείς πλακέτες, όχι σε multi-layer PCB και chip. Το έχω καταλάβει εδώ και χρόνια ότι στα chip οι κολλήσεις γίνονται με διαφορετικό τρόπο, όχι μόνο για θέματα ευκολίας και ακρίβειας, αλλά αφού η εκλυόμενη θερμότητα από οποιοδήποτε κολλητήρι είναι αρκετά πιθανό να καταστρέψει τα ευαίσθητα κυκλώματα. Με τέτοιου είδους κολλήσεις ακριβείας δεν έχω ασχοληθεί ποτέ, ούτε καν να δω video στο youtube, αφού δεν με ενδιαφέρουν σε τόσο λεπτομερή βαθμό. Μερικές φορές που το είχα ανάγκη, έχω ρισκάρει κολλήσεις με απλό κολλητήρι σε multi-layer PCB (προφανώς όχι σε chip), ευτυχώς με επιτυχία, αφού έχω αρκετά σταθερό και γρήγορο χέρι.

 

κανα να καει η motherboard ουτε καν..

 

Μια φορά που μου κάηκε το ISDN ADSL modem από υπέρταση στο δίκτυο του ΟΤΕ, έδωσε στη συνέχεια ρεύμα στο καλώδιο Ethernet και μου κάηκε η μία από τις δύο Ethernet θύρες του motherboard, το οποίο μετά αχρηστεύτηκε πλήρως αφού δεν μπορούσε να κάνει το απαιτούμενο initialization της θύρας Ethernet και κατά συνέπεια δεν προχωρούσε στο boot, οπότε από τότε έχω πλακώσει τα προστατευτικά. Για αυτό το ανέφερα το θέμα, αφού εάν από λανθασμένες επεμβάσεις κατά τις κολλήσεις βραχυκυκλώσουν τα 5V του USB, μπορεί και να γίνει περαιτέρω ζημιά.

 

αν ξερεις κανενα προγραμματακι απο αυτα που λες, στειλε και σε μενα για δυο λογους.. εχω εδω ενα ελλατωματικο που μου δειχνει μεγεθος αλλα δεν κανει φορματ και θελω να προσπαθησω να το φτιαξω.. και δευτερον για να το εχω σε περιπτωση που κανω την μοντιφα

 

Όσον αφορά τα εργοστασιακά utilities των flash drives, επεξεργάζονται πλήρως τα low level χαρακτηριστικά του flash drive, οπότε μπορούν να χρησιμοποιηθούν εκτός από την ψευδή δήλωση της χωρητικότητας και για άλλες χρήσεις, όπως για παράδειγμα για να κλωνοποιήσεις πλήρως ένα flash drive, και δεν εννοώ τα δεδομένα του, αλλά τα low level χαρακτηριστικά του. Ο νοών νοείτω, αφού κάποια low level χαρακτηριστικά μπορεί να χρησιμοποιούνται και ως δικλείδες ασφαλείας, σε συγκεκριμένες εφαρμογές. Για αυτό το λόγο και πρέπει να αποφεύγονται ως μοναδικός τρόπος προστασίας, αφού είναι εύκολα παραβιάσιμος.

 

Αξίζει τον κόπο οικονομικά και σε εργατοώρες να ασχοληθεί κάποιος να κάνει τον διπλασιασμό αυτόν?

 

Θα έλεγα πως όχι, εκτός πια κι αν κοστολογείτε τόσο χαμηλά το χρόνο σας και το ρίσκο να πάθει κάτι το φλασάκι για παράδειγμα (γιατί χάνετε αυτόματα και την εγγύηση, για να μή πώ ότι 8 στις 10 φορές χάνετε και τα λεφτά σας).

 

ΟΚ θα μου πείς το κάνεις γιατί είσαι μερακλής και θες να δείς αν θα κάτσει, αλλά και πάλι είναι μικρό σαν project ώστε να πάρεις τέτοια ρίσκα και research ανα πιθανότητες επιτυχίας.

 

Εγώ προσωπικά το χρόνο μου τον κοστολογώ πάντα ΜΗΔΕΝΙΚΑ για τον εαυτό μου, ακόμα και εάν τύχει να "κάψω" δυο τρεις ημέρες ή και εβδομάδες για βλακείες. Όπως το βλέπω εγώ, που μπορεί και να κάνω λάθος, λυπάμαι όλους αυτούς που κοστολογούν τα πάντα. Έχω πολλούς τέτοιους φίλους, με τους οποίους σιγά σιγά αποξενώθηκα, αφού κοστολογούσαν ακόμα και το χρόνο της βόλτας και του καφέ. Το καταλαβαίνω ότι εάν μπεις στο τριπάκι δεν μπορείς να βγεις, αφού έχεις συνέχεια υποχρεώσεις, και πάντα νιώθεις πνιγμένος, αλλά δεν ξέρω εάν στο τέλος καν ωφελεί αυτό το συνεχές τρέξιμο για να τα προλάβεις όλα στη ζωή. Οπότε κάνω πίσω, και "καίω" το χρόνο μου κατά βούληση. Τουλάχιστον είναι ο τρόπος με τον οποίο βρίσκω ισορροπία με τον εαυτό μου και με κάνει να αισθάνομαι καλύτερα. Το εάν δεν κάνω στη ζωή μου 1500 πράγματα και κάνω μόνο 300, ποσώς με ενδιαφέρει.

 

Έτσι τα υπολόγισα κι εγώ. 3 ευρώ την έξτρα μνήμη (σε ιδανικό κόσμο), άλλα 3 ευρώ το χρόνο που θα δαπανήσει κάποιος 5-10 λεπτά για την κόλληση, 5-10 λεπτά να βρεί/παραγγείλει/παραλάβει την έξτρα μνήμη, φτάσαμε ήδη στο κόστος από το φλασάκι.

 

Το risk factor είναι συντρηπτικά μεγάλο για αποτυχία, οπότε δε θεωρώ ότι αξίζει.

 

3 ευρώ για 5-10 λεπτά = 18-36 ευρώ την ώρα = 144-288 ευρώ το 8ωρο = 3600-7200 ευρώ το μήνα. ΤΟ ΤΕΛΟ!!! ΤΟ ΤΕΛΟ ΠΟΛΥ!!! Για θεώρησε τα ούτε καν δεδομένα πλέον 1000 ευρώ το μήνα με τα έξοδα δικά σου (και τις ασφαλιστικές εισφορές εννοείται), να δεις μετά γιατί μπορείς να καις 5-10 ώρες από το χρόνο σου τζάμπα και να μην σε νοιάζει καθόλου (για να μην πω 5-10 ημέρες).

 


 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Εγώ προσωπικά το χρόνο μου τον κοστολογώ πάντα ΜΗΔΕΝΙΚΑ για τον εαυτό μου, ακόμα και εάν τύχει να "κάψω" δυο τρεις ημέρες ή και εβδομάδες για βλακείες. Όπως το βλέπω εγώ, που μπορεί και να κάνω λάθος, λυπάμαι όλους αυτούς που κοστολογούν τα πάντα. Έχω πολλούς τέτοιους φίλους, με τους οποίους σιγά σιγά αποξενώθηκα, αφού κοστολογούσαν ακόμα και το χρόνο της βόλτας και του καφέ. Το καταλαβαίνω ότι εάν μπεις στο τριπάκι δεν μπορείς να βγεις, αφού έχεις συνέχεια υποχρεώσεις, και πάντα νιώθεις πνιγμένος, αλλά δεν ξέρω εάν στο τέλος καν ωφελεί αυτό το συνεχές τρέξιμο για να τα προλάβεις όλα στη ζωή. Οπότε κάνω πίσω, και "καίω" το χρόνο μου κατά βούληση. Τουλάχιστον είναι ο τρόπος με τον οποίο βρίσκω ισορροπία με τον εαυτό μου και με κάνει να αισθάνομαι καλύτερα. Το εάν δεν κάνω στη ζωή μου 1500 πράγματα και κάνω μόνο 300, ποσώς με ενδιαφέρει.

 

 

3 ευρώ για 5-10 λεπτά = 18-36 ευρώ την ώρα = 144-288 ευρώ το 8ωρο = 3600-7200 ευρώ το μήνα. ΤΟ ΤΕΛΟ!!! ΤΟ ΤΕΛΟ ΠΟΛΥ!!! Για θεώρησε τα ούτε καν δεδομένα πλέον 1000 ευρώ το μήνα με τα έξοδα δικά σου (και τις ασφαλιστικές εισφορές εννοείται), να δεις μετά γιατί μπορείς να καις 5-10 ώρες από το χρόνο σου τζάμπα και να μην σε νοιάζει καθόλου (για να μην πω 5-10 ημέρες).

 

 

Κάποιοι μου φαίνεται έχουν μπλέξει τη βούρτσα με την π**τσα και κάτι χάνουν στη λογική και στα μαθηματικά τους.

 

Πάμε λίγο να τα δούμε εξαρχής.

 

1) Άλλο να κοστολογείς χρόνο για απόκτηση ενός αντικειμένου κι άλλο να κοστολογείς χρόνο για να πάς μια βόλτα ή να τον μοιραστείς με τα αγαπημένα σπου πρόσωπα. Στην πρώτη περίπτωση είσαι επιχειρηματικός, στη δεύτερη είσαι άξιος της μοίρας σου. Αν είχες τέτοιους φίλους της δεύτερης περίπτωσης, καλώς και τους ξέκοψες. Αν όμως τα κάνεις σούπα το ένα με το άλλο, τότε αυτό είναι πρόβλημά σου, όχι οποιουδήποτε άλλου.

 

2) Υποθετικά 3 ευρώ για 5-10 λεπτά εργασίας για κόλληση και όπως έγραψα για άλλα 5-10 λεπτά για αναζήτηση ενός εξαρτήματος από το Internet είναι χρόνος που ανέρχεται συνολικά στα 10-20 λεπτά, οπότε το κοστολόγιό του είναι 30-60 ευρώ την ώρα. Είναι ένα λογικό μέσο ποσό που αμοίβεται ένας σωστός και καταξιωμένος επαγγελματίας σε όλους τους κλάδους στην Αγγλία.

 

Αλήθεια, πόσοι συνάνθρωποί σου που έχουν μαγαζία ή οχι, στα διάφορα forums παρέχουν υπηρεσίες reballing στο ποσό των 100+ ευρώ για 10-20 λεπτά που αφιερώνουν? Αυτό το έχεις σκεφτεί καθόλου (για να μιλήσω και με δεδομένα Ελλάδος για τη συγκεκριμένη ακριβώς διαδικασία της κόλλησης)?

 

 

 

 

ΤΟ ΤΕΛΟ!!! ΤΟ ΤΕΛΟ ΠΟΛΥ!!

 

Το τέλεις κι εσύ? Στρώσε κώλο και δούλεψε σαν το σκύλο 2 τουλάχιστον χρόνια στο εξωτερικό, απέδειξε ότι αξίζεις και στέκεις επάξια στον ανταγωνισμό, έχεις συνεχές personal και professional development και είσαι εργατικός και αξιόπιστος και θα το έχεις κι εσύ.

 

Κι εγώ βρέθηκα στη φάση που έκαιγα το χρόνο μου στο παρελθόν αλλά προτίμησα να εργαστώ και να ζοριστώ παρά να κάαααααθομαι και να το παίζω large με τη φραπεδιά μου.

 

Και πίστεψέ με τις στιγμές με τα αγαπημένα μου πρόσωπα δε τις μέτρησα και δε τις μετράω για κανένα λόγο ;)

 

Αυτά για να μή δημιουργούνται γενικεύσεις και παρεξηγήσεις στα λεγόμενά μου.

 

 

PS: Υπάρχουν όντως άτομα που κοστολογούν το χρόνο για να πανε για καφέ με το φίλο τους? Αλήθεια στο λέω αυτό δε μπορώ να το κατανοήσω, ούτε να το χωνέψω...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...