Προς το περιεχόμενο

Aυτό είναι το Samsung Galaxy S5 (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι "πηγές" σου αν διαβάσεις καλά τα άρθρα έχουν ήδη διαψευστεί! Εκτός αν αναφέρεσαι γενικώς σε μια κινέζικη συσκευή από μια εταιρία που δεν την ξέρει κανείς...

 

Έχει ημερομηνία και ώρα το ποστ μου... Θα δείξει...

 

Ξέρεις και τις πηγές μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αναμονη 1.5 μερα με 10% μπαταρια μπορω να το πιστεψω μονο αν τα εχεις ολα κλειστα και δεν ακουμπησεις το κινητο καθολου.

Oταν λεω αναμονη,εννοω αναμονη.Δεν ειπα να κανεις κλησεις και να παιζεις games.

 

 

Επίσης παρατηρησα πολυ σοβαρα προβλήματα με Burn in σε εκθεσειακα s3 αλλα και σε s4

Τα εκθεσειακα κομματια τα κακομεταχειριζονται.Μην κρινεις απο εκει.

Εγω σου μιλησα για Iphone 4s,καινουριο του κουτιου,ελληνικο απο Πλαισιο.Η μπαταρια απογοητευση.

Με το ios 6 και την τελευταια αναβαθμιση πολυ καλο κινητο.Δεν παυει βεβαια να ειναι κινεζικο.Απλα ο κοσμος πληρωνει αερα κοπανιστο στην Apple για το ios.Ξεκαθαρα.

Αν το 4s ειχε πιο δυνατη cpu,και 1 Ram,παραδεχομαι οτι δεν θα το αλλαζε κανεις ουτε με με ios 8,9.Διοτι κανει επιτελει βασικες λειτουργιες.Ειναι ελαφρυ.

 

Απλα,οπως ολες οι εταιρειες,δινουν HW ωστε σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα να παρεις αλλη συσκευη.Ποια εταιρεια δεν θελει να πουλαει τις καινουριες συσκευες της;

Δεν μπορει σε 1 και 2 χρονια,εκατομμυρια συνανθρωποι που ειναι 14-16 χρονων(ανηλικα),ξαφνικα να αποκτησουν την ανεση για ενα Iphone.

Πολλες φορες οι εταιριες απευθυνονται σε ΗΔΗ πελατες τους κατα το 85%.Και λεω.

Αν ο ηδη πελατης,δεν δει κατι διαφορετικο στο επομενο μοντελο,γιατι να δωσει τα 2πλασια χρηματα και να πεταξει το προηγουμενο;

Θα μπορεσουν αλλωστε ολοι να δωσουν το κινητο τους ως μεταχειρισμενο;χανει εγγυηση,χανει αποδοση(σε μπαταρια κλπ.).

 

Οποτε η αγορα των smarts,ειναι τετοια,που λογικο ειναι ενα μοντελο του 1,5 χρονου να περναει "κριση".Τα προβληματα ειναι συνθετα παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα εκθεσειακα κομματια τα κακομεταχειριζονται.Μην κρινεις απο εκει.

 

 

Όχι αυτό ειναι ένδειξη λειτουργίας σιγα την κακομεταχείρηση. Ενα κινητο πιο πολύ κακομεταχείρηση υπόκειται σε πραγματικες συνθηκες. Το 4s μια χαρα κάνει τη δουλειά του ακομα και τωρα ακομα και χωρις μεγαλυτερα specs, εγω τη βγαζω με χειροτερο κινητο. Μόνο για τη μικρη οθονη μπορει να εχει καποιος ενδοιασμους. Αλλά οποιος το παιρνιε δεν του το ταιζουν με το ζορι. Για την μπαταρια δεν εχω αποψη και κανεις δεν μπορει να εχει αντικειμενικη αποψη γιατι οι συνθηκες χρησης ειναι πολυ διαφορετικες. Απόψεις δεν παυει να ειναι κιζεζικο με συγχωρεις εκ των προτερων αλλα δε μπορω να τις παρω στα σοβαρα γιατι δείχνουν εμπάθεια καθαρά. Δεν αμφισβητώ πάντως το αν εισαι ευχαριστημενος ή οχι απο το galaxy s3 σου αυτο να το ξεκαθαρισουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αυτό ειναι ένδειξη λειτουργίας σιγα την κακομεταχείρηση. Ενα κινητο πιο πολύ κακομεταχείρηση υπόκειται σε πραγματικες συνθηκες. 

Εχεις παει σε Πλαισιο κ.α,να πιασεις gps,και οχι μονο, στα χερια σου;ολα κολλανε,ολα ειναι Γιουχου!

Οταν παρεις καινουρια συσκευη,λες...καλα ρε φιλε,τοση διαφορα;

Κι ομως... B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παει σε Πλαισιο κ.α,να πιασεις gps,και οχι μονο, στα χερια σου;ολα κολλανε,ολα ειναι Γιουχου!

Οταν παρεις καινουρια συσκευη,λες...καλα ρε φιλε,τοση διαφορα;

Κι ομως... B)

 

μια χαρα γιούχου μπόρει να γίνει και μετα, αυτο σου λεω είναι ενδειξη λειτουργιας. Φυσικα και ενα καινουριο galaxy s3 δεν μπορει να εχει burn in από την αρχη. Και δεν εχω πρόβλημα με τις amoled εμενα μου αρεσουν στο ματι. Τέτοια προβλήματα όμως δεν εχω παρατηρησει σε iphone ή ipad εκτος και αν αυτα δεν τα κακομεταχειριζονται. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα γιούχου μπόρει να γίνει και μετα, αυτο σου λεω είναι ενδειξη λειτουργιας. Φυσικα και ενα καινουριο galaxy s3 δεν μπορει να εχει burn in από την αρχη. Τέτοια προβλήματα όμως δεν εχω παρατηρησει σε iphone ή ipad εκτος και αν αυτα δεν τα κακομεταχειριζονται. 

Κι εγω παντως αυτο που λες,ουτε σε s3 το εχω συναντησει.Ειμαι και κατοχος. B)

Για δε την πιθανοτητα να πεσεις σε ελλατωματικο κομματι ισχυει σε ολα!Απο τον εργοστασιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως αν το παρατηρησεις λιγο σε λευκο φόντο να εκπλαγεις. Πάντως σε 2 εκθεσειακα μπορουσα να διαβασω κείμενο πανω στο κλασσικο μπλε του backround

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως αν το παρατηρησεις λιγο σε λευκο φόντο να εκπλαγεις. Πάντως σε 2 εκθεσειακα μπορουσα να διαβασω κείμενο πανω στο κλασσικο μπλε του backround

Βρε μπας και με κατασκοπευεις απο πουθενα,και εισαι τοσο σιγουρος; :lol:

Τωρα αν ειναι να πεταξω το s3 Μου,γιατι εσυ υποθετεις οτι εχει burn in,τι να σου πω...προς το παρων δεν το αλλαζω με κανενα.

Οταν παψει να με ευχαριστει,βλεπουμε. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα τι παρατηρησα σε 2 εκθεσειακα και όχι στο δικο σου όπως επισης την αποψη πως σε πραγματικες συνθηκες χρησης ο κινδυνος Burn in να ειναι διαφορετικος γιατι στα εκεθσειακα μια εικονα να μην αλλαζει για πολυ καιρο (το οποιο δειχνει και λιγοτερη χρηση), επίσης θυμαμαι πανω οτι ειπα πως δεν αμφισβητω το ότι εισαι ικανοποιημένος. Δε θυμαμαι να ειπα να το πεταξεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είπα τι παρατηρησα σε 2 εκθεσειακα και όχι στο δικο σου

Και΄γω σου ειπα τι πιστευω,και τι συμβαινει.Αν δεν σε ικανοποιει,και θελεις να πιστεψεις κατι αλλο,ελευθερα.

 

 

Δε θυμαμαι να ειπα να το πεταξεις

Ετσι που μου τα λες,αρχισα να πιστευω οτι ζω εδω και 1,5 χρονο με προβληματικο κινητο,και χωρις να το ξερω. :lol:

Ξερω εγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Φημολογούμενες αναφορές από την Κορέα μάλιστα, προχωρούν το θέμα ακόμα περισσότερο, αποκαλύπτοντας ότι η συσκευή θα βγει στην αγορά πιθανότατα τον Μάιο, ως μέρος της πολυτελούς σειράς F. Σε ότι αφορά τα τεχνικά της χαρακτηριστικά, οι ίδιες πηγές αναφέρουν ότι η νέα έκδοση θα φοράει SoC Exynos και θα έχει οθόνη qHD ανώτερης ποιότητας και μεγαλύτερης ανάλυσης

 

http://www.bobit.gr/article/full_category/%CF%86%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%83-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%BC%CE%B1%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF-Samsung-Galaxy-S5.htm

 

@billdanos

 

Σου θυμίζει κάτι αυτό το κείμενο ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

η οποία θα περιλαμβάνει πολύ καλύτερα τεχνικά χαρακτηριστικά και θα είναι κατασκευασμένη από αλουμίνιο.

Take my money Samsung now! B)

Το ευχομαι να γινει,και να τελειωνουμε.Με 3 ram και Αλουμινιο το τσιμπησα αυριο.

Ας εχει και εμφανιση πρωτου κουτιου βοηθειων. :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

Εξακολουθώ να το θεωρώ τη μεγαλύτερη κοροϊδία απέναντι στους καταναλωτές. Και ναι θα είναι εις βάρος της με όσα έγιναν εως τώρα. Ακόμη και αν κυκλοφορήσει κάτι με νέο όνομα, θα χάσει και τον τελευταίο "υποστηρικτή" της.

 

Αν δε, εξακολουθεί να το λέει S5 θα γελάσουν και οι πέτρες, θα πάρει ακόμη και το oscar απο την Apple (σύμφωνα με τις δικές σου κριτικές) :P

 

Οπότε θα βγάλει ένα νέο λίγο μετά την Htc και μετά θα περιμένει και την apple και θα βγάλει άλλο ένα νέο 2 μήνες μετά κ.ο.κ?

 

Για την ώρα όλα είναι φήμες για να σώσουν τις κάκιστες κριτικές που ακολούθησαν την παρουσίαση. Αν όλοι έλεγαν "wow τι τηλέφωνο έβγαλε" δεν θα τολμούσαν καν να ανακοινώσουν κάτι νέο μέσα σε 2 μήνες (μην ξεχνάς πως το S5 θα κυκλοφορήσει Απρίλιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακόμη και αν κυκλοφορήσει κάτι με νέο όνομα, θα χάσει και τον τελευταίο "υποστηρικτή" της.

Εμενα παντως οχι.Ειπαμε 3 Ram,και αλουμινιο.

Τιποτε αλλο.

 

 

Αν δε, εξακολουθεί να το λέει S5

Φανταζομαι οπως το s3,θα λεει lte,κατι αλλο παντως να ξεχωριζει.

 

 

Για την ώρα όλα είναι φήμες για να σώσουν τις κάκιστες κριτικές που ακολούθησαν την παρουσίαση. Αν όλοι έλεγαν "wow τι τηλέφωνο έβγαλε" δεν θα τολμούσαν καν να ανακοινώσουν κάτι νέο μέσα σε 2 μήνες (μην ξεχνάς πως το S5 θα κυκλοφορήσει Απρίλιο).

Απο τα λαθη πρεπει να μαθαινει κανεις.

Αν συνεχιζε το ιδιο παραμυθακι,εκει θα με εχανε. :mrgreen:

 

Παντως,κατι δεν παει καλα με σαμμυ και apple.Η μια ειχε πλαστικο και θελει να παει σε αλουμινιο,και η αλλη ειχε αλουμινιο,και το πηγε στο πλαστικο.Απαραδεκτο για την δευτερη.

Τοσο βρε παιδι μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει δικαίωμα να βγάλει 2 εκδώσεις s5 ?

 

Εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί η ονομασία, και yugo να το ονομάσει... :P

 

Πάλι θα έχουμε πρόβλημα, άραγε θα είναι το ίδιο κράμα αλουμινίου ? θα έχει ψηθεί σωστά ? θα αφήνει δαχτυλιές ? κτλ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...