Προς το περιεχόμενο

Easy Buy World απαράδεκτοι!


ArisMartakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας
Σας γράφω αυτό που μου συνέβη για να προστατέψω και άλλους να μην την πατήσουν.
Έχω ένα Sony ericsson neo v το οποίο μου έπεσε και έσπασε ο Μηχανισμός Αφής
Βρίσκω σε σελίδες του εξωτερικού τον Μηχανισμός Αφής γύρο στα 12-15 ευρώ. Ωστόσο ψάχνω να τον πάρω από εγχώριο e-shop για να τον παραλάβω πιο άμεσα…
Παρήγγειλα λοιπόν το ανταλλακτικό από το εν λόγο κατάστημα το οποίο φαινόταν ότι είναι ετοιμοπαράδοτο με 35,18ευρω.
Το προϊόν μου έρχεται μετά από 7 ημέρες (προφανώς δεν ήταν ετοιμοπαράδοτο όπως έγραφε)
Περνάω τον Μηχανισμό στο κινητό μου με ιδιαίτερη προσοχή! (να σημειωθεί ότι δεν είμαι επαγγελματίας αλλά και γνώσεις έχω πάνω στο αντικείμενο και έχω αλλάξει και σε laptop οθόνη και σε καντράν αυτοκινήτου κλπ..)
Ο Μηχανισμός Αφής συνδέεται με φις και μπορεί να τον περάσει οποιοσδήποτε…
Και ενώ το κινητό λειτουργούσε με τον σπασμένο μηχανισμό, με τον καινούριο δεν δούλεψε… ξαναβάζω τον παλιό και δουλεύει!
Παίρνω τηλέφωνο το κατάστημα και μου λέει κατευθείαν ότι το ανταλλακτικό είναι ελαττωματικό (προφανώς τους συμβαίνει συχνά)
Και αφού το στέλνω με την ACS μου έρχεται το δέμα πίσω μετά από 9 μέρες γιατί δεν το δέχτηκαν!
Παίρνω τηλέφωνο και μου λένε ότι μόνο από τη γενική ταχυδρομική δέχονται δέματα…
Το ξαναστέλνω και μετά από 2 μέρες με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι εγώ χάλασα την οθόνη και δεν μπορεί να αντικατασταθεί!
Μου στέλνουν πίσω το ανταλλακτικό με γενική ταχυδρομική μετά από 2 ημέρες και μου χρεώνουν τα μεταφορικά και του «πήγαινε και του έλα» 7,5 ευρώ!!!
Εν ολίγης… έμεινα 20 ημέρες με σπασμένο κινητό, πλήρωσα 1 φορά έξτρα την acs 4ευρω, μια την γενική ταχυδρομική 7,5ευρω και 35,18 τον ελαττωματικό μηχανισμό (σύνολο 46,68 ευρώ) και ακόμα έχω σπασμένο κινητό…
Θα είχε έρθει από το e-bay μέχρι τώρα και ακόμα και αν ήταν ελαττωματικό ο κινέζος θα το αντικαθιστούσε!
Ντροπή τους και κρίμα γιατί έτσι κάνουν τον κόσμο να ψάχνει κατευθείαν σε ιστοσελίδες του εξωτερικού…
Πλέον είμαι παθών και μαθών…
angry.gif

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λυπαμαι για την ταλαιπωρια σου. Το μονο μας οπλο ειναι να τους κανουμε ρομπα οπου βρισκουμε, αν ψαξεις στο φορουμ υπαρχουν αρκετες αναφορες για το καταστημα αυτο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο με e-shop και απογοητεύτηκα!

Το λάθος μου ήταν ότι δεν έκανα έρευνα πριν, γιατί σίγουρα είχε και άλλες αρνητικές αξιολογήσεις.

Καμία φορά τελικά ένα εντυπωσιακό (στην όψη)  e-shop δεν είναι παρά μόνο λεζάντα.

Προσπάθησα να κάνω αξιολόγηση για το συγκεκριμένο προϊών και στο skroutz αλλά δεν μπορώ. Δεν ξέρω γιατί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε που ενημέρωσες. Απορώ μετά από τόσα που διαβάζω πως καταφέρνει και είναι ακόμα ανοιχτό το συγκεκριμένο κατάστημα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε που ενημέρωσες. Απορώ μετά από τόσα που διαβάζω πως καταφέρνει και είναι ακόμα ανοιχτό το συγκεκριμένο κατάστημα.

Δεν θα ειναι για πολυ ακομα με τετοιου ειδους συμπεριφορες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου σε παρακαλω γραψε αυτην την αξιολογηση και στο skroutz για να ξερει ο κοσμος με τι εχει να κανει.Αμα δεις την βαθμολογια που εχει ειναι πολυ μεγαλη για αυτα που ακουω 4,5 αστερια η κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κοσμος το εχει τουμπανο κ εσεις κρυφο καμαρι...τοσα χρονια φωναζουν ολοι για το καταστημα και παρ ολα αυτα ακομα ψωνιζει ο κοσμος και μετα μπενει στα φορουμ και κλαιει.ετσι μενει ανοιχτο το καταστημα και το καθε καταστημα τετοιου χαρακτηρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα την αξιολόγηση στο skroutz.

Έχει αρκετές αρνητικές αξιολογήσεις. Αλλά έχει και πολλές θετικές που ανεβάζουν τη μέση βαθμολογία…

Και ενώ περιμένω να εγκριθεί η αξιολόγηση μου από εχθες μπαίνω σήμερα και λέει το συγκεκριμένο κατάστημα δεν είναι διαθέσιμο προς το παρόν...


η απαντηση του skroutz

 

 

θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι η αξιολόγησή σου δεν είναι δυνατόν να εγκριθεί με την παρούσα μορφή διότι αναφέρεται και σε άλλες περιπτώσεις καταστημάτων (Βρίσκω σε σελίδες του εξωτερικού τον Μηχανισμός Αφής γύρο στα 12-15 ευρώ), περιέχει εκφράσεις που δεν είναι σύμφωνες προς τους όρους χρήσης της σελίδας (ο κινέζος, Ντροπή τους) και δεν προσδίδουν κάποια πρόσθετη πληροφόρηση στην περιγραφή της εμπειρίας από το κατάστημα (Σας γράφω αυτό που μου συνέβη για να προστατέψω και άλλους να μην την πατήσουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αξιολόγησή μου στο skroutz εγινε στις (μετά απο πολλές αλλαγές για να μην "προσβληθουν")

24/02/2014(πριν 4 μέρες)
 
και ακομα γράφει
Η αξιολόγησή σου έχει αποσταλεί στο κατάστημα και αναμένουμε την τοποθέτηση του καταστήματος.
Τοσο λαμόγια....
Ούτε την αξιολόγηση δεν κοινοπιούν!!!
:mad:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Αν σκέφτεστε να αγοράσετε από το Easy Buy World ξανασκεφτείτε το.

 

Έκανα παραγγελία ενός τριπόδου φωτογραφικής μηχανής το οποίο είχε την ένδειξη στο site “ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ» στις 12/12/2014 και έλαβα άμεση απάντηση ότι το προϊόν αναμένεται από τις κεντρικές αποθήκες.

Το ίδιο μήνυμα επαναλαμβανόταν μέχρι τις 23/12/2014 όπου και το μήνυμα άλλαξε σε «ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ – ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΙΣΕΙ ΤΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ».

 

Κατόπιν συνεχών προσπαθειών μου να επικοινωνήσω με το κατάστημα, τελικώς με ενημέρωσαν ότι το συγκεκριμένο προϊόν βρίσκεται σε έλλειψη και μου πρότειναν αντικατάσταση με κάποιο άλλο στην ίδια αξία, την οποία και δέχθηκα.

 

Λίγες ημέρες μετά βλέπω ότι η παραγγελία έχει αλλάξει αξία προς τα άνω φυσικά, χωρίς να ερωτηθώ.

 

Τελικώς, μετά από επανειλημμένα τηλεφωνήματα χωρίς σαφείς απαντήσεις, με κάλεσαν στις 4/2/2015!!! Για να με ενημερώσουν ότι η παραγγελία δεν μπορεί να εκτελεστεί διότι «τους πούλησαν οι προμηθευτές τους» (sic) και ότι δεν προτίθενται να βρουν το προϊόν από άλλη πηγή ώστε να εκτελέσουν την παραγγελία ενός προϊόντος που φαινόταν ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ στο site τους.

Τα συμπεράσματα δικά σας

.

PS: Αλήθεια, γιατί το συγκεκριμένο site δεν συμμετέχει πλέον στο SKROUTZ.GR?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον επειδη ειναι για τον φουτσο, και απατεωνες.Μπορει καποιος να κατηγγειλε την παραπληροφορηση και ανικανοτητα τους στο σιτε και να τους εβγαλαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το eshop δε συμμετέχει αλλά από επιλογή του μάλλον. Το ebw λογικά μάζεψε πολλές κακές κριτικές και δε τους συνεφερε να βρίσκονται εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...