Προς το περιεχόμενο

Easy Buy World απαράδεκτοι!


ArisMartakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν κλεισει θα μαζεψουμε χρηματα για να αγορασουμε 1 μεγαλο λουκετο και 1 αλυσιδα.

 

Και 1 κερακι στην μνημη του,μην ειμαστε και αχαριστοι.

 

Εχουμε καλυτερη υποστηριξη στο εξωτερικο παρα στην Ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κι εγώ είχα την ευκαιρία να τους επισκεφτώ επί τόπου για επικείμενη αγορά,

άλλαξα γνώμη και δεν αγόρασα

 

ίσως επειδή μου έδωσαν την εντύπωση νοοτροπίας ...μεξικανικού σοβιέτ.

 

 

Μπορεί να είχα και άδικο έλεγα,

τώρα βλέπω παραπάνω διάφορα σχετικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To ebw πιθανόν κυκλοφορεί ακόμη ελεύθερο στο Σκρουτζ αλλά με αλλαγμένο πλέον όνομα και εταιρικά στοιχεία, πιθανόν ως overshop. Το συμπέρασμα αυτό είναι όμως αμφίβολο και προκύπτει από προηγούμενο σχόλιο χρήστη εδώ ότι ενώ έκανε αγορά από Overshop παρέλαβε απόδειξη με την επωνυμία EasyBuyWorld. Επίσης τα δυο site έχουν ίδια διεύθυνση (17ο χλμ Λεωφ. Σπάτων). Μεγάλη προσοχή λοιπόν.

Επεξ/σία από GEOPA20
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tο κατάστημα υπάρχει, δεν έκλεισε, απλώς δεν συνεργάζεται μάλλον πλέον με το Σκρουτζ με αυτό το όνομα. Συνηθισμένη τακτική όταν ένα κατάστημα γεμίζει αρνητικές κριτικές. Ανάλογα τις κριτικές και τη σοβαρότητα αυτών, πχ πώληση προϊόντων χωρίς CE, επανειλημμένη άρνηση ή κακή εκτέλεση εγγύησης, διπλές τιμές ή κρυφές χρεώσεις και παρόμοιες τακτικές παραπλάνησης και ταλαιπωρίας των καταναλωτών, μπορούν να προκαλέσουν λήξη της συνεργασίας με το Σκρουτζ.

To overshop, πάντως, όντως έχει πολλές και μόνο καλές κριτικές παρ'όλη τη σύντομη μέχρι τώρα διάρκεια ζωής του στο Σκρουτζ (250 κριτικές σε 4 μήνες). Εντυπωσιακό. Οπότε ή βελτιώθηκαν τα μάλα ή πρόκειται για άλλο κατάστημα, αν και το δεύτερο δεν το νομίζω. Μάλλον πρόκειται για αδελφές εταιρίες ιδίων συμφερόντων που θέλησαν να καθαρίσουν το κακό όνομά τους στο Σκρουτζ και από ότι φαίνεται το καταφέρνουν.

Επεξ/σία από GEOPA20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έψαξα λίγο μιας και είχα μια τραγική εμπειρία από ebw όπως και πολλοί άλλοι προφανώς,

είναι η ίδια εταιρεία δεν το κρύψανε και πολύ καλά , εδώ έχει τα καταστήματα που είναι ίδια με τα overshop points

https://www.ebw.gr/el/page/working_hours

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

"Ξεθάβω" ένα πολύ παλιό νήμα για να ρωτήσω το εξής:

τι απέγινε η συγκεκριμένη αλυσίδα? έκλεισε οριστικά?

Το site βγάζει εδώ και μήνες μήνυμα ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
1 minute ago, whosethere said:

θελω να παρω ενα σκαννερ απο κει, Overshop,  αλλα διαβασα το θεμα και εχω ενδοιασμους, εχει κανεις αγορασει προσφατα?

Όχι αλλά θα σου πω το εξής. 

Αν το βρίσκεις το ίδιο scanner από άλλο μαγαζί, αλλά 10 ευρώ πιο ακριβά πχ, προτίμησε το if you know what i mean. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

ebw=ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ

Στις 6/1/19 παράγγειλα ένα ραβδομπλέντερ braun mq325 στα 29,76 ευρώ (τιμή με έκπτωση 13%). Σύμφωνα με το site η αποστολή γίνεται σε 4-10 εργάσιμες ημέρες...
Στις 8/1/19 επικοινώνησα να ρωτήσω για την πορεία της παραγγελίας μου και με ενημέρωσαν ότι η παραγγελία προχωρά και έχει προωθηθεί στον προμηθευτή. 
Στις 17/1/19 επικοινώνησα πάλι να ρωτήσω για την εξέλιξη της παραγγελίας μου καθώς στις 18/1/19 έληγε ο ανώτερος χρόνος αποστολής των 10 ημερών!
Ο υπάλληλος μου είπε ότι δεν το έχουν παραλάβει ακόμα από τον προμηθευτή και πως ίσως να το παραλάμβαναν στις 18/1 ή στις 21/1 οπότε θα το έπαιρνα από 19 έως 22/1.
Στις 22/1 τηλεφώνησα ΠΑΛΙ ΕΓΩ και με ενημέρωσαν ότι δεν το έχουν λάβει ακόμα από τον προμηθευτή τους. Συγχύστηκα και τους τα έψαλα γιατί δεν μπήκαν στον κόπο να με ενημερώσουν καν, παρόλο που είχα πληρώσει με πιστωτική κάρτα από τις 6/1. Με διαβεβαίωσε κάποιος ότι την επόμενη θα με ενημέρωνε για το τι συμβαίνει...
Πράγματι στις 23/1/19 με κάλεσαν και μου είπαν ότι προέβησαν στην ακύρωση της παραγγελίας μου και πως μου θα μου επιστρέψουν τα χρήματα που είχαν ήδη εκμεταλλευτεί και εκτοκίσει για 15 ημέρες και πλέον.
Ζήτησα να μιλήσω με τον υπεύθυνο αλλά μου είπαν ότι δεν ήταν εκεί...
Πιστεύω ότι επίτηδες βάζουν χαμηλές τιμές, εισπράττουν χρήματα από παραγγελίες τις οποίες δεν εκτελούν και αφού τα εκμεταλλευτούν για μισό μήνα ύστερα τα επιστρέφουν και ΟΥΤΕ ΓΑΤΑ ΟΥΤΕ ΖΗΜΙΑ!
Τουλάχιστον έτσι νομίζουν!!!
Αγαπητοί καταλωτές καταγγείλτε κι εσείς αυτούς τους ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ έτσι ώστε να σταματήσουν να εξαπατούν τον κόσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυο φορές ψώνισα από αυτούς και στις δυο είχα θεματάκια και από τότε  ‘άκυρό από εμένα 

τωρα για τα χρήματα εχε υπόψη σου 

α) τα χρήματα τα είδαν μετά από 1-2 εργάσιμες 

Β) τους παρακρατήθηκε προμήθεια από την τραπεζα 

γ)  οι λογαριασμοί όψεως έχουν ελάχιστο - μηδενικό - και σχεδόν πάντα αρνητικό τόκο 

δ) έχασαν την παραγγελία σου 

ειναι χαμένοι απ´ολες τις μεριές φυσικά αυτό δεν τους δικαιολογεί 

Επεξ/σία από george kesoglu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...